Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Neschází vám Polaci?

  • Toto téma obsahuje celkem 38 odpovědí. Do diskuze (22 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Pet a poslední změna proběhla před 3 měsíci a 2 týdny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 39)
  • Autor
    Příspěvky
  • #270062
    Harty
    Účastník
    (1242 odpovědí)

    Toto je hodně zajímavé téma. Rozhoduje v brani polaků příliv/ odliv? Jaké máte zkušenosti?

    Příliv a odliv jestli má vliv na lov polaků?Určitě ano,ale záleží také na tom,  jak je zrovna veliký je.Někdo říká, že je lepší menší někdo obráceně.A to, že se příliv a odliv o určitý časoví úsek denně posouvá zapříčiňuje to.že jeden den vaší loď nese určitým směrem a den druhý trochu jinak.Na otevřeném moři to tak není znát,ale mezi ostrůvky nebo ustím fjordu to je evidentní.Někteří zase říkají,že se tomu přikládá zbytečně význam a je to jenom o tom,že jsou zvyklí lovit v určitém směru.Co má ale vliv ,je fáze měsíce.Noři říkají,že nejlepší je,když měsíc přibívá .A top dny jsou dva dny před a až do úplňku.Po úplňku se ryb chytá méně.

    #270089
    Sim
    Správce
    (11208 odpovědí)

    Já bych dodal k pletenkám. Z vlastní zkušensti nedoporučuji křiklavé barvy pletenek, jako je teď populární růžová nebo fialová. Úplně katastrofální je multicolor, kde se střídají barvy, abyste věděli, jak jste hluboko. Mě nejlépe funguje olivově zelená, která krásně splývá s smaragdově zeleným norským mořem. Kdo chce hodně na “jemno” může klidě zkusit 0,16mm nebo 0,18mm. Jak jsem psal, s Dedo 145 připravuji na příští sezónu velké srovnání pletenky a monofilu při lovu polaků. V květnu 2017 se do toho pustíme.

    #270098
    Harty
    Účastník
    (1242 odpovědí)

    Michale,tak to já tedy používám ještě jemnější, 0.10 od Whiplash-Crystal a příští rok jdu do  0.08 a možná do 0.06-10.6kg.Bohužel je jenom zelená,oranžová a bílá,tak že budu barvit.

    #270099
    Hyse
    Účastník
    (578 odpovědí)

    ………. Jak jsem psal, s Dedo 145 připravuji na příští sezónu velké srovnání pletenky a monofilu při lovu polaků. V květnu 2017 se do toho pustíme.

    No, ja vazu snuru naostro na karabinu a ted na podzim jim to bylo uplne fuk, rozhodovala spis hloubka, rekl bych tak z 80 %. Na jare to bude mozna trochu jinak, ale spis bych to videl na to s jakou nastrahou bude kdo chytat 🙂  Jo a jestli si mam odpovedet na otazku tohoto vlakna, tak mi polaci rozhodne nescházeji 🙂

    #270103
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Tak tomu Petře nevěřím, že Ti neschází. 😀

    #270109
    Hyse
    Účastník
    (578 odpovědí)

    Jo jo, to mas pravdu, tady u nas se mi jich nak nedostava 🙂

    #270119
    Láďa Levinský
    Účastník
    (281 odpovědí)

    Na srovnání pletenky a monofilu při lovu polaků jsem hrozně zvědav, protože  někdy na pletenku to šlo líp a někdy na vlasec zkoušel jsem to mnohokrát a u mne vyhrála slabá pletenka.L

    #270142
    Dedo145
    Účastník
    (2396 odpovědí)

    Na srovnání pletenky a monofilu při lovu polaků jsem hrozně zvědav, protože někdy na pletenku to šlo líp a někdy na vlasec zkoušel jsem to mnohokrát a u mne vyhrála slabá pletenka.L

     

    Ja jsem to zkousel v minulem roce a na pocet zaberu vyhral monofil,ale vyhral I na pocet ztracenych ulovku.Tesim se na opravdove srovnani se Simem v pristi sezone.Ja jsem zkousel vzdy jeden drift s pletenkou a stejny drift s monofilem.Ale to uz muze zkreslovat,protoze ryby uz tam nemusely byt.Takze kdyz budeme pouzivat na jedne lodi stejne nastrahy a ruzne snury,tak to bude asi presnejsi.Jinak pouzivam snuru s fluokarbonovym navazcem,ale po delsim chytani uz se mi nechce navazce obnovovat,tak vazu nastrahu primo na snuru.Na snure si boj s polakem lepe vychutnavam,protoze monofil je tak pruzny,ze kolikrat nevis,jestli mas na hacku polaka nebo dorse.A v melkych vodach se prece jen vice velkych polaku podari ubrzdit na snure nez zajedou do chaluh.Jo a polaci mi neschazi.Tento rok byl na polaky opravdu bohaty.

    #270192
    blesk
    Účastník
    (89 odpovědí)

    Mám takový hloupý dotaz, stačí na polakování návin cca 130-150m. Protože se prodává za zajímavou cenu. Podmotal bych to starým silonem. Nebo je nutné koupit 300m na naviják? Vezme si Polak více jak 50m při zdolávání?

    #270195
    jigin1
    Účastník
    (984 odpovědí)

    Letos jsme testovali šňúru Lizard 0.12 od Saengru a na všechny navijáky jsem dával stejně 200m.Po čtyrech letošních výjezdech nezůstalo na ani jednom navijáku více jak 50-70m.Je potřeba počítat při lovu na mělčinách se spousta vázkami atím i skracováním šňůry trháním.Na jeden výjezd 150m postačí, ale musíš počítat, že další sezonu ji budeš muset měnit, nebo alespon otočit, aby si pak nebyl překvapen, že máš na cívce málo šňůry.I nám se to občas stává ,hlavně ke konci sezony.Co se týka úniků polaků většinou i velký kus neudělá víc jak 20m na jeden výtah ale opakovaně….

    #270200
    Ice
    Účastník
    (206 odpovědí)

    No právě, 0,12m když ti vymete chaluhy, tak to je moc slabé ne???

    #270207
    jigin1
    Účastník
    (984 odpovědí)

    No jo, to se musíš pak rozhodnout jestli budeš preferovat více záběrů a tím i vice stracených ryb,nebo budeš lovit s hrubším nářadím a vytáhneš každou rybu i když záběrů budeš mít jen pár….samozřejme lov polaků není jen o šňůře a vlasci a nástrahách.Podstatnou roli hraje i správne vedení nástrahy a znalost míst kde jsou polaci…i letos jsem zažil pár tragikomických situací ,kdy kluci lovili celý den na 100m hloubce a pak se mi stěžovali,že neulovili ani jednoho polaka….Zvláště velcí polaci jsou hodně vyčuraný a ne nadarmo mají velké oči.Proto se snažíme vše z jemňovat i když někteří kluci s tím nesouhlasí.Je to i o spůsobu lovu který preferujeme.

    #270213
    Ice
    Účastník
    (206 odpovědí)

    Používáte na vylovení nějaký speciální podběrák? Myslím, že tento by se moc nesukoval.

     

    #270214
    Ice
    Účastník
    (206 odpovědí)

    Jé, já se nevšiml, že jsi odpověděl v jiném vláknu. Sorry.

    #272944
    Prochajda
    Účastník
    (87 odpovědí)

    Jakou máte zkušenost s barvou hlaviček? Červená, žlutá nebo surové olovo bez barvy? Mám na mysli kombinaci se Zoomy.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 39)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Neschází vám Polaci?

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(14)

Nahrávání ... Nahrávání ...