Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 52 odpovědí. Do diskuze (28 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Roman a poslední změna proběhla před 10 roky a 7 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 53)
  • Autor
    Příspěvky
  • #19022
    Peter Tomko
    Účastník
    (52 odpovědí)

    To vlkous

    • Večer před vyplutím se vyvarujte alkoholu, tučným a kořeněným

    jídlům a dopřejte si dobrý spánek.

    Už tam chýba len – “nechytajte ryby” – a kľudne môžme zostať doma.

    PS:A ešte “E pericoloso sporgersi” /nevykláňajte sa z okien/

    #19023
    monty1
    Člen
    (278 odpovědí)

    To vlkous

    Večer před vyplutím jsou doporučeny karty, alkohol a zábava.

    😛

    #19027
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Já jsem si tohle nevymyslel 🙂

    Tohle se ofic. píše o mořské nemoci.

    Jednou mi někdo vyprávěl pěkný příběh: Netuším jestli je pravdivý!

    Jeden maník pracoval na zámořské nákladní lodi – většina plaveb Indickým oceánem. Vždy několik měsíců nebyl doma. Po návratu si ho vždy manželka dobírala, jak si tam užívá, stále sluníčko a podobně. Nevím jestli je tohle vůbec možný, ale on jí zařídil to, že mohla plout s ním. Co čert:-E nechtěl, velice trpěla mořskou nemocí8-O. Od té doby mu nic nezávidí a jeho práci uznává.

    petko – kdo trpí mořskou nemocí už u rybníka nesmí na ryby.

    kdo na ní trpí při rybolovu na moři má návod, jak se mořské

    nemoci vyvarovat

    Překopíroval jsem sem jen rady jak se mořské nemoci vyhnout.

    Když pojedeš na moře na ryby a budeš blejt jako amina, tak si asi moc nezachytáš a zkazíš rybolov ostatním, protože se budete muset vrátit.

    a propo:

    Naprosto nikdo se tím řídit nemusí.

    Já osobně nebudu praktikovat ani jeden z té spousty návodů a jednoduše si mlasknu prášek – pokud ho budu mít. Pokud ne…….

    #19030
    monty1
    Člen
    (278 odpovědí)

    Podle kapitána “Piráta” z města Vladislavovo v Polsku nemá nikdo vyhráno s mořskou nemocí. Myslím si, že by se nikdo měl stresovat dopředu a reagovat až na danou situaci. Někomu pomůže prášek, někomu neé. Co bychom nepodstoupili pro koníčka……….

    😛

    #19031
    TWGSiven
    Člen
    (4 odpovědí)

    Neni se ceho bat.Dulezite je prece dobre zakrmit lovne misto:-D

    #19033
    kvlada
    Účastník
    (70 odpovědí)

    Já si myslím,že i mořskou nemoc lze překonat.Tátovi bylo také zle a na řetízkovém kolotoči zvracel jak o život.Kolotočář mu řekl pojď já Tě svezu ještě dvakrát zadarmo a budeš mít pokoj.Od té doby mu nebylo nikdy na ničem zle.Já jedu do Norska po šesté a první pobyt jsem,(a to se nedá jinak nazvat),problil.Poslední dvě návštěvy jsem už ustál bez toho aby mi bylo špatně.Snad si organismus zvykl.Taktéž v autě mi bylo hodně špatně.Jezdím poměrně dost,(cca 80 000 km ročně), a už 30 let nevím co to je.A to i vzadu.Mohu číst.Prostě nic.

    #19036
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    To Kvalda:

    To ti závidím. V Norsku mi ešte zle nebolo ale zato v Polsku sme boli na kutru a tam bolo zle aj chlapom, ktorý živilo lietanie. Za celý den som nenahodil a nezostalo vo mne nič, čo by mohlo ešte letieť cez palubu.

    Ale mávate tiež pocit, že ste na lodi, aj keď už ste dávno na baráku. Keď si ľahnem na posteľ, tak sa musím sa uzemňovať, ako po požití….

    A celý pobyt v N sa svet húpe.

    #19041
    mikr
    Účastník
    (202 odpovědí)

    To stipko: Tak tenhle stav mám pravidelně od 3 dne na lodi. Všechno se podemnou houpe jek na vodě. Nejšílenější pocit mám když si sednu na mísu. Mám pocit že se hajzlk houpe a podlaha je na šikmo. Na to pomůže jen pár štampdliček. 🙂

    #19042
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    jj

    na ten plávajúci záchod bych úplne zabudol.:-D:-D:-D

    Ale som rád, že v tom nie som sám.

    #19043
    monty1
    Člen
    (278 odpovědí)

    To Kvalda:

    To stipko:

    To mikr:

    Na kutru to není prdel. Vyjede se ráno v 7:00 a vrací se v 18:00 odpoledne. Není cesty zpět. Myslím, že kdo lovil nebo se jenom vezel v Polsku na kutru při vnách 1 až 2m, ví co je mořská nemoc. S Chárlím máme parťáka Romana a ten je opravdu vytrvalec. Každou výpravu do Polska problil. Dnes Roman vyhledává a volí lov jen ve fjordu……. a je v poho.

    😐

    #19062
    Jan Kalanin
    Člen
    (194 odpovědí)

    Zajímavé – taky máme parťáka Romana, který rovněž statečně bojuje s vlnama – na šavle… pasovali jsme ho na hlavního krmiče výpravy. Mohou spolu třeba založit Kroužek historického šermu…

    Tak mě napadlo:neměli by se kluci přejmenovat ??? :-D:-D:-D

    #19064
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    A můžou mít tuhle hymnu od Arama Iljiče Chačaturjana:

    Šavlový tanec

    😛

    #19065
    monty1
    Člen
    (278 odpovědí)

    Navrhoval bych jména Athos, Porthos, Aramis a D Artagnan. Dva další mušketýři se najdou a místo šavlí budou házet kordy.

    Hymnu bych nechal……..

    😛

    #19069
    Peter Tomko
    Účastník
    (52 odpovědí)

    To vlkous:

    Neber to zle, tie “tvoje” rady sú super, fakt vďaka za ne.

    Bol som v Nórsku 3x, stále na Bakkane a prvýkrát som mal

    problém až minulého roku ked sme išli na Melmstein/posledný ostrovček od ktorého už začína šíre more/, išli sme asi 40 minút 40-50km rýchlosťou, ale najhoršie boli tie vlny tam, tie boli iné ako keď sme sa motali pri pobreží a okolo blízkych ostrovov. To boli také “húpacie vlny”, ked máš na milisekundy pocit, že si v bezváhovom stave. Bránil som sa statočne ale nevydržal. A tie potvory/tresky/ na lečo aj tak nebrali. Samozrejme všetky poľahčujúce okolnosti boli proti nám: Do štvrtej rána sa riešili svetové a vnútrozemské problémy s najväčším dôrazom kladeným na prísun tekutín, vstávalo sa o 6, jedlo “diétne a ekologické” lečo, tak sa nič iné ani nedalo očakávať. Ale aspoň vieme ako je nám dobre keď je nám dobre.

    Poučenie? Opakovanie je matkou múdrosti! Však sme “geroji” ňe?

    #19076
    monty1
    Člen
    (278 odpovědí)

    To petko:

    Po kalbě a na snídani lečo?? Tak musela být šavle, rovnou samurajská katana. Mylím si, že s tím lečem nebylo něco vpořádku…..

    😛

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 53)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(12)
(106)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...