Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Možnosti používání Google map

  • Toto téma obsahuje celkem 8 odpovědí. Do diskuze (4 diskutující) se naposledy zapojil uživatel janka a poslední změna proběhla před 12 roky a 12 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 1. až 9. (celkem z 9)
  • Autor
    Příspěvky
  • #19113
    monty1
    Člen
    (278 odpovědí)

    To vlkouš:

    To zkusím……..

    😛

    #19117
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Pokud se chcete podívat například na mýtné brány kterýma budete projíždět použijte mnou popsaným postupem mapu google spolu s Mapa s elektronickými bránamiNajděte si bránu a na mapě a z pohledu řidiče se můžete podívat, jak taková brána vypadá, kolik má jízdních pruhů atd. Je zajímavé, že všechny auto passy co jsem si já projel, mají možnost zaplacení hotově, z čehož mám samozřejmě radost. Nekoukal jsem na Oslo.

    Taky jsem se mrknul, kde u silnice najdu ceduli, kde jsou vyspané sumy za mýto. A teď mě zaskočit nemůžou.

    Taky jsem už narazil na brány, které jsou jen v jednom směru a proto jsem jí na mapě z pohledu řidiče v mém směru nenašel. Přeskočil jsem si do protisměru a ona tam podle Mapy s elektronickými bránami skutečně byla – ale jen v jednom směru ( bývá to ve městech )

    #19118
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Jmenuje se to Street View a je tam dokonce možnost si zapnout 3D pohled (brýle modro-červené) jsou nutné.

    #19119
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Přesně tak 🙂

    #19120
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Jen doplním, že Google jezdí neustále se svým autíčkem po světě a postupně doplňuje “slepé” úseky.

    Někde na diskuzi byl i odkaz kde se auto aktuálně pohybuje, a dokonce myslím i že tam byl i odkaz na “rozpis” jízd (ale nejsem si jistý 100%).

    #19122
    janka
    Účastník
    (2440 odpovědí)

    To MifakM

    Psali jsme myslim o tom v mem chlivecku Zajimavosti, kdyz jsem tam davala odkaz, jak se v Bergenu honili po ceste ti dva potapeci …

    🙂

    Momentalne by auticko Google melo jezdit po Nemecku po teto trase

    cesky odkaz

    To Vlkous – jak uz pisete nahore, musi se brat ohled na aktualnost, takze na vzhled mytnych bran a cenu mytneho na tabuli bych se moc nespolehala – co bylo vloni nemusi uz byt letos a mapy se urcite neaktualizuji tak casto. Ale je to pekna hracka, taky se tim nekdy bavim 😉 A moc hezky jste to napsal!

    #3974
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Taky jezdíte ” prstem” po mapě, když už nemůže být rovnou na cestě?

    Pro ty, kdo to neznají – další využití google map, je tu možnost se podívat z pohledu řidiče doslova a do písmene kolem sebe.

    Samozřejmě ne všechny silnice jsou zatím dostupné, ale pomalu další a další přibývají i v nám milovaném Norsku.

    VŠE Z POHLEDU ŘIDIČE KOLEM DOKOLA, NAHORU I DOLU

    – Chceš si projet město a křižovatky kudy pojedeš?

    – Chceš se podívat jak vypadá automatická mítná brána aby si projel tím jízdním pruhem který je pro tebe vhodný, když máš předplaceno nebo chceš platit keš?

    – Chceš se z nostalgie podívat na úseky cesty kudy jsi již někdy jel?

    – Chceš se podívat ze silnice na odpočívadlo či benzínovou pumpu, kde máš naplánovanou přestávku?

    – Zajímá tě, jak je nebo byl dlouhý ten a ten tunel – NO problém podívej se na ceduli před tunelem a zjistíš to hned.

    – Chtěl by ses podívat na to, jak vypadá příjezd na místní trajekt a jiné atrakce, která vás čekají na cestě po Norsku?

    To vše lze vidět.

    Jak na to?

    Najeďte si do vyhledávače Google . Vlevo nahoře je odkaz na MapyKdyž na něj kliknete otevře se vám mapa.

    V levé části mapy je jezdec + – na přibližování a oddalování mapy.

    Tesně nad ním je panáček. Toho panáčka uchopte levou myší, přetáhněte ho nad mapu. Nepuštějte ho a za moment se vám na mapě objeví tečky=fotografie a orámované oblasti=možnost pohybu po komunikacích.

    Když si mapu dostatečně přiblížíte, tak v těch orámovaných oblastech ( v čechách jsou to pouze jen některá města a dálnice Brno – Praha je pouze v jednom směru – ve směru z Prahy do Brna, takto cetovat po mapě nejde opačně jo – leda, že se budete pohybovat v protisměru což lze ) se vám objeví modré čáry a to jsou všechny komunikace, po kterých se můžete projít z pohledu řidiče.

    Pokud si najdete komunikaci po které se chcete projít, tak teprve tam můžete panáčka pustit. Pak se vám změní podoba mapy. Vrchní část bude z pohledu řidiče – spodní bude stále mapa nebo fotomapa z pohledu satelitu, podle toho, jak ji budte chtít mít zobrazenou. Pokud se vám stane, že panáček je někde jinde, približte si spodní mapu o trochu víc a nebo – pod panáčem se objevuje kroužek a ten je na správném místě. Na spodní mapě můžete skákat s panáčkem v delších úsecích. Pokud se vám panáček vrací zpět, tak tam možnost takového cestování po mapě neni a nebo si ještě víc přibližte dolní mapu a panáčka umístěte do protisměru. Zatím je mnoho silnic, kdy tato možnost cestování tímto způsobem je pouze v jednom směru, což ale k našim účelům nevadí. Pokud si všimnete, tak panáček má pod nohama zelený trávníček se šipkou. Kam šipka míří tím směrem je pohled horní mapy. Pokud je zmonitorovaný pouze jeden směr budete holt postupovat po silnici v protisměru.

    Zobrazení map:

    Pokud se vám zobrazí spodní mapa jako malá v pravém dolním rohu, tak lze rozkliknout do větší podoby ( třeba půl na půl – nebo celá obrazovka = hledejte v rozích obou map zvětšení – zmenšení )

    Jak používat mapu z pohledu řidiče:

    Používejte myš. Ukážete li myší na tuto mapu může se vám objevit na silnici kroužek – kliknete li na něj posunete se dál po silnici. ATD, atd. Pokud levou myš na této foto mapě z pohledu řidiče podržíte a posunete, můžete se otáček kolem dokolan, nahoru i dolu z pohledu řidiče. Když použijete kolečko na myši nebudete se posunovat ale pouze přibližovat a oddalovat ten konkrétní pohled. Takto se podíváte a přečtete si jakékoliv značky atd.

    Ještě jednou podotýkám – ne všechny silnice jsou takto přístupné a samozřejmě aktuálnost cen pohoných hmot a poplatků za průjezdy různých bran, která na těchto mapách jsou na různých cedulích, je jednoznačně nezaručená. Tyto mapy nejsou aktuální. Tohle lehce zjistíte tak, že na jednom úseku silnice je sníh a o pár km neni. Je to z doby kdy byla fotomapa z pohledu řidiče pořízena.

    Případné dotazy , pokud budu vědět, rád zodpovím. Proklikávám se tím cca 1 rok, ale letos je o mnoho víc zmonitorovaných cest.

    Přeju pěkné cetování po nevšední formě map 🙂

    #19123
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    2 janka

    jj, bylo to ve vašem “chlívku” s potapěčema … jezis to je blbe slovo 😀 no snad se neurazíte 😀 😀

    #19125
    janka
    Účastník
    (2440 odpovědí)

    klidne to muzu prejmenovat na suplik… :-D:-D

Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 1. až 9. (celkem z 9)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Možnosti používání Google map

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(14)

Nahrávání ... Nahrávání ...