Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 14 odpovědí. Do diskuze (15 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Volnas a poslední změna proběhla před 7 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 15)
  • Autor
    Příspěvky
  • #273348
    mirecek
    Účastník
    (252 odpovědí)

    Staré botky už dosloužili a tak se ptám, co používáte v Norsku jako obuv do lodi? Předem děkuji za vaše tipy.

    #273352
    Kliknis
    Účastník
    (951 odpovědí)

    Ahoj, mam tyto boty a max. spokojenost. Sehnal jsem je teda za jinou cenu, ale myslim, že se vyplatí do bot zainvestovat pokud teda nejezdíš jednou za 5 let. Samozřejmě je používam i u nás třeba na podzim do lodě a na dírky v zimě.

    http://rybarska-obuv.heureka.cz/la-crosse-boty-broadsite-gtx-goretex/#

    #273356
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    Jestli hledáš boty jen do lodi ne na nějaké dlouhé chození kolem vody, kup si zateplené holinky, nejlépe s vyndávací vložkou, abys ji mohl po každém použití bot vyndat a nechat vysušit. Hodí se i k filetovacímu stolu. Měl jsem jedny se šněrováním, ale uhnily mi očka na šněrovadla, tak jsem si letos pořídil hladké. Už jsem v nich filetoval kapry na vánoce. 🙂

     

    #273357
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    Jestli hledáš boty jen do lodi ne na nějaké dlouhé chození kolem vody, kup si zateplené holinky, nejlépe s vyndávací vložkou, abys ji mohl po každém použití bot vyndat a nechat vysušit. Hodí se i k filetovacímu stolu. Měl jsem jedny se šněrováním, ale uhnily mi očka na šněrovadla, tak jsem si letos pořídil hladké. Už jsem v nich filetoval kapry na vánoce. :-)

    Já mám úplně stejnou zkušenost. Měl jsem Goratexové boty na šněrování a po třech letech mi uhnily očka , která nevydržela mořskou vodu. Tak jsem si koupil na výstavě odlehčené holiny s vyndavací vložkou a velká spokojenost. Honzák

    #273358
    Peter Heyder
    Účastník
    (93 odpovědí)

    Ahojte Norkovia po dlhej dobe sme pred 4 rokmi na Sproyi kúpili krátké  odlahčené čižmy s vyberacou vložkou a material EVA.Nič lepšie na trhu nie je  uťčite sa predávajú aj na výstave v Brne cena cca 25 eur.Udržba umyť a nastriekať silikonovým spreyom.

    Peter

    #273359
    vostrmar
    Účastník
    (139 odpovědí)

    Nejlepší zateplené odlehčené holínky ( mat. EVA) s vyndávací vložkou, tu lze v pohodě vysušit . jiné ošetření nepotřebují. Teplo, sucho, lehko.

     

    #273360
    Fish
    Účastník
    (310 odpovědí)

    Mám tři roky tyto holínky z toho zmiňovaného materiálu EVA a nic lepšího jsem na noze neměl. Myslel jsem si, že to za dva roky popraská a vyhodím to, ale opak je pravdou. http://www.topfishing.eu/holinky-hot-foot-seafox-topfishing/

    #273378
    007krivanek
    Účastník
    (917 odpovědí)

    Jelikož používám plovoucí oblek, a jsem na lodi, tak vysoké boty mi vadí.  Asi 8 let používám nižší a max spokojenost. Tepelná odolnost, odvod potu, skladnost na přepravu a váha obuvi je super.

    http://www.obuv-odevy.cz/obchod/myslivecka-a-pracovni-obuv-1/myslivecke-boty-demar-trop-3805.html?utm_source=xml_feed_heureka&utm_medium=xml&utm_campaign=vyhledavac_zbozi_heureka_heureka#pv1

    Ale na zahradu jsem si koupil tyto a taky dobrý.  Jen jsem je už bohužel protrhl  nad kotníkem o dřevo. Ale teplá záplata na duše osobních automobilů z roku 1980 vše zalepila.

    Holinky arctic Termo – super plus

    #273379
    Rosta
    Účastník
    (276 odpovědí)

    Taky jsem zkoušel kde co.boty holínky,ale nejlíp se mi osvěčily obyčejný sněhule nejlíp damské nejsou tak mohutné jak pánské.Výhoda oproti holínkám-nejsou tak vysoké tak se v nich na lodi líp sedí.Taky se dají za stovku koupit náhradní vložky tak jedny do bot a druhý usušit ale stačí i jedny.

    #273411
    Jindrich a Renata
    Účastník
    (92 odpovědí)

    To mirecek.Podívej se na parametry SALOMON TOUNDRA MID WP.Používám je několik let a jsou perfektní.Neteče do nich a nohy jsou v teple.

    #273443
    Heinz
    Účastník
    (112 odpovědí)

    Původně jsem měl k botám Arctic nedůvěru, ale teď už bych je nevyměnil za nic. Lehké jako pírko. Krásné teplo na lodi i ve filetárně. Vyjímatelná vložka, která se dá usušit, nemá chybu. Až je roztrhám nebo prorazím hřebíkem, koupím si ty samé. http://www.topfishing.eu/vyhledavani/vyhledej.htm?search=arct&x=25&y=9

    #273501
    kloboukatej
    Účastník
    (202 odpovědí)

    Před první cestou do Norska jsem si pořídil neoprenové myslivecké holinky. Spokojenost, ale byly zbytečně vysoké, dost těžké a dělaly černé čáry v bílé lodi. Manželka si v r. 2014 pořídila výrazně levnější nižší holiny z materiálu EVA. Moc se osvědčily, tak jsem si je předloni pořídil i já. Koupil jsem klasické vysoké, protože mi v obchodě řekli, že pánské se dělají jen vysoké. 1 rok jsem je v Norsku měl, ale další rok jsem je nožem snížil . Dnes vím, že i pánské se dělají nízké. Nemají chybu. Asi nejsou na žádné větší chození, ale do lodě , na filetování a na těch pár kroků v kempu jsou vynikající. Večer vyndat vložky a nechat vyschnout a od rána do večera jsou nohy jako v bavlnce.

     

    #273706
    Pavel
    Účastník
    (10 odpovědí)

    Zdravím. Ono  to bude trochu o tom jak vysoko na sever a v jakém termínu.  Ve středním Norsku se dá v létě vyrazit na vodu i v pantoflích, ale po návštěvě  cca deseti lokalit nedám dopustit na klasické krátké o číslo větší neoprénové holínky v kombinaci s termoponožkou. Ať Vám to bere v nové sezoně Pavel

    #273838
    Aleš Zeman
    Účastník
    (25 odpovědí)

    Holinky Arctic  Termo  nemaj chybu. Ahoj.

    #273885
    Volnas
    Účastník
    (35 odpovědí)

    Ja používám podobné boty, jak píše Pavel. Krátké neoprenové holinky z potápěčských potřeb. Vůbec neklouzou a drží teplo. Do lodi nepotřebuji gumák až pod kolena.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 15)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(5)
(19)
(142)
(24)

Nahrávání ... Nahrávání ...