Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Neschází vám Polaci?

  • Toto téma obsahuje celkem 391 odpovědí. Do diskuze (70 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Duke a poslední změna proběhla před 7 roky a 11 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 151. až 165. (celkem z 392)
  • Autor
    Příspěvky
  • #73044
    Hoop
    Účastník
    (939 odpovědí)

    Souhlasím z Kimem, “Řád náruživého rybáka”

    pro Kulíka:-D

    Třeba cílený lov halibuta asi nebude tak

    častý a úspěšný, tak nebude ani tak

    velká diskuze….ale ten Polak….věčné téma

    #73048
    Lipenak
    Účastník
    (192 odpovědí)

    Zdravím Pánové :- ,

    je to asi také tím, že polak je taky trochu ryba zvídavá a opatrná proti tresce obecné a proto v nás asi více budí lovecké pudy 😀 a nehledě, že o svojí svobodu se pere s větší intenzitou a na prutě přináší neopakovatelný zážitek i když keller a halibut je také super8-)

    #73052
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Hoope, ty zlobíš! :-E A myslel jsi rybáka, rejpáka a nebo snad dokonce rypáka? 😀 Znám lidičky, kteří se zaměřili např. na mníky (Honza Dufek), kelery, polaky a jak říká můj jeden kamarád “mořské candáty” apod.:-?

    #73055
    jigin1
    Účastník
    (984 odpovědí)

    kluci taky přidám trochu do mlýna:-Dnesmírně si vážim lidi kteří směruji a oživují diskuse.Tak to má být, nadhodí se téma a už to žije.Kolikrát si řeknu že se mi nechce psát, ale když pak vidím jakou to má odezvu a vyprovokuje to dalších norků k psaní je to super.Asi málokterý národ je tak vymýšlivej a soutěživej jak jsou Češi a Slováci a to nás posouvá dál….:-)proto i ja z radostí čtu všechny příspěvky a članky které sem padnou a několikrát denne na ně nahlížim.Co se týče diskuse o Polacích tak je nekonečná..myslím že lovu polaků se věnuje asi největší skupina Norků a informací není nikdy dost.připravuji soubor článků na hlavní stránku o Polacích tak doufám,že si tam najde každý něco a dokáže to využít pro ulovení svýho životního Polaka….Jinak musím se poďekovat Kulikovi,že vyprovokoval tak hezkou diskusi….

    #73056
    Hoop
    Účastník
    (939 odpovědí)

    To Kulík:

    RyBák = rybář (co jiného)…bych si nedovolil.

    😉

    Jinak jsme na srazu diskutovali o tom, že v případě špatného

    počasí se člověk věnuje hlavně dostupnějším rybám,

    tr.o., polak, keler )z cílem aspoň nachytat,

    než se věnovat rybám, které mohou být hluboko

    nebo jsou méně početné(hali) a s tím zabít drahocený čas.

    #73057
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Ještě mi napadlo, že tu někdo vzpomínal, když se i jen trochu změnilo počasí, tak už šli jen menší kusy. Jaký máte postřehy o chování polaků s ohledem k počasí a jejich aktivity a nebo i změny stanovišť ( opuštění mělčin a stažení do hloubky a naopak apod.) a to i s ohledem na to jaký kalendářní měsíc zrovna je.

    Jinak Jigine1, díky, ale to hezké čtení je hlavně Tvojí a Hartyho zásluhou. Na články se moc těším a už si představuji jak začínají něčím o polacích, jejich výskytu a to např. v souvislosti s ročními obdobími, vhodným nádobíčkem, návazci, nástrahami, způsoby lovu, nejvhodnějšími místy lovu, jak tato místa hledat a představu mám hodně širokou a vydala by i na knihu “Jak lovit polaky v Norsku”.

    😕

    #73058
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Hoope, vždyť jde jen o kamarádské rýpání. Já jsem to pochopil, ale měl jsem nahráno!!!!!:-D:-D:-D

    #73074
    Harty
    Účastník
    (1247 odpovědí)

    Dostal jsem SZ že jsem nenapsal při chytání na splávek,jakou nastavit hloubku.Tak jak jsem psal už dříve ,takto jsme chytali, když jsme byly ukotvení na kopci či hraně.Nastavili jsme hloubku tak,aby nástraha byla přibližně 2-5.metrů nade dnem.Je jasný že se hloubka vzdáleností od lodi měnila,ale velký význam bych tomu nepřikládal.A splávek musí být průběžnej se zarážkou.Když tam nějakej Polaček bude ,tak on si to už najde.O víkendu budu dělat pořádek,tak jsem dám foto těch gum neznámého výrobce,co na tu plavanou fungovali.A to vlastně je taky jedno co tam dáte.

    #73075
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    Hoši napadá mě , co tady píšete je fakt zajímavé ! Nepřemýšlel jste někdo si na tohle téma někde udělat třeba krátké povídání ? Třeba na srazu , myslím si ,že by to hodně lidí oslovilo . A to říkám zcela vážně .

    #73082
    Mgr.Radek Baloun
    Účastník
    (98 odpovědí)

    to Harty :Taky chci poděkovat za nové informace a náměty ,jezdili jsme posledních pár let na Halsu,chytili jsme pěkné doršky ,štikozubce a hlavně krásné kelery ,užívali si nádherné norské přírody,lovili úspěšně pěkné platýze na feeder ,ale polaky jsme lovili spíš náhodně a do cca 70 cm . Ted si zhruba uvědomuju co jsme dělali špatně a co zkusit příště .

    Snad se potkáme v Praze na srazu a budeš mít i nějaké přebytky svých nástrah 😉

    bali a parta z Č. Budějovic

    #73085
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    To Kikibut: Pochopil jsem Máru, že Jigin1 bude mít přednášku o lovu polaků na srazu v Praze 30.11.2013. A pokud ne, tak budu hodně zklamán. Apropó, už je vše OK u Honzaka? Pozdravuj dědu.:-P

    #73092
    mara45
    Účastník
    (2722 odpovědí)

    to kulik:joo Jigin bude mít na srazu přednášku.Domlouvali jsme to už na trajektu,když jsme se potkali v srpnu cestou do Norska.

    #73097
    jigin1
    Účastník
    (984 odpovědí)

    Klucíí, prezentace a přednáška se už připravuje tak 30.11.ať ste tam všichni:-D.ak se to povede udělal by sem i malej workšop ohledně úprav nástrah a různych vychytávek…

    #73098
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Hlásím se na workshop!:-?

    #73140
    bulik
    Účastník
    (334 odpovědí)

    jigin1 napsal:

    Klucíí, prezentace a přednáška se už připravuje tak 30.11.ať ste tam všichni.ak se to povede udělal by sem i malej workšop ohledně úprav nástrah a různych vychytávek…

    tak to se doopravdy těším

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 151. až 165. (celkem z 392)

Téma ‚Neschází vám Polaci?’ nepřijímá nové odpovědi.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Neschází vám Polaci?

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(21)
(164)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...