Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Nová baterie k multíku

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 19)
  • Autor
    Příspěvky
  • #4576
    Rosta
    Účastník
    (274 odpovědí)

    Potřebuji koupit novou baterku k multíku.Kolika ampérové používáte,jak dlouho vám na moři vydrží nabytá a jakou máte značku?

    #50861
    Sim
    Správce
    (11208 odpovědí)

    Kup si 12V/12Ah u menších elektrik jako je Daiwa 500s nebo Banax ti vystačí v pohodě na 2-3dny lovu. Velký multiplikátor typu Daiwa 600fe ti bude určitě sloužit 2dny. Pozor na dobíječku, u větších baterek jako je tato už ti nebude stačit dobíječka o výkonu 30mAh, budeš si muset pořídit alespoň 2Ah.

    http://www.topfishing.eu/baterie-12v-12ah-topfishing.html

    #50862
    Rosta
    Účastník
    (274 odpovědí)

    Michale dík za radu.

    Mám banax.Nabíječku mám 1000mA bude stačit na těch 12ah?

    #50868
    mikr
    Účastník
    (202 odpovědí)

    Stačit ti bude, ale budeš nabíjet víc jak 12 hodin. Kluci z druhé lodě to řeší jednou společnou autobaterkou 50Ah. Ale je problém s délkou kabelů.Já používám 12Ah na Leobritz a v pohodě. Jednou za dva dny dorazím a OK.

    #50873
    Rosta
    Účastník
    (274 odpovědí)

    12 hodin je vpohodě, to jde do rána než se srovná hladinka v krvi je nabytá!:-P

    #50894
    Jiran
    Účastník
    (1990 odpovědí)

    Určitě záleží, jak se multík používá, protože znám rybáře, kterým nestačí energie ani půl dne.

    #51154
    mikulcak
    Účastník
    (375 odpovědí)

    zdar Norci,řeším teď s kolegou jednu otázku,snad nám někdo poradí nejlépe elektrikář,zajímalo by nás zda se může na el.multík napojit

    baterie 12v 74ah z auta,nestane se multíku nic?

    #51155
    zok
    Účastník
    (542 odpovědí)

    to mikulcak: pro multík je rozhodující napětí baterie a to je v pořádku. Údaj o Ah ti říká, jakou má baterie kapacitu. S touhle krávou odchytáš celý pobyt na jedno nabití. 😉

    #51156
    zdeněk křešnička
    Účastník
    (417 odpovědí)

    Tak 74 Ah baterku vozím už několik let, má to několik výhod, utáhne 3 multíky a sonar, 1x za 14 dní ji dám nabít. Ještě se mně nestalo aby se se vybila a potom mám rezervní do auta,,,,

    #51158
    mikulcak
    Účastník
    (375 odpovědí)

    OK,děkuji,to jsem potřeboval vědět:-D

    Jo ještě jedna otázka kluci,jakou tloušťku kabelu od baterie mám použít?

    #51162
    vapno1
    Účastník
    (445 odpovědí)

    mikulcak: Není dost jasný tvůj dotaz ohledně tloušťky kabelu. Chceš-li chytat s el. mulťákem, musíš použít kabel, který je součástí. Chceš-li baterku použít ještě k jinému účelu, jako vhodný se jeví kvalitnější startovací kabel.

    #51169
    mikulcak
    Účastník
    (375 odpovědí)

    To Vapno1- no chci aby na tu baterku chytalo více lidí a proto si představuju že 12v rozvedu po lodi kabelem připevněným k zábradlí lodi

    a protože elektrice nerozumím tak sem se bál těch více amper proto sem

    chtěl vědět zda se dá použít kabel třeba 2mm.

    #51176
    zok
    Účastník
    (542 odpovědí)

    to mikulčák: poslal jsem ti SZ

    #51177
    zdeněk křešnička
    Účastník
    (417 odpovědí)

    to mikulčák, zok už ti určitě poradil, mám to v 3 mm měďi, echo na připájených konektorech hned na krokosvorkách aku. a multíky jsem měl ma bajonet.spojkách. To se neosvědčilo, (pro rychlé odpojení),tak to mám na klasických banánkách….

    #51178
    Franta
    Účastník
    (358 odpovědí)

    mikulcak napsal: To Vapno1- no chci aby na tu baterku chytalo více lidí a proto si představuju že 12v rozvedu po lodi kabelem připevněným k zábradlí lodi

    a protože elektrice nerozumím tak sem se bál těch více amper proto sem

    chtěl vědět zda se dá použít kabel třeba 2mm.

    Nebylo by marné v blízké budoucnosti, kdyby rozvod 12V z autobaterie byl klasickou součástí vybavení lodě pro rybáře používající el. mulťáky. Tak jak se postupem času staly GPS, echoloty, plottery …

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 19)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Nová baterie k multíku

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(14)

Nahrávání ... Nahrávání ...