Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu navijaky vseobecne

  • Toto téma obsahuje celkem 206 odpovědí. Do diskuze (40 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Kliknis a poslední změna proběhla před 6 roky a 8 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 91. až 105. (celkem z 207)
  • Autor
    Příspěvky
  • #15718
    kojaro
    Člen
    (14 odpovědí)

    Dobrý den, můžete mi poradit jak je to s řadičem na multiplikátorech? Sundat nebo ponechat na navijáku? Už jsem slyšel několik rad, že je lepší neriskovat trofejní rybu a řadič sundat, je to prý 1. věc která se podělá…

    P.S. mám multik OKUMA Convector CV45L

    #15726
    honza dufek
    Účastník
    (1494 odpovědí)

    kojaro napsal: Dobrý den, můžete mi poradit jak je to s řadičem na multiplikátorech? Sundat nebo ponechat na navijáku? Už jsem slyšel několik rad, že je lepší neriskovat trofejní rybu a řadič sundat, je to prý 1. věc která se podělá…

    P.S. mám multik OKUMA Convector CV45L

    …nechat, a když se podělá sundat, mám pět Convectorů 55 a nic s nimi není.Okuma je dělnik, i na sumíky..

    #15731
    shark
    Člen
    (486 odpovědí)

    je potreba chapat rozdeleni navijaku,tvuj dotaz zni jako ,,mam u Oktavie odriznout strechu kdyz chci na ni vozit pisek?,,

    Moje odpoved je ,, ne strechu nerezat koupit nakladak,,:-D

    #15732
    007krivanek
    Účastník
    (917 odpovědí)

    to shark.

    Krásné vysvětení.

    Možná bych to viděl takto .

    Jak psal Honza. Pro NAŠE chytání to tam nechej.

    Kdyby náhodou to zlobilo, tak to oddělej.

    Shark je zvyklej na úplně jinou dimenzi navijáků. My se musíme spokojit

    s těmito. Ne kvůli ceně, ale proto, že udici držíš v ruce 10-14 hodin denně. Tuto Okumu mám na sumce již 3 roky a je v pohodě.

    #15739
    hellstar
    Člen
    (77 odpovědí)

    Nejlíp kupovat multíky bez řadiče….

    #15740
    Sim
    Správce
    (11228 odpovědí)

    ZM napsal:

    Co říkáte těmto navijákům?Používáte je někdo? Abu Ambasadeur 5601Jerkbait .Použití – přívlač.

    Zkoušel jsem na vláčku multík Ryobi

    Nic moc, při tahání těžších hlaviček 50g+ a více už nestíhal. Je to dost rychlá hračka, ale spíše na menší a lehčí nástrahy. Při 50g už vyžaduje navíjení dost námahy ze strany lovce. Je to hodně malý strojek a nedovedu si představit, že ním budu brzdit 15kg rybu.

    #15741
    shark
    Člen
    (486 odpovědí)

    to sim

    mas k tomu spravnej prut?

    jinak to ma jen a jen vyhody,spis to je o zvyku.

    Pokud jde o zdolavani neni to na debatu,,,,,,,,,,,,,,,,,o 100% lepsi nez smekaci8-)

    #15742
    hellstar
    Člen
    (77 odpovědí)

    to ZM: Občas na vláčku používám Abu Cardinal 6501 C3 ve spojení s prutem Abu Garcia Workhorse. Naprosto v pohodě 80-100g pilkříky, akorát se s tím člověk musí naučit nahazovat, aby mu nelítali pavouci z cívky. Myslím, že i ten Jerkbait bude naprosto v pohodě.

    #15743
    Sim
    Správce
    (11228 odpovědí)

    shark napsal:

    to sim

    mas k tomu spravnej prut?

    jinak to ma jen a jen vyhody,spis to je o zvyku.

    Pokud jde o zdolavani neni to na debatu,,,,,,,,,,,,,,,,,o 100% lepsi nez smekaci

    Mám jerkový prut s háčkem pro lepší uchopení. Není to o prutu ,ale o tom, že konkrétně tento multík je strašně malý a máš malou páku při navíjení, které má převod 6.1:1 což je pro mě zbytečná rychlost.

    #15744
    Sim
    Správce
    (11228 odpovědí)

    Toto je jiný žrádlo…

    #15745
    hellstar
    Člen
    (77 odpovědí)

    to Sim: Jo, to je nádhera ale v levorukým provedení ho nedělali…..

    #15775
    ZAPA
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Musím souhlasit že Penn 975 je asi to nejlepší co můžete mít. Na levou ruku se opravdu nikdy nedělal a v současné době se dá za rozumné peníze koupit pouze v USA. Já preferuji provedení 975LD s pákovou brzdou. Viz obrázek. Pokud by se někdo rozhodl ho v USA na eshopu koupit a nechat poslat, rád se přidám.

    #15785
    hellstar
    Člen
    (77 odpovědí)

    to ZAPA: v Německu se taky ještě dá koupit, ale povětšinou už jen s hvězdicovou brzdou. Cca EUR 200,– (to jde). Mám takovej blbej pocit, že 975LD s řadičem už Penn nevyrábí, nová výroba je už jen bez řadiče. Na Tackle Direct ty s řadičem ještě mají za USD 300.

    #15788
    hellstar
    Člen
    (77 odpovědí)

    to ZAPA: S hvězdicovou brzdou: http://www.gerlinger.de, EUR 199,–. Posílají i do Čech, mám s nimi velmi dobrou zkušenost, nakupuju u nich už roky…

    #15790
    honza dufek
    Účastník
    (1494 odpovědí)

    ..taky přispěji se svou “troškou” do mlýna..Určitě pár typů navijáků vám rukama prošlo, dnes je to již nostalgie, ale před dvaceti lety byly “Šejkspíry” ferrari mezi navijáky..A mnohokrát jsem je viděl mezi rybáři v Norsku..Napravo jsou nějaké Daiwy, v popředí dřevěný multík z roky xy…:-)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 91. až 105. (celkem z 207)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu navijaky vseobecne

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(117)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...