Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Nedaleko Puttgartenu hořel litevský trajekt

 • Toto téma obsahuje celkem 11 odpovědí. Do diskuze (8 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel stipko a poslední změna proběhla před 12 roky a 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 12 příspěvků - 1. až 12. (celkem z 12)
 • Autor
  Příspěvky
 • #14373
  jirka
  Člen
  (65 odpovědí)

  #14374
  jirka
  Člen
  (65 odpovědí)

  #3713
  jirka
  Člen
  (65 odpovědí)

  Při požáru trajektu v sobotu 9.10.2010 v Baltském moři se těžce zranili tři lidé. Dalších 19 osob, mezi nimi i děti, utrpělo lehká zranění, když se nadýchaly kouře. Všech 204 cestujících i 32 členů posádky se podařilo evakuovat. Požár podle agentury DPA způsobila exploze na palubě lodi, jejíž příčina zatím není známa.Plameny se podle dostupných informací stále ještě nepodařilo uhasit. Bojují s nimi hasičské lodě, jejichž cílem je ochladit trajekt natolik, aby se nerozlomil a tím zabránit úniku 170 tun pohonných látek do moře. Dánsko do oblasti vyslalo plavidlo, které je speciálně upravené pro likvidaci ropných skvrn.

  Litevský trajekt Lisco Gloria směroval z německého Kielu do litevské Klajpedy, když asi 11 kilometrů severně od ostrova Fehmarn začal hořet. K místu přijelo šest dalších lodí, aby pomohly evakuovat cestující a posádku 200 metrů dlouhého plavidla.”Lidé měli štěstí, protože se vše stalo na frekventované námořní cestě, takže ostatní lodě je mohly rychle přijet zachránit,” uvedla Ulrike Windhoevelová z německého centra námořní pohotovosti.

  Tři těžce zraněné přepravil dánský a německý vrtulník do nemocnic, ostatní byli na záchranných člunech evakuováni na loď Deutschland, která je dovezla do přístavu v Kielu, kam dorazili v sobotu kolem 6:00 SELČ. “Lidé jsou velmi vyčerpaní,” řekl Uwe Marxen z místní policie. “Mají za sebou velmi těžké hodiny.”Většina cestujících pocházela z baltských států a Ruska. Zraněné v Kielu ošetřili lékaři z univerzitní kliniky, připraveni cestujícím pomoci byli také psychologové.

  O příčině exploze a požáru se zatím pouze spekuluje. “Kolují dohady, že se požár rozšířil z paluby pro auta. Nevíme ale nic definitivního,” sdělil Gert Jakobsen ze společnosti, která loď provozuje. zdroj novinky.cz

  #14378
  janka
  Účastník
  (2406 odpovědí)

  Podle dnesnich vecernich zprav explozi zapricinil ohen na agregatu u nakladniho vozu. Trajekt nechavaji kontrolovane vyhoret 🙁

  Teda, kdyz si predstavim, ze o pulnoci me na trajektu vzbudi alarm, ja vybehnu v lepsim pripade v pyzamu a pak mi tam nechaji kontrolovane shoret auto se vsim vsudy …

  #14379
  Glum
  Účastník
  (181 odpovědí)

  Je to děsivé, když si představím, že bych tam musel nechat veškerý vercaj pro 6 lidí a moje auto, hrůza! Nevíte, jestli jsou na toto trajektové společnosti pojištěné a budou pasažérům vyplácet škody v plné výši? Jak se to řeší?

  #14380
  kosatka
  Účastník
  (69 odpovědí)

  Divím se, že se tam nikdo neudusil. Trvalo docela dlouho než tam dorazily hasící lodě.

  #14381
  trojhak
  Účastník
  (132 odpovědí)

  Ta loď nebyla vůbec stará, rok výroby byl 2002. Uvidíme co zjistí jako příčinu požáru. Domnívám se, že v Německu se provozují mnohem starší trajekty.

  #14382
  janka
  Účastník
  (2406 odpovědí)

  Jak pisu nahore, pricinou ma byt pozar na aregatu nakladniho auta, nejaky zamestnanec to zpozoroval a pokousel se to uhasit, zjevne se mu to nepovedlo. Blizkost agregatu k nadrzi auta mela zpusobit explozi. Ve zpravach mluvili jeste o explozi druhe. Vse v nakladnim prostoru.

  Lidi se pry zachranovali takrka sami. castecne pouze opravdu v pyzamu a bosi.

  Je to klika, ze nestalo nic horsiho. ted si nemuzu vzpomenout bylo to pred 20? lety lod Norwegian Star (?), kde take vznikl pozar a bohuzel to neprezilo pres 150 lidi a jednalo se myslim o umyslne zalozeny pozar….

  #14388
  Karavela
  Účastník
  (59 odpovědí)

  Čtrnáctiletýho kluka vytáhl vrtulník přímo z okýnka kajuty, který předtím rozbil… je to hrůza

  1990 byl požár Scandinavian Star, patřila stejný společnosti, DFDS (resp. tenhle letošní trajekt patřil litevský dceřiný společnosti od DFDS)

  Taky by mě zajímalo, jakou náhradu v takovým případě společnost poskytne za auto / náklad

  #14389
  Karavela
  Účastník
  (59 odpovědí)

  V Oslu je památník 158 obětí lodi Scandinavian Star, stalo se to ve Skagerraku, na trase z Osla do Frederikshavenu

  #14390
  dalibor
  Účastník
  (298 odpovědí)

  ČTK 18.00

  Hasiči uhasili požár na trajektu v Baltském moři, ropa neunikla

  Oheň na trajektu Lisco Gloria v Baltském moři, se kterým hasiči bojovali mnoho hodin, již nehoří. Oznámila to v neděli agentura DPA. Při požáru lodi, která začala hořet v noci na sobotu, byli těžce zraněni tři lidé a dalších 25 bylo zraněno lehce. Všech 204 cestujících i 32 členů posádky se podařilo evakuovat.

  Litevský trajekt Lisco Gloria s 236 lidmi na palubě směroval z německého Kielu do litevské Klajpedy.

  Když asi 11 kilometrů severně od ostrova Fehmarn začal hořet. K místu přijelo šest dalších lodí, které pomohly evakuovat posádku a cestující, z nichž většina byla z Ruska a baltských států.

  Ministr vnitra Šlesvicka-Holštýnska v sobotu vyloučil, že by příčinou požáru, který údajně způsobila exploze, mohl být teroristický útok. Zatím nejpravděpodobnější verzí je, že se na palubě pro auta vznítil nákladní vůz. Nepodařilo se jej však uhasit, a proto kapitán lodi rozhodl o evakuaci. Poté mohlo dojít k výbuchu palivové nádrže.

  #14391
  stipko
  Účastník
  (973 odpovědí)

  To si nedokážem predstaviť, nechať na trajekte všetky veci aj s autom a nechať sa vysadiť v Dánsku len v “spoďároch” bez dokladov.

  Jak sa tieto veci riešia. Peniaze preč, telefony preč, poistky preč, veci preč….:-?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 12 příspěvků - 1. až 12. (celkem z 12)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Nedaleko Puttgartenu hořel litevský trajekt

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte rybolov v Norsku v roce 2022?

(29)
(119)
(33)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...