Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Norská nákupní střediska

Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 příspěvků - 1. až 14. (celkem z 14)
  • Autor
    Příspěvky
  • #12975
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    Ahoj,pokud máš Google Earth,tak tam si naklikej třeba Oslo,potom v nabídce si najdi obchody a nákupní centra a máš to krásně,sou tam aj souřadnice-prostě všechno.Tento program si krásně stáhneš a nainstaluješ doma.Pokud ho nemáš

    Klikni si na Kategorie míst

    potom se ti ukáže kompletní nabídka.

    #12976
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    pokusím se Ti sem vložit odkaz,jak to vypadá.Nákupní středisko Oslo

    #12977
    Karavela
    Účastník
    (59 odpovědí)

    Přímo v Oslu nevím, ale běžně nakupujeme v těchto krámech:

    http://www.ica.no/FrontServlet

    ICA maxi -větší supermarkety, dobře zásobené, mívají různé akce, např. na nákup limonád (s pivem neposloužím:- )), nejsou všude, pobočky (buttiken) zjistíš podle internetových stránek

    menší obchody s hustější sítí:

    http://www.kiwi.no/

    Kiwi je asi jako náš peňák, dá se koupit vše za normální cenu, žádné extra cenové akce nemají, ale dá se vyžádat pěkná pětikilová krabice krevet za výhodnou cenu

    hodně rozšířený je taky Coop:

    http://www.coop.no/index.html

    #3660
    plukas
    Účastník
    (157 odpovědí)

    Ví někdo z Vás jak se jmenují různé ty markety s potravinami v Norsku? Mám na mysli ty větší např.v Oslu.Tak jako ve střední evropě Tesco,Globus apod. Měli jsme loni problém v Oslu nějaký ten market vůbec nalézt. Nechtěli jsme pašovat pivo a chtěli jsme si jej zakoupit. Bylo to hledání a s naší znalostí norštiny a angličtiny to byla anabáze. Nakonec tedy nalezli,ale. Opomenul jsem si dát onu lokalitu do GPS a nerad bych to letos opět obdobně hledal. Poradíte někdo, kde na trase E6 se dá v Oslu nakoupit.

    #12979
    Martin Rollo
    Účastník
    (415 odpovědí)

    Nevite nekdo co stoji pivo v techto obchodech jako je coop nebo kiwi

    #12981
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    v Coop mě vyšlo pivo do 600kč na naše,bylo jich 6

    #12994
    Luboš LUCIUS
    Účastník
    (131 odpovědí)

    Pivo v plechu stojí kolem 21 – 28 NOK dle značky a lokality . Na ostrovech bývá o cca 1 – 2 NOK dražší. Plechovky jsou ale zálohovaný 1 NOK. Aspoň tak jsem to viděl v Norsku za tu dobu co tam jezdím. V restauracích je to kolem 58 – až 86 NOK za půl litr ale někde mají jako třeba v Oslo i 0,6 l sklenice.Je to fakt různý.

    #12995
    plukas
    Účastník
    (157 odpovědí)

    Díky Vám všem za informace. Až se vrátím (odjíždíme ve čtvrtek 22.7.), tak podám info jak jsme pořídili nejenom s nákupem.

    #12999
    Pafka
    Účastník
    (3886 odpovědí)

    Mám zhruba stejný zkušenosti jako Luboš.

    Jen pro doplnění – z českých piv jsem v Norsku v obchodech zaregistroval jen lahvového Bernarda a stál kolem 35 NOKů. Štastnou sestu, Pafka

    #13001
    alan1
    Člen
    (84 odpovědí)

    Dobré obchody na nákupy jsou REMO 1000.Jsou tam poměrně dobré ceny a hojně rozmístěny v Norsku.Cena chleba je tady od 5 -25 NOK.Pivo jsme zde sehnali od 9,9-35 NOK.Mají různé akce např. 1 kg kotlet na grilování za 29 NOK,pivo Heineken 15 NOK za 0,5 l,krevety 19 NOK za kilo.Chuťově výborné jsou jogurty,ale drahší.Celkově jsou potraviny drahší,ale dá se to.

    #13012
    plukas
    Účastník
    (157 odpovědí)

    Pafka napsal:

    Mám zhruba stejný zkušenosti jako Luboš.

    Jen pro doplnění – z českých piv jsem v Norsku v obchodech zaregistroval jen lahvového Bernarda a stál kolem 35 NOKů. Štastnou sestu, Pafka

    Díky za postřehy.Nejedu do Norska poprvé (ale už,jak jsem zjistil ze svých zázanmů,tak po 14.nácté)a zprvu jsme pivo pašovali,později dokupovali a nyní už jen nakupujeme, takže ceny znám. Bernarda (dříve Benešov) jsem tam neviděl,ale plechovkový Plzeňský prazdroj tam vloni byl k mání v přepočtu za cca 85-90 Kč/půllitr. Akorát jsem prostě vůbec nazaregistroval názvy jejich prodejen. Až na jednu,která je známa i u nás a to je LIDL.

    #13013
    plukas
    Účastník
    (157 odpovědí)

    alan1 napsal:

    Dobré obchody na nákupy jsou REMO 1000.Jsou tam poměrně dobré ceny a hojně rozmístěny v Norsku.Cena chleba je tady od 5 -25 NOK.Pivo jsme zde sehnali od 9,9-35 NOK.Mají různé akce např. 1 kg kotlet na grilování za 29 NOK,pivo Heineken 15 NOK za 0,5 l,krevety 19 NOK za kilo.Chuťově výborné jsou jogurty,ale drahší.Celkově jsou potraviny drahší,ale dá se to.

    Díky moc za skvělé info. To je to,co jsem potřeboval vědět. S cenami, které uvádíš, mám obdobné zkušenosti.

    Tak ještě jednou kolegové díky a po návratu podám info nejen o pivu,ale i o rybách. Jedeme na “Šroubkovu” chatu do Hogsetu za Georgem.

    #13014
    Karavela
    Účastník
    (59 odpovědí)

    To plukas: LIDL už v Norsku nehledej, od března 2008 ho převzal právě ten zmiňovaný řetězec REMA 1000

    Zrovna tenhle týden mají akci na grilovací klobásky, mňam:

    http://www.rema.no/

    #13089
    prochor52
    Účastník
    (120 odpovědí)

    REMA 1000 jsou větší obchoďáky (třeba jako u nás Kaufáč), obecně jsou ve statistikách hodnocené jako levné. Z menších sítí, které jsou skoro v každé “vesnici” (ovšem pojem vesnice není na Norsko to pravé), je určitě lepší Bunnpris, než ICA nebo COOP. Výběr mají zhruba stejný, ceny lepší – doporučuju třeba sýr Norwegia, nebo mražené sommerkotelleter či svinekoteletter (připravené kotlety z čuníka), když jsou v akci za 29.90 NOK/kg, jak píše i Plukas. Stejně tak krevety ve větším balení ve slaném nálevu. Za naši stovku super žrádlo. Obecně si chce vždycky omrknout nějaké “akce”, bývá tam občas něco dobrého – třeba i losos, mořský pstruh, kuře, pizza atd. Chleba kupuju zásadně ten nejlevnější kneipbrot za cca 5,50, není to taková buchta, jako ty ostatní.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 příspěvků - 1. až 14. (celkem z 14)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Norská nákupní střediska

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(107)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...