Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Opravneni k rizeni lodi

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 24)
 • Autor
  Příspěvky
 • #3361
  Martin Rollo
  Účastník
  (415 odpovědí)

  Prosim vas jak je to na rok 2010 s papirama na rizeni lodi v norsku co se tyce delky a koni dik

  #7431
  hlasunek
  Člen
  (72 odpovědí)

   

  Tohle napsala JANKA 6.12.2009 takze snad jasny

  Vazeni,
  divim se, ze stale resite veci davno vyresene a dane.
  Obe temata – jak vesty, tak opravneni k rizeni lodi jsme probirali v diskuzi minule dost dlouho. Novackum se omlouvam, ale starym vlkum, kteri diskuzi pravidelne ctou se divim.
  Ted nebudu dohledavat odkazy na zakony (zajemci at si je najdou ve stare diskuzi, pokud si vzpominam, neco jsem tam i prekladala), ale zakonem je dano, ze:
  – kazdy na lodi musi mit zachrannou vestu. Nemusi ji mit oblecenou, ale musi ji mit u sebe. Plovouci oblek vestu nenahrazuje!
  – od 1.5.2010 budou potřebovat osoby řídící loď a narození po 1.1.1980 oprávnění k řízení lodi, ktera je delší než 8 metrů anebo s motorem silnějším než 25 HP. Oprávnění pro řízení lodi vydané jakoukoli členskou zemí EU bude akceptováno.

  Co se tyce stani v lodi – uzakoneno nic neni a apeluju na zdravy rozum!! staci neopatrny pohyb, necekena vlna a nestesti muze byt hotovo – at je to rozbita hlava o lavici nebo pad do vody …

  #7432
  Martin Rollo
  Účastník
  (415 odpovědí)

  Rozumim dobre,kdyz je mi 40,tak muzu mit lod50koni

  #7434
  Petr
  Účastník
  (80 odpovědí)

  “Plovouci oblek vestu nenahrazuje!”

  nechápu, proč? Je to opravdu tak. Jaký je rozdíl mezi vesta a plovoucí oblek oboje má atest jako záchranný prostředek EN 393

  #7435
  ZM
  Účastník
  (1125 odpovědí)

  Paní Janka to tady už probírala…..budu citovat z knihy Roberta Langforda -…potřebujeme vestu,která drží hlavu vysoko nad vodou bez ohledu na to,v jaké pozici je tělo…zkoušel jsem to s plovoucím oblekem a záchranou vestou se vztlakem 275N.V tomto případě je hlava nad vodou,i když člověk leží na břiše….s takovou záchranou vestou bude hlava vzdálená od vody natolik,že neutone dokonce ani člověk v bezvědomí…..

  #7436
  ZAPA
  Účastník
  (257 odpovědí)

  Pánové to je stále dokola. Pokud vemete námořní předpis který řeší záchrané prostředky na lodi tak se dočtete následné. Káždé plavidlo musí být vybaveno stejným nebo vyším počtem osobních záchraných prostředků, umožňující přežití ve volné vodě bez pomoci fyzické síly, jako je počet přepravovaných osob. Tento prostředek nemusí být vždy jen záchraná vesta. V podstatě jde o jakékoliv zařízení které vás udrží nad vodou. Zcela jistě nemusíte tento problém nijak dále řešit. Při normální kontrole to projde bez povšimnutí a pokud narazíte na nějakého zakomplexovaného nora tak si stejně něco najde.

  #7437
  ZM
  Účastník
  (1125 odpovědí)

  Nejde přece jen o kontrolu.

  #7438
  Martin Rollo
  Účastník
  (415 odpovědí)

  Vsichni pisete o vestach,ale nikdo nenapsal,jestli papiry na lod ma mit jen osoba narozena 1980 a mladsi me je 39 tak do kolika koni a delky muzu v norsku ridit lod dik

  #7439
  ZM
  Účastník
  (1125 odpovědí)

  Tak na to může odpovědět jen paní Janka.Ale nějak lapidárně.

  #7440
  ZAPA
  Účastník
  (257 odpovědí)

  Pane treska008 vy můžete řídit jakoukoliv loď pro rekreační plavbu, chápejte to ve smyslu nekomerční plavba, je úplně jedno jak je velká, jaký má výkon nebo výtlak.

  Pokud se týká té poznámky pana ZM že nejde jen o kontrolu. Tak stím samozdřejmě souhlasím ale tady je třeba věřit výrobci. Pokud na oblek napíše že jde o záchraný prostředek jisté kategorie tak to asi tak bude. Pokud o tom ale pochybujete pořiďte si jinej.

  #7441
  ZM
  Účastník
  (1125 odpovědí)

  Tady nejde o druh obleku,ale……viz výše.

  #7442
  petrs
  Účastník
  (115 odpovědí)

  Treska008 když pojedem spolu tak to neřeš. Já papíry mám , na lodi stačí jedny a může řídit kdokoliv

  #7443
  ZAPA
  Účastník
  (257 odpovědí)

  Pane petrs můžete vysvětlit jak to stím řízením a jedněma papírama je? Docela by mě zajímalo jak to vysvětlují na kurzech. Rozhodně nepopírám že máte pravdu ale neni to úplně automatické a myslím že určité vysvětlení by to chtělo když už jste to nakousnul.

  #7444
  janka
  Účastník
  (2435 odpovědí)

  Tak znovu a od zacatku .. .-)

  Pokud jste se narodili pred 1.1.1980 muzete ridit rekreacni plavidlo v Norsku bez jakehokoliv opravneni a omezeni.

  Pokud jste se narodili 1.1.1980 a pozdeji, opravneni nepotrebujete na rekreacni plavidla do 8 m delky a 25 PS sily motoru. Na cokoliv vetsiho a silnejsiho opravneni k rizeni potrebujete .

  Co se tyce obleku a normy EN 393 :

  Plovouci oblek a vesta, ktera tuto normu ma, neni zachranny prostredek, pouze zachranna pomucka. Zajistuji, ze se clovek nepotopi, ale nezajistuji, ze se obrati do bezpecne polohy v bezvedomi nebo pri vycerpani. (udrzeni hlavy – dychacich cest- nad vodou).

  Tuto podminku splnuji omezene pomucky s EN 395 (klidne vody, chranene reviry,..) Vztlak 100 N pro prumerneho cloveka. Pomucky jsou pevne spojene s telem cloveka a omezene zarucuji obraceni do bezpecne polohy v bezvedomi nebo pri vycerpani ( usta nad vodou) toto muze byt silne ovlivneno napr. oblecenim.

  EN 396  Minimalni vztlak 150 N, vhodne pro pribrezni plavbu. Tyto zachranne prostredky  (vesty vetsinou nafukovaci)  jsou schopny udrzet cloveka v bezpecne poloze i v bezvedomi  ….

  Zachranne obleky, ktere jsou pouzivany pro profesionalni obsluhy lodi apod. maji tuto nafukovyci vestu integrovanou v plovoucim obleku. Jedna se o opravdu profesionalni a specialni obleceni – cimz nechci rict, ze ho treba nekdo z vas nemate.

  Na zaver odkaz na predpis o rekreacnich plavidlech a o prukazu na rizeni lodi a moje mala poznamka – to je tak strasne, hodit si do lodi vesty? Rezervni kolo v aute taky vozite a nezavisi na nem (vetsinou) vas zivot. Je to podle predpisu, nemusite si delat starosti s kontrolou a treba se bude hodit … ne ze bych vam to prala.

  http://www.lovdata.no/all/hl-19980626-047.html

  http://www.sjofartsdir.no/no/Regelverk2/Rundskriv/RSR_05-2009_Forskrift_om_krav_til_minstealder_og_batforerbevis/

  #7445
  petrs
  Účastník
  (115 odpovědí)

  Pane ZAPA. Na kurzu nám říkali, že na malém rekreačním plavidle stačí jeden s oprávněním. Ten nemusí kormidlovat, ale ručí za bezpečnou plavbu. Tak věřím, že to tak je.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 24)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Opravneni k rizeni lodi

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(3)
(0)
(50)
(7)

Nahrávání ... Nahrávání ...