Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Napichování gumových ryb

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
  • Autor
    Příspěvky
  • #319727
    Pepek Blahu
    Účastník
    (30 odpovědí)

    Chci se zeptat, jestli takto napichlé ryby jsou v pohodě? Nebo je potřeba koupit jiné hlavičky? Prý jsou ryby v Norsku velmi žravé a nasají to do tlamy na první dobrou.

     

    #319747
    Franta
    Účastník
    (359 odpovědí)

    Chci se zeptat, jestli takto napichlé ryby jsou v pohodě? Nebo je potřeba koupit jiné hlavičky? Prý jsou ryby v Norsku velmi žravé a nasají to do tlamy na první dobrou.

    Josef, všeobecně řečeno, nic není špatně a i na jakkoliv třeba i nesmyslně zkombinovanou nástrahu můžeš chytit životní úlovek. Takže jde spíš o subjektivní detaily každého. Já osobně bych spodní dva jigy použil pouze na červy (třeba Zoom) nebo úhoříky. Je to dáno kulatým průřezem jigu a jeho torpédovitým tvarem.  Na větší gumové ryby bych ti doporučil jigy s tvarem rybí hlavy. Gumové rybě pak uřízni takový kousek hlavy, aby to přesně lícovalo s jigem.  Ty jigy – rybí hlavy, jsou buď s háčkem nebo zavrtávací (u velkých gumových ryb) a trojhák přiděláváš na silonu/lanku podle potřeby do očka hlavy.  Horní jig s rybkou je v poho, akorát si dávej majzla na to, aby rybka byla napíchnuta bez nějakých prohnutí těla. I když někteří to schválně napichují excentricky, kvůli prapodivnému pohybu rybky.
    Tak si potom vyber … 🙂

    #319844
    Pepek Blahu
    Účastník
    (30 odpovědí)

    Moc děkuji Franto za cenné rady. Letos se chci věnovat kelerům. Jsou lepší vláčecí pilkry nebo gumové rybky?

    #319854
    roman1312
    Účastník
    (802 odpovědí)

    Jestli mohu taky přispět svou troškou do mlýna?

    Letos jsme byli u Zdenála v Hasvagu a můžu zodpovědně prohlásit, že to byl “kelerový” masakr. Druhý den chytání mělo všech 6 lidí nachytaný limit a procentuální zastoupení bylo cca 70% kelerů a 30% polack.

    Ryby braly vše co jim bylo předloženo, nejvíce se nachytalo na gumy od Honzy Dufka velikost 13-14 cm tmavších barev (modrá, černá, medová) a potom na vláčecí pilkříky do 100g.

    Já osobně jsem odchytal skoro celý pobyt na pilkřík vlastní výroby bílé barvy s černými pruhy. Potom jsem o něj vlastní blbostí přišel (nekvalitní karabinka), ale přesedlal jsem na “makrelu” a relativně se dařilo taky. je třeba zkoušet.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Napichování gumových ryb

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(119)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...