Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Nože při cestě do Norska

Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 1. až 13. (celkem z 13)
 • Autor
  Příspěvky
 • #3480
  janka
  Účastník
  (2435 odpovědí)

  O tom, že sklapovaci nůž se střenkou delší než 6,5 cm je v Něměcku považován za zbraň, jsem už informovala vloni.

  Tentokrát vás musím informovat o zpřísnění zákona v Dánsku.

  Na všech veřejně přístupých místech v Dánsku je zakázáno nosit nůž a nebo dýku. (paragraf č 4 Dánského zákona o zbraních z 23.6.2009).

  Máte-li v autě u sebe nůž, může to být drahé. Nůž musí být v kufru auta, nejlépe v kufříku s rybářským náčiním. Problémy vám může připrait i multitool v palubní přihrádce nebo dveřích auta.

  Takže shrnuto: nůž s ostřím delším než 7 cm můžete mít s sebou pouze na cestě na a nebo z ryb a to ještě uložený v kufru auta. Při rybaření nenoste nůž u pasu, ale mějte jej v kufříku s náčiním. Sklapovací nože, které lze otevřít jednou rukou, jsou zakázány.

  Palička na zabíjení ryb je v Dánsku ilegální a je povolena pouze při rybolovu.

  #9398
  janka
  Účastník
  (2435 odpovědí)

  hmm .. mel tam byt obrazek te palicky na ryby ..

  #9489
  vladov
  Účastník
  (95 odpovědí)

  To Janka.

  Prepáčte, že Vám leziem do témy, ale neviete ako je to so zemiakmi cez hranice. Nejako sa už o tom nepíše a nerád by som dráždil tigra, ale čerstvá treska s pomastenými zemiakmi – “nebíčko v papuli”

  #9508
  Jirka
  Člen
  (40 odpovědí)

  To vladov  : Já  osobně  bych  brambory  netahal  1 kg  stojí cca  12  NOK , nestojí to  za  to  tahat  to až  do Norska  i tak toho  člověk táhne   spoustu .

  #9513
  treska50
  Člen
  (29 odpovědí)

  Brambory-zemiaky je do Norska vozit zakázáno.

  #9530
  MICHAL BROM
  Člen
  (22 odpovědí)

  To-vladov,ahoj vloni jsme vezli brambory-zemiaky-na soroya a je to na prd na 93 nás vybrali celnici jak je hranice Fin./Nor. a dali nám 900Nok pokutu prý mají v hlízách viry nebo co,norská brambora je taky dobrá stejně je tam vozí s Polska raději si zabal o litr pálenky na víc.

  #9534
  Salmon
  Účastník
  (603 odpovědí)

  to treska50: na brambory bacha. Z důvodu napadení “háďátkem” a podobnýma neřádama musí brambory projít fyto sanitární kontrolou. Určitě se vyplatí si je koupit v Norsku. Navíc tam možná nebudou ty naše krmné někde z EU:-)

  #9539
  Josef Ďuriač
  Účastník
  (88 odpovědí)

  No,právě jsem čekal,zda se ozve MIKY a poradí jak je to s těma bramborama-a je to tady!!Takže brambory raději  N E V O Z I T.Vozíme bram. těsto,brambory kupujeme na místě-cena uvedena výšše sedí.

  #9544
  janka
  Účastník
  (2435 odpovědí)

  takze neni potreba, abych k tomu neco dodavala. Brambory a korenova zelenina NE.

  #49444
  kodl1
  Účastník
  (215 odpovědí)

  Může se vám to zdát jako kravina, ale obyčejná věc jako je nůž, který každý při cestování s sebou má, může zkazit pěkný výlet..

  Německo

  Zde jsou zakázané balisongy (motýlkové nože), tlačné dýky, vystřelovací nože s dvojitým ostřím, padací nože, vystřelovací nože delší než 8,5 cm a nově také všechny one-handy (tzn.nože které lze bez problémů otevřít jednou rukou). Při veřejných slavnostech či přehlídkách jsou zakázány všechny nože, navržené k tomu, aby sloužily jako zbraň proti lidem – čepele s dvojitým ostřím, dýky. Při demonstracích nebo podobných veřejných shromážděních jsou zakázány všechny nebezpečné předměty, tím pádem všechny nože.

  Zakázané nože:

  nůž s pevnou čepelí jehož délka přesahuje 12 cm

  Vystřelovací nože jejichž délka čepele je delší než 8,5 cm

  Vystřelovací nože jejichž šířka čepele je větší než 20% délky čepele,

  Vystřelovací nože s obou stranně zaostřenou čepelí

  Vystřelovací nože jejichž čepel se směrem k ostří nezužuje.

  Všechny původně německé paragánské “Fallmesser”

  Všechny Balisongy (s rozdvojenou rukojetí)

  Vystřelovací nože a Fallmesser vpředu od rukojeti s vysouvací čepelí

  Nože jejichž čepel je kolmá k rukojeti (Faustmesser)

  Nože které připomínající jiné předměty a tudíž nejsou snadno rozpoznatelné

  Švédsko

  Ve Švédsku platí zákaz pro motýlky (balisongy), stileta, dýky, meče, šavle a vystřelovací nože. Povoleno je tzv. účelné nošení – služební použití, rybolov, kempování a lov.

  Norsko

  V Norsku jsou zakázány balisongy, vystřelovací nože, dýky a také nože, které mohou být považovány za jiné předměty.

  Dánsko

  V Dánsku jsou zakázány nože s automatickým otevíráním, balisongy, vrhací nože, dýky a prodloužené dýky. Dále pak platí zákaz v otevřených prostorách a ve vozech pro zavírací nože, které se otevírají jednou rukou, nebo zavírací nože s pojistkou nezávisle na délce čepele. Povoleny jsou pouze zavírací nože s maximální délkou čepele 7 cm, které nemají pojistku. Výjimky jsou možné v případě výkonu povolání, sportovní činnosti, lovu či rybaření. V těchto případech mohou být používány také zavírací nože s pojistkou a pevné nože do 12 cm. Nůž musí být transportován tak, aby nemohlo dojít k jeho přímému použití. V autě zabalen v kufru, pěšmo v batohu či nějaké tašce.

  Finsko

  Co se týká Finska, tak mám potěšující informaci. Pro běžné nošení platí legální důvod bez jakýchkoliv omezení.

  Česká republika

  V České republice se v současné době chladnými zbraněmi žádný zákon nezabývá. Platný zákon o zbraních se věnuje pouze střelným zbraním. Nože i skrytě nošené nejsou omezeny žádným předpisem, který by stanovil délku čepele nebo vylučoval nějaký konstrukční model.

  Určitou zajímavostí je fakt, že ve většině zemích na světě bez problémů koupíte například kuchyňský nůž u kterého nikdo většinou neřeší délku čepele. Statisticky je ovšem dokázáno, že právě tyto nože figurují nejčastěji při ublížení na zdraví, pokusech o vraždu nebo vraždách spáchaných noži.

  #49481
  Northwolf
  Účastník
  (659 odpovědí)

  2 kodl1: Díky za informace, co píšeš je dobré vědět i přesto že se mi to blbě čte – je to výborná přehlídka toho jak si jednotlivé národy nechávají s..t na hlavy od kreténů ve svých parlamentech. Tedy né že by to vypovídalo o tom že by češi v něčem byli lepší, to je spíš náhoda že ty šmejdy v českém parlamentu ještě nenapadlo páchat dobrodiní v této oblasti legislativy.

  Hodnotím takové zákony zejména jako perfektní záminku pro buzerování lidí (často turistů) která těžko někoho ochrání, ale přinese nějaké prachy do pokladniček za pokuty od těch co to neznají, nebo na to kašlou a měli smůlu při náhodné kontrole a prohlídce.

  Kdyby milí zákonodárci ráčili někdy použít mozky, možná by došli k překvapivému zjištění že jakékoliv zlo nepáchají zbraně, ale vždy jen a pouze lidé.

  Jsem docela zvědavej i na to jak Obama ochrání Ameriku, všude 6 půlek keců o nesmyslných omezeních, ale to že cvoci patřej do léčeben a zbraně bez dozoru do trezoru bude dost pravděpodobně nad jeho síly vůbec vymyslet, natož nějakým účinným způsobem uplatnit.

  #49482
  casperko1
  Člen
  (47 odpovědí)

  to neni o kretenoch ktory chcu buzerovat ludi zijem v norsku niekolko rokou a skoro kazdi vikend ked citam novini je tu niekto pobodani pri dakej hadke bol tu iz pobodani clovek len preto ze niekto sa predbehol v rtade na kebab zacala hdka a skoncilo to bodanim timito zakonami sa tu snazia toto obmedzit edze neprisli este na nic ine tak netreba v tom hladat len buzeraciu a treba sa no to pozriet trcochu hlbsie.je to sice obmedzujuce ale len pre tich co nosia noz stale pri sebe aj na zabavu nie pre tych co ide na ryby a myslim ze aj pri kntrole keby nebol moz v kufri ale mate ho pri sebe a je vidiet ze idte z rab tak to je bez sankcii zalezi aj od policajtou su ludia a ludia ako vsade na svete

  .

  #49484
  Northwolf
  Účastník
  (659 odpovědí)

  casperko1 napsal:

  skoro kazdi vikend ked citam novini je tu niekto pobodani pri dakej hadke bol tu iz pobodani clovek len preto ze niekto sa predbehol v rtade na kebab

  ..no právě, předpis staví do nevýhody lidi kteří ho respektují, lumpové se podobným zákonům vysmívají.

  Nevím jak je to v Norsku, ale třeba v Německu se lump nemusí až tak moc obávat že mu někdo kdo respektuje zákony pracku s nožem přerazí teleskopickým obuškem, neb je smrtelníkům rovněž zakázali, ale koupíš je na každém rohu a kolikrát i na benzínce 😀

  A co vím od norských přátel ohledně obrany sebe, nebo majetku jsou ty jejich zákony jedna velká katastrofa.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 1. až 13. (celkem z 13)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Nože při cestě do Norska

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(3)
(0)
(50)
(7)

Nahrávání ... Nahrávání ...