Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Omezení lovu Halibutů v červnu a červenci

  • Toto téma obsahuje celkem 60 odpovědí. Do diskuze (27 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Ota a poslední změna proběhla před 11 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (celkem z 61)
  • Autor
    Příspěvky
  • #48167
    Sim
    Správce
    (11208 odpovědí)

    ZM napsal:

    Omlouvám se,asi to nejde najít… Je to na http://www.fish4u.se pod Halibut News.

    Já tam “halibut news” nenašel? Co tam má být?

    #48170
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Sime – nebylo by dobré – vhodné ( možná k ničemu, ale přeci jen něco )

    poslat Norům za tohle diskuzní fórum rybolovnorsko všeobecný názor?

    No asi je stejnak už pozdě, ale alespoň by viděli, jak to vnímají turisté, kteří Norsko jako celek milují a přitom tam nejen na moři rybaří.

    #48174
    Sim
    Správce
    (11208 odpovědí)

    Vlkous napsal:

    Sime – nebylo by dobré – vhodné ( možná k ničemu, ale přeci jen něco )

    poslat Norům za tohle diskuzní fórum rybolovnorsko všeobecný názor?

    No asi je stejnak už pozdě, ale alespoň by viděli, jak to vnímají turisté, kteří Norsko jako celek milují a přitom tam nejen na moři rybaří.

    Já si myslím, že náš hlas je úplně zanedbatelný. Pokud majitelé ubytování v Norsku se neozvou, a budou nás pořád házet do jednoho pytle s profi rybáři, ikdyž ulovíme 1% z celkového počtu, tak se nic nezmění. Teď se začíná oběvovat další nešvar, malí rybáři táta se synem pověsí řemeslo na hřebík.Přijde jiná větší společnost a koupí jejich licenci s kvótou. Těch kvót má třeba 10. Takže přijede v březnu na Soroyu, za 14dní má hotovo a odjede. Mezi tím se z ostrova odstěhuje 10 rodin na pevninu a najdou si práci v ropném průmyslu. To vylidňování odlehlých oblastí již začalo a za pár let se může stát, že už se tam nevyplatí dovážet benzín.

    #48175
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Taky si myslím, že ten náš hlásek je móc slabej. Je pravda, že oni nás k životu nepotřebujou. Jednou mi někdo v Norsku řekl – ještě nedávno jsme žili s kozama v jedný místnosti. Dnes jsme díky ropě za vodou. Zítra kdo ví. Já vím, že myslí na budoucnost a nedávno jsem četl, že díky ropě mají na 75 let dopředu zabezpečené důchody.

    Takže dnes to s náma vypadá spíš tak, že nestojí o nikoho kdo jim narušuje ten jejich klídek. A ten hlas majitelů ubytování je asi taky zanedbatelný v tom veškerém kontextu.:-(

    #48179
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Vlkous napsal:

    Sime – nebylo by dobré – vhodné ( možná k ničemu, ale přeci jen něco )

    poslat Norům za tohle diskuzní fórum rybolovnorsko všeobecný názor?

    No asi je stejnak už pozdě, ale alespoň by viděli, jak to vnímají turisté, kteří Norsko jako celek milují a přitom tam nejen na moři rybaří.

    Muselo by to být odesláno nejpozději dnes. Já si myslím že by to bývalo bylo velmi vhodné, sice si nedělám iluze že by to byl důvod proč to neschválí, ale jde o budoucnost – aby si soudruzi v Bergenu nemysleli že se vším co vymyslí celá Evropa souhlasí a považuje to stejně jako oni za rozumné, správné, nebo nám je to jedno. Já v tom návrhu tak nějak někde mezi řádky čtu že jsou to přisluhovači komerčních rybářů se zákonodárnou mocí.

    To bysme se taky mohli dočkat třeba dalšího škrcení v limitech – (což mě je z mého osobního pohledu celkem jedno) ale žít v Česku asi by mě to hodně nadzvedlo ze židle – a to například z důvodu že tresek je ve vodě od 62st. s.š. dostatek – od pondělka profíci loví do odvolání (pravděpodobně do vánoc, nebo konce roku) BEZ KVÓT !!!

    http://www.fiskeridir.no/fiske-og-fangst/aktuelt/2012/1112/fritt-fiske-for-den-minste-kystflaaten-i-fisket-etter-torsk-nord-for-62-n

    #48184
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Sim – najdeš si Fishlinks a tam je Halibut News.Nějak jsem si to přeložil a je tam zmínka,že halibut je v červené knize ohrožených druhů.

    Nad 62rov. je prý dobrý stav,ale v jižním Norsku se stav nezlepšuje,i když v r .2006 uteklo z komerčního chovu 15500 ks do Rogalandu..atd.

    Myslím si,že apelovat na norské úřady je zbytečné,názor malé skupiny cizinců, z nichž někteří nedodržují většinu norských předpisů,nebudou brát vážně.Jsou to jejich ryby a rozhodují si o nich. To za nás o našich rybách zase rozhoduje(rozhodoval) Brusel – viz kormoráni.

    #48222
    Pavel Mádl
    Člen
    (12 odpovědí)

    Domácí, který má tchána kapitána rybářské lodi říkal, že stavy halibutů ve středním Norsku jdou nahoru od doby omezení lovu vlečnými sítěmi po dně v příbřežních oblastech. Plůdek a mladí halibuti žijící u dna tak nejsou ničeni. A prý kdo chytá vlkouše, chrání mladé zatím nepřeměněné halibuty.

    #48276
    shark
    Člen
    (486 odpovědí)

    Nechci vam do tojho kecat panove…ale to je opravdu jejich zeme a nazor ,,turistu,, je asi to posledne co je bude zajimat.

    Krom toho mam pocit ze pro Norsko ten turizmus zas takovej prinos nebude…nevim jestli platite pri ubytovani ,,hotelovou taxu,, stravujete se v restauracich,pijete pivo v jejich hospodach…ale pokud ne tak patrne az tak zajimavy pro ekonomiku nebudete…

    Krom toho pruser je hlavne v tom ze Norove maj docela dost prostredku z jinych zdroju jak jsi ten jejich socializmus udrzet…

    Pokud jde o ochranu dravych velkych ryb vseobecne…

    Treba v TX vyresili ochranu ,,red fish,, nasledovne.

    Muzes chytnout 3 ryby velikosti 20-28 inch za den…vetsi muzes vzit ale jen jednu do roka… soucasti povolenky je znamka kterou vyplnis(datum,velikost) a pripevnis silonem na vocas.V praxi to pak funguje tim spusobem ze rybari berou ty mensi nezrale ryby (20-28 inch) a ryby v ,,nejlepsich letech (treba 28-40 inch) pousteji…kazdemu je lito dat znamku na ,,malou,, rybu.Na druhy strane kazdej ma moznost vzit jsi trofejny kousek…takze znamka konci na rybach prestarlych(treba 50inch)…Ma to hlavu patu a funguje to…bohuzel nutno dodat ze v jinyc statech nebo 15 mili od pobrezi(medzinarodni vody) tohle obmedzeni neni…takze hlavne v sitich konci tuny tehle ryb…a taky nutno dodat ze tech ryb je tady tolik ze jejich ochranu jaksi neumim pochopit…

    #48415
    Radyn
    Účastník
    (600 odpovědí)

    Už se někde objevila nějaká správa jak to dopadlo???

    #49128
    Sten76
    Účastník
    (208 odpovědí)

    Ví někdo něco?

    #49164
    Sim
    Správce
    (11208 odpovědí)

    northwolf napsal:

    Vlkous napsal:

    Já v tom návrhu tak nějak někde mezi řádky čtu, že jsou to přisluhovači komerčních rybářů se zákonodárnou mocí.

    To bysme se taky mohli dočkat třeba dalšího škrcení v limitech

    Přesně tak to vidím také.

    #49306
    bulik
    Účastník
    (334 odpovědí)

    tak jsem se doslechl, že omezení bylo zamítnuto

    #49307
    Sim
    Správce
    (11208 odpovědí)

    Jestli to bude pravda, tak tleskám.

    #49310
    Pafka
    Účastník
    (3886 odpovědí)

    Wow :-). To by bylo superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 😀

    #49312
    respi
    Člen
    (1804 odpovědí)

    No uvidíme jak se to vyvrbí..!!!8-O

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (celkem z 61)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Omezení lovu Halibutů v červnu a červenci

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...