Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 43 odpovědí. Do diskuze (23 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel kim a poslední změna proběhla před 10 roky a 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 44)
  • Autor
    Příspěvky
  • #62608
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    Asi takhle a při stahování naslinit v místě budoucího uzlu, aby se to dobře zatáhlo

    #62609
    mikulcak
    Účastník
    (375 odpovědí)
    #62610
    Matty
    Člen
    (107 odpovědí)

    http://www.mrk.cz/montaze.php?id=344

    Není nic jednoduššího, než boční smyčka.

    #4708
    ChlebMan
    Člen
    (2 odpovědí)

    Dobry den. Prosim vas, akym sposobom sa robi navazec monofilneho silonu na hlavnu snuru? Nemam na mysli koncovy navazec ale tie male navazce ako chobotnicky a podobne, ktore sa navazuju nad koncovy pilker. Pre lepsie vysvetlenie pripajam aj foto o aky navazec sa mi jedna. Dakujem.

    #62616
    Pafka
    Účastník
    (3886 odpovědí)

    Pouzivam ten Stepuv a naprosta spokojenost 🙂

    #62626
    PavelC
    Člen
    (7 odpovědí)

    Zdravim.Jaký používáte návazec na vláčení?Budu vláčet s pletenkou na 20 kg.Dáváte jako návazec monofil?Díky Pavel

    #62633
    Harty
    Účastník
    (1242 odpovědí)

    PavelC napsal:

    Zdravim.Jaký používáte návazec na vláčení?Budu vláčet s pletenkou na 20 kg.Dáváte jako návazec monofil?Díky Pavel

    To je pouze na tobě.Na tomto webu se vedlo již mnoho diskuzí jestli ano nebo ne.Já žádné návazce nepoužívám.Jiní ti určitě napíší že ano.Je to uzel na víc,když uvízneš snadněji přijdeš o nástrahu.To je podle mně jediná výhoda.To raději sniž průměr šňůry,aby nebyla tak nápadná.A nebo chytej rovnou na monofil.

    #62651
    Pasta
    Člen
    (9 odpovědí)

    Někde jsem četl, že by návazec měl mít o třetinu nižší nosnost, aby v případě vázky povolil návazec a ne draha šňůra třeba někde mezi očkama. Přijde mi to vcelku logické. Dřív jsem vláčel na monofil, ale téměř každá vázka znamenala ztracenou návnadu. Zkusil jsem pletenku a neurazil jsem snad ani jednu. Letos kupuju novou pletenku, Pen s nosností 22 kg, ale chtěl bych vyzkoušet ten návazec z monofilu. Uvidím, jak to vypadá podle průměru, ale počítám s nosností kolem 10-15 kg. Btw slyšel jsem, že se už prodává nějaká nová generace vlasců, které mají nosnost skoro jako pletenka. Tuším to byl nějaký Nanofil. Takže nejspíš vyzkouším ten

    #62662
    ChlebMan
    Člen
    (2 odpovědí)

    Vdaka vsetkym. Velmi uzitocne info.

    #62669
    bestik
    Účastník
    (296 odpovědí)

    Pasta napsal:

    Někde jsem četl, že by návazec měl mít o třetinu nižší nosnost, aby v případě vázky povolil návazec a ne draha šňůra třeba někde mezi očkama. Přijde mi to vcelku logické. Dřív jsem vláčel na monofil, ale téměř každá vázka znamenala ztracenou návnadu. Zkusil jsem pletenku a neurazil jsem snad ani jednu. Letos kupuju novou pletenku, Pen s nosností 22 kg, ale chtěl bych vyzkoušet ten návazec z monofilu. Uvidím, jak to vypadá podle průměru, ale počítám s nosností kolem 10-15 kg. Btw slyšel jsem, že se už prodává nějaká nová generace vlasců, které mají nosnost skoro jako pletenka. Tuším to byl nějaký Nanofil. Takže nejspíš vyzkouším ten

    Nanofil najdes v diskuzi:

    https://www.rybolovnorsko.cz/forum/index.php?id=1281&sekce=vypis-tematu&str=0

    a mozna i nekde jinde

    Vlastnosti to ma stejne jako snura (protoze to de facto je snura). Takze otazka navazce zustava. Pouzival Nanofil knot uzel a malokdy mi to povoli v uzlu i pri vazce. Takze kdo nechce prijit o kus snury, ten resi stary problem…

    #62676
    Harty
    Účastník
    (1242 odpovědí)

    Nevím jaké používáte šňůry,ale mně vždy povolí v nejslabším místě a to je za karabinkou nebo obratlíkem. Takže přijdu max. o 3cm.šňůry.

    #62685
    Pasta
    Člen
    (9 odpovědí)

    Snuru na vlačce jsem snad nikdy neurval, vetsinou jsem se povesil za nejake rasy, ktere povolily driv nez snura. Jinak na snuru chytam take na tezky pilker, ktery jsem parkrat sice o dno urval, ale vzdy povolil monofil s paprikama co jsem mel nad tim. Snura i s karabinou vzdy zustala, takze v zasade se potvrdilo co jsem psal, povolila slabsi cast sestavy, coz v tomto pripade byl monofil. Je samozrejme mozne, ze kdyby tam nebyl monofil, povolil by nejspis bud uzel na karabine a nebo nejake poskozeni na konci snury, kde se muze odrit treba o dno. Takze bych rekl ze pravdu mame oba 🙂

    #62726
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Je otázka kdy a proč návazec.Při pilkrování,chytání na maso a více nástrah je to jasné,ale při přívlači mně připadá nelogické používat např.20kg šňůru a slabší návazec.Jaký účel má tedy 20kg šňůra,když končím udici 1,5m,např.15kg vlascem? Přesto,že mně to ještě nikdy žádná ryba nepřekousla,nepředřel jsem kmenový vlasec,šňůru o mušle,skály,chci vyzkoušet na návazce českou šňůru Huprovku,která má údajně značnou odolnost proti oděru a nosnost odpovídá.Já mám větší problémy s nosností karabinek,obratlíků,nebudu jmenovat ty,které mě na jaře připravily o velké ryby,chci vyzkoušet Sasame a v Norsku koupit Sovik.Uzly spojující dvě šňůry nebo vlasec šňůra –

    Jigging vertical noeud knot ,nemám vyzkoušen .

    #62727
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)
    #62744
    Harty
    Účastník
    (1242 odpovědí)

    Souhlas se ZM. a hlavně ty karabinky a obratlíky:-?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 44)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(14)

Nahrávání ... Nahrávání ...