Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu navijaky vseobecne

  • Toto téma obsahuje celkem 206 odpovědí. Do diskuze (40 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Kliknis a poslední změna proběhla před 6 roky a 8 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 181. až 195. (celkem z 207)
  • Autor
    Příspěvky
  • #16932
    Pafka
    Účastník
    (3886 odpovědí)

    2 Sroubek

    Já asi letos pojedu bez elektrickýho mulťáku, na Bakkanu manuál stačí (chytali jsme do 80-90 metrů maximálně)

    🙂

    #16949
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    Pafka napsal:

    2 Sroubek

    Já asi letos pojedu bez elektrickýho mulťáku, na Bakkanu manuál stačí (chytali jsme do 80-90 metrů maximálně)

    tak to já si ho vemu….. 🙂

    #16953
    Vojtko
    Účastník
    (325 odpovědí)

    sroubek napsal: tak to já si ho vemu…..

    vojtko píše: …aj ja…

    (Prepáčte že tento môj príspevok – rovnako ako príspevky niekoľkých ďaľších “diskutujúcich”- nemá pre ostatných žiadnu hodnotu, ale keď ich budem mať veééeľa – budem aj ja k a p i t á n ako napr. sroubek 282.)

    #16955
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    2 sroubek

    Myslim, ze ho tam uzijes. I na tech 80-90 m je to dost dobry pomocnik. Loni jsme chytali na lodi 2 s elektrikou a 1 s rucnim a porad jsme na toho tretiho cekali nez vytahne nastrahu.

    A kdyz budes na lodi sam s elektrikou, mas aspon vic casu pozorovat okoli a nebudes tak stahanej jako ostatni 😉

    #16956
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    vojtko napsal:

    sroubek napsal: tak to já si ho vemu…..

    vojtko píše: …aj ja…

    (Prepáčte že tento môj príspevok – rovnako ako príspevky niekoľkých ďaľších “diskutujúcich”- nemá pre ostatných žiadnu hodnotu, ale keď ich budem mať veééeľa – budem aj ja k a p i t á n ako napr. sroubek 282.)

    ahoj,tak na to já nehraju,kapitán,námořník atd….:-)

    #16957
    Jan Kalanin
    Člen
    (194 odpovědí)

    Pro Sroubek282:

    Dovol malou statistiku – v červenci 2010 Bakkan, 8 lovců: 3 multíky manuální, jedna Daiwa Seaborg 500FE, zbytek velké smekací navijáky. Dva halibuti (26 a 9 kg) vytaženi cca ze 60ti metrů – smekací navijáky 12 lb. Nejvíc ryb za den: kamaráda Jardu (poprvé na rybách) chytl kelleří amok, a nacpal půlku lodi rybama nad 80cm. Až za ním byla (množstvím vytažených ryb) elektrická Daiwa.

    Závěr: na Bakkanu se jen tak nenajde něco, co nevytáhneš smekacím navijákem, a je to dobrá stavovská rybařina. Elektrika: super na přesnou kontrolu hloubky, hledání míst, a rychlé změny loviště. A můžeš pohodlněji přezkoumat větší hloubky. Já bych si elektriku vzal taky, nemusím pak mít manuální multík, ale velkou smekací mašinku bych bral určitě. Pokryje těžkou přívlač i lehčí pilkry.

    #16959
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    Doki napsal:

    Pro Sroubek282:

    Dovol malou statistiku – v červenci 2010 Bakkan, 8 lovců: 3 multíky manuální, jedna Daiwa Seaborg 500FE, zbytek velké smekací navijáky. Dva halibuti (26 a 9 kg) vytaženi cca ze 60ti metrů – smekací navijáky 12 lb. Nejvíc ryb za den: kamaráda Jardu (poprvé na rybách) chytl kelleří amok, a nacpal půlku lodi rybama nad 80cm. Až za ním byla (množstvím vytažených ryb) elektrická Daiwa.

    Závěr: na Bakkanu se jen tak nenajde něco, co nevytáhneš smekacím navijákem, a je to dobrá stavovská rybařina. Elektrika: super na přesnou kontrolu hloubky, hledání míst, a rychlé změny loviště. A můžeš pohodlněji přezkoumat větší hloubky. Já bych si elektriku vzal taky, nemusím pak mít manuální multík, ale velkou smekací mašinku bych bral určitě. Pokryje těžkou přívlač i lehčí pilkry.

    tuto hračku sem dokoupil letos,jinak mám spoustu jiných navíjáků-smekacích,Penn,Shimano,Tica…samo,že si je beru taky…vytáhli už pár pěkných metrovek a aj kelery metr +…,vím co dokážou tyto smekací navijáky..

    #16961
    Jan Kalanin
    Člen
    (194 odpovědí)

    Jak si to tady pročítám, moje statistická rozvaha spíše směřovala k “Pafkovi,” a měla podpořit Tvé stanovisko. Ale jen perlička na závěr: halibut 26 kg byl vytažen kolegou (též poprvé na rybách) s použitím sice solidního prutu Daiwa,ale měl plastový “pilkrovací” smekací naviják z Lídlu 🙂

    #16977
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    Doki napsal:

    Jak si to tady pročítám, moje statistická rozvaha spíše směřovala k “Pafkovi,” a měla podpořit Tvé stanovisko. Ale jen perlička na závěr: halibut 26 kg byl vytažen kolegou (též poprvé na rybách) s použitím sice solidního prutu Daiwa,ale měl plastový “pilkrovací” smekací naviják z Lídlu

    ono vlastně o nic nejde,ryba jde vytáhnout vlastně aj na plast,ale člověk si sní mosí pohrát.Něco jiného je to zdolávat na mašiny,které to dají bez problémů a něco jiného je to zdolávat na mašinky,kde si s tím člověk musí pohrát….ale potom po plastu asi ten naviják příští rok do Norska nepojede….:-)

    #17200
    kraken
    Člen
    (37 odpovědí)

    To Shark: Zkoušel jsem tady založit diskusi na téma downriger, ale ono se to tu moc nepoužívá a není s tím moc zkušeností.Případě jen pro relativně mělkou vodu ( sladkou) Taky potřebuješ aby se tomu chtěli na lodi věnovat všichni. Do jaké hloubky se to dá použít a jak těžké závaží na to potřebuješ a jakou rychlostí podle tvých zkušeností?

    #17202
    shark
    Člen
    (486 odpovědí)

    to kraken po pravde zas tak moc skusenosti s tim nemam,faktem vsak je ze neni vhodne pouzivat na jedne lodi vic nez 2 sistemy soucastne.Hloubka je vhodna prave vetsi(rozhodne vic nez cca 50m)a maximum je obmedzeno jen vybavenim a delkou lana…to zavazi ted nevim ale je poradne tezke(mam to na lodi,podivam se a pak upresnim)

    rychlost to je docela veda,problem je ze spodni proudy se od tech vrchnich lisi a dokonce casto nejen silou ale i smerem…chce to dobre znat lokaci …ale myslim ze nebude velkej rozdil medzi hloubkovou privlaci co delate v Norsku.Podstatnej rozdil je hlavne v tom ze netrpi naradi(prut a navijak) pocas vlaceni tak tezkych nastrach.Taky si myslim ze pomoci downrigeru lze mnohem lepe a presneji kontrolovat hloubku…nastrahy lze pouzit taky ,,prirodzenejsi,,

    #17203
    kraken
    Člen
    (37 odpovědí)

    Tady se prodávají max 5 liber, ale je to použitelné tak do 10m ale při pomalé jízdě a s nástrahou co neklade moc velký odpor.Viděl jsem na Baltu němce při lovu lososů ,ty měli závaží odhadem 25-30kg ale jezdili při chytání dost rychle. Mám odlitá závaží 5 a 10 kg tak jsem chtěl vědět jestli nemám odlít jěště nějaké těžší.Jinak jak píšeš Dřinu strojům ,líbilo by se mi hrát si jen s rybou a ne se tahat s olovem.

    #17213
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    Já teda používám Ryobi Applause 5000.Používal jsem jak na Loppe tak na Soroy aa musím říct,že je to spolehlivý stroj.Mám na to nachýtáno ryby přes metr a zatím nezklamal.Ten kdo si chce pořídit dobrý naviják Applause je velmi dobrou volbou. 😎

    #17214
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    #17215
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    Tato treska byla chycena na prut Penn Charisma 120g-420g,naviják Ryobi Applause 5000,pilkr Solvkroken 120g

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 181. až 195. (celkem z 207)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu navijaky vseobecne

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(15)
(115)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...