Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Monofilní vlasec na návazce

  • Toto téma obsahuje celkem 13 odpovědí. Do diskuze (11 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel jirka66 a poslední změna proběhla před 9 roky a 11 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 příspěvků - 1. až 14. (celkem z 14)
  • Autor
    Příspěvky
  • #89076
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    OndraNorsko napsal:

    Ahojte, prosím vás, jaký doporučujete monofilní vlasec na návazce pro přívlač a pilkrování?

    Zde si to v klidu prohlídni a budeš vědět co a jak..

    Návazce

    #89077
    ondras
    Účastník
    (28 odpovědí)

    sroubek282 napsal:

    OndraNorsko napsal:

    Ahojte, prosím vás, jaký doporučujete monofilní vlasec na návazce pro přívlač a pilkrování?

    Zde si to v klidu prohlídni a budeš vědět co a jak..

    Návazce

    Děkuji .. jiné názory?

    #89079
    Maska
    Účastník
    (18 odpovědí)

    težká otázka,sto rybáru,sto názoru….

    #89081
    Harty
    Účastník
    (1242 odpovědí)

    Na přívlač žádný monofil.Je to jenom starost a užitek žádný.Akorát přijdeš o více nástrah.a třeba i trofejní rybu.

    #4975
    ondras
    Účastník
    (28 odpovědí)

    Ahojte, prosím vás, jaký doporučujete monofilní vlasec na návazce pro přívlač a pilkrování?

    #89137
    meky
    Účastník
    (286 odpovědí)

    Na lehkou přívlač monofil 0,18mm, na těžké pilkry 0,5-1,2mm

    #89143
    JAKABO
    Účastník
    (2998 odpovědí)

    OndraNorsko- Tu to máš……Daj na odpoveď “Maska”.

    #89144
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Též souhlasím s “Maska”. Je to hlavně o tom na co jsi zvyklý. Hartyho názor znamená pro rybáře, který je zvyklý na monofil, více vyřízlých ryb a na práci s brzdou většinou zapomeneš.

    #89147
    jigin1
    Účastník
    (984 odpovědí)

    Přesně tak kluci,každému vyhovuje něco jiného.když máš tvrdý prut se šňúrov akci A a padají ti ryby doporučuji vyměnit za monofil má větší prútah a odpruží prudký výpad polaka.pokud máš pruty s parabolickou akcii sklidem použi šnůru pilkříky můžeš vázat bez monofilového návazce.hlavně na hrany a hloubky. Na mělčiny se mi jeví návazec z monofilu jako lepší varianta je tam spousta vázek a líp se trhá:-D…ale jak říkam je to jenom můj pohled.odskoušej obe varianty a uvidíš sám co ti více vyhovuje…bohužel,dá se to odskoušet jen v norsku na Polacích:-S

    #89149
    marian
    Účastník
    (75 odpovědí)

    OndraNorsko napsal:

    Ahojte, prosím vás, jaký doporučujete monofilní vlasec na návazce pro přívlač a pilkrování?

    Na prívlačovom navijáku som mal natočený silón 0,30mm – taký obyčajný

    Z obavy pred pretrhnutím tohto silónu pri súboji s rybou /na Soroyi/

    som cez karabínu uviazal 1m pletenky cca na 30kg a priamo na šnúru jigu s gumou….všetko naopak!Fantasticky to fungovalo,neprišiel som o žiadnu rybu ani nástrahu a zábava na paličke 30/80 bola uplne skvelá.

    Tresky okolo 1m zostavu potrápili ,ale všetko vydržalo.Takže…..?

    Ako hovoria východniari na Slovensku “da še i tak i tak ”

    #89169
    Harty
    Účastník
    (1242 odpovědí)

    Myslel jsem to tak že je jedno jestli šňůru nebo monofil.Každý chytá na něco jiného,např vláčkaři když vláčí do dvceti metrů,tak je možná lepší monofil.Ale proč navazovat na vláčení monofil se šňůrou.Když mám šňůru nebo vlasec bez spoje mám větší šanci nástrahu uvolnit např. v chaluhách.Vždy povolí nejdříve spoj šňůra-mono.atd. Když už mám utrhnout šňůru,tak vždy praskne u obratlíku. Tak že Kulíku s navijákem to nemá nic společnýho-myslím spoj mono. vlasec a šňůra.

    #89191
    jirka66
    Účastník
    (349 odpovědí)

    Opravdu, co rybář, to názor. Já používám na vláčku šňůru + návazec monofil 0,50 a nedám na to dopustit. Ryba mi to nikdy nepřetrhla a pokud mám vázku ,,na tvrdo”, vždy to povolí někde v uzlu a nepřijdu o šňůru. Když se mi nechtělo v lodi dělat další návazec a uvázal jsem gumu přímo na šňůru, ryba po záseku párkrát zatřepala hlavou, přejela zuby přes šňůru a byla fuč. Hned jsem si říkal: kdybys nebyl línej…Pro tento případ mi přijde dostatečně silné mono odolnější. No a na těžké pilkrování zatím stačily návazce 1mm.

    #89212
    Sim
    Správce
    (11223 odpovědí)

    jirka66 napsal:

    Opravdu, co rybář, to názor. Já používám na vláčku šňůru + návazec monofil 0,50 a nedám na to dopustit.

    No a na těžké pilkrování zatím stačily návazce 1mm.

    Na vláčku …

    http://www.topfishing.eu/silon-platil-0-50mm-topfishing.html

    Na pilkrování stř. Norsko

    http://www.topfishing.eu/silon-platil-0-80mm-36kg-topfishing.html

    Pilkrování Finnmark

    http://www.topfishing.eu/silon-platil-0-90mm-55kg-topfishing.html

    #89228
    jirka66
    Účastník
    (349 odpovědí)

    Jo jo, tuhle značku používám a i doporučuji kamarádům, zatím spokojenost 😎

Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 příspěvků - 1. až 14. (celkem z 14)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Monofilní vlasec na návazce

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(15)
(115)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...