Nápověda Doporučujeme:
Aktuálně je na stránce zobrazeno 12 příspěvků - 1. až 12. (celkem z 12)
 • Autor
  Příspěvky
 • #3419
  Bohumil Polák
  Účastník
  (2 odpovědí)

  Poraďte prosím jaké jsou nejlepší uzle na na navazování silného vlasce na pletenku a zda používáte jenom obratlíky a nebo i karabiny. Dík

  #8383
  hlasunek
  Člen
  (72 odpovědí)

  Já osobně obratlík s karabinou .uzle jsem našel na netu a tenhle se mi osvědčil nejvíc tady je odkaz   http://ryby-rybari.mypage.cz/menu/rybari-rybareni-fotogalerie/vazani-hacku 

  Samozřejmě ten spodní na očka

  #8384
  MifakM
  Účastník
  (2601 odpovědí)

  Jesti jsem dotaz dobre pochopil jde autorovi o spojovani vlasce s pletenkou. Ne navazovani háčků:D

  http://www.balsax.com.pl/cz/index.php?page=5

  http://rybar.pilnikov.sweb.cz/uzly.html

  #8386
  Jisto
  Účastník
  (313 odpovědí)

  Karabinku s obratlíkem používám tam, kde potřebuji často něco vyměňovat (návazce na kmenové šňůře, pilkry na návazci), obratlíky hlavně na bočních návazcích pro různý gumy a jiný okrasy. Přidávám taky odkazy na uzly.

  http://www.nachytano.cz/clanky/uzly-a-uzlovani/rybarske-uzly/Animovan%C3%A9%20uzly/a/357/

  http://www.damialba.cz/fishing/dam/ostatni/uzly.htm

  #8389
  Havelka Stanislav
  Člen
  (110 odpovědí)

  O přímé spojování monofilu s pletenkou snad může jít při spojování podkladového monofilu na cívce s pletenkou, nebo při používání šokového návazce (Top-Shot). Tento návazec doporučuje pan Langford s tím, že 10 i více metrů monofilu svou pružností znesnadní vyříznutí háčku a nebo ustřihnutí pletenky v uzlu. Myslím, že je to již zastaralé a ani si nedovedu představit tu “bakuli” při spojení 0,32 pletenky s 0,80 monofilem. Co to udělá na cívce a co s očkama? Osobně používam na připojení návazce i pilkru karabinu s obratlíkem, ale viděl jsem i používat jenom obratlíky a návazce na obou koncích s dlouhými smyčkami na klasické provlečení.

  #8392
  rasto paska
  Účastník
  (108 odpovědí)

  Priame spojenie pletenky a monofilu je stale bezne pouzivane, nie je to zastarale ale vyuziva sa hlavne pri ,, speedpilk- ku,, t.j. v kombinaciach pletenky 8 – 20kg a monofilu 35 – 50mm. Chyta sa v stlpci a v zasade bez bocnych nadvazcov. Uzlov je vhodnych dost , mozno najcastejsi je viazanie monofilu do slucky pletenky. Tento uzlik nevytvara neprijemne zhrubnutie ale nieje moc vhodny pre bezockove pruty ,, inline-ry,,.

  #8396
  rasto paska
  Účastník
  (108 odpovědí)
  #8397
  rasto paska
  Účastník
  (108 odpovědí)

  #8401
  dalibor
  Účastník
  (298 odpovědí)

  Přímo to sem nepatří ale dobrá karabina je také důležitá. Dřív sem používal běžné otevíraci a pro jistotu jsem je zamačkoval , přesto se otvíraly . Potom sem našel tuto karabinu na kterou se jenom navléká (pilkr,návazec),nic se nedá otevřít .V zimě je sní daleko jednoduší práce. Velikostně se dělá od 2kg až po 110kg ,

  #9007
  Havelka Stanislav
  Člen
  (110 odpovědí)

  Používám na pilkrování pletenku 0,32mm 51kg a návazec 1-1,2mm. Při vázce mi většinou praskne pletenka v uzlu u karabiny,ale už jsem přišel i o slušný kus pletenky. Jak to řešíte? Poddimenzovat spojovací materiál?

  #9008
  vamor
  Účastník
  (93 odpovědí)

  Tu chybu bych nehledal v použité pletence – podle uvedených parametrů odhaduji asi Penn nebo Spiderwire –  ale v uzlu na karabině, je to nejdůležitější uzel montáže, změňte ho za lepší a kvalitnější,  inspiraci najdete na netu nebo existuje i odborná literatura s podrobným popisem a obrázky. Slabším spojovacím materiálem to sice budete trochu eliminovat, ale zároveň můžete přijít třeba i o životní trofejku, a pokud nebude použitý uzel na karabině ten pravý ořechový, tak vám to stejně nepomůže a uzel stejně povolí. 

  #9014
  Havelka Stanislav
  Člen
  (110 odpovědí)

  To Vamor- vím,že pletenka Penn Strong je vynikající, ale jde tady o větší nosnost silonu(i v uzlech)-60-70kg. Do slabších průměrů nechci jít, protože u 0,80 se mi už asi 3krát stalo,že jsem vytáhl bez ryby jen předřený návazec. Po nějakých 20 minutách zápolení je to frustrující zážitek. Máte pravdu,ztráta kusu pletenky je prkotina proti případné ztrátě životní ryby. Uzly mám v pořádku,tu jednu dvě vázky za pobyt stejně musím většinou trhat motorem. Dík.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 12 příspěvků - 1. až 12. (celkem z 12)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(3)
(0)
(47)
(6)

Nahrávání ... Nahrávání ...