Nápověda Doporučujeme:
 • Toto téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (5 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel radek a poslední změna proběhla před 6 roky a 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
 • Autor
  Příspěvky
 • #288067
  jigin1
  Účastník
  (984 odpovědí)

  Přátelé, v kempu na Hitře nás správce upozornil na hájení okouniků od 1.9. Ví někdo o tom více?.Janka prosím,skus něco zjisti kolem toho….vopřed děkujemeeee

   

  #288087
  mira.sta
  Účastník
  (1492 odpovědí)
  #288090
  radek
  Účastník
  (677 odpovědí)

  taak jsem to přeletěl se svojí “znalostí” cizích jazyků a nic jsem nenašel, buď tak laskav a napiš mi, co je tam psáno a dáno. Dík

  #288133
  ZAPA
  Účastník
  (258 odpovědí)

  Pane kolego,  Nikdo to tu asi neví, tak neodpovídají. S Okouníkem je to takto. Tato ryba se v letních měsících tře a tak je hájena. Nepatří k přímo ohroženým druhům přesto je její hájení, i když s malou vy-jímkou platné i pro rekreační rybolov.

  Obecně tedy platí. <span style=”font-family: Verdana;”>Severně od 62 ° s.š., je zakázáno lovit okouníka, od 1. června do 31. srpna.</span>

  Toto má však jednu vy-jímku a to je pokud ho chytíte omylem, to znamená necílíte na něj, nechytáte v jeho obvyklém stanovišti nebo nepoužíváte speciální lovné náčiní. Pokud se tak stane a chytnete ho spolu s treskou, můžete si ho ponechat. Tady zákonodárce chápe , že tato ryba se úspěšně vodě vrátit nedá. Má to ale zase svoji podmínku jste povinni takovéto loviště opustit a další lov zahájit  jinde.

  Praxe je pak taková. Pokud budete kontrolováni a v lodi budete mít jeden dva kusy této ryby, nebude to bráno jako porušení zákona ale jako náhodný úlovek.

  Lze předpokládat, že tuto kontrolu od ledna budou vykonávat správci kempů, v rámci změn jejich postavení. Při příjezdu si tak vyžádejte informace o místních úpravách lovu. Ty může vydávat místní samospráva a někdy jsou opravdu kuriózní.

  #288135
  bulik
  Účastník
  (334 odpovědí)

  jestli to dobře chápu, tak naopak od 1. 9. je to povoleno, jak píše pan ZAPA

  #288139
  ZAPA
  Účastník
  (258 odpovědí)

  Chápe to správně. Nemá li vaše lokalita místní úpravu platí zákaz od 1.6 do 31.8. Je si ale nutno uvědomit, že reprodukce probíhá od května do října a je závislá na mnoha faktorech. Proto se to řeší místní úpravou.

  Okouníků je cca 8 druhů a některé se dožívají 60 až 70 let. Do pohlavní zralosti dorostou dorostou až ke konci svého života. Proto je nutné tyto druhy lovit s rozmyslem.

  #288143
  radek
  Účastník
  (677 odpovědí)

  Moc děkuji za vysvětlení.

  Chlapi, raději sem nedávejte fotky s těmi hromadami okouníků v bednách, aby si na nás nějaký norský Babiš neposvítil

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(7)
(91)
(13)

Nahrávání ... Nahrávání ...