Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 10 odpovědí. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Hena a poslední změna proběhla před 7 roky a 11 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 1. až 11. (celkem z 11)
  • Autor
    Příspěvky
  • #251599
    Hena
    Účastník
    (41 odpovědí)

    Ahoj všichni,

    letos jsme se s naši partou rozhodli pro Mexico. Konkrétně Cabo San Lucas, nemáte někdo zkušenosti s touto lokalitou? Vím ze jsem na rybolov Norsko, ale každy druhy rok zkouší me něco nového a loni byla Soroy tak letos to vychází na delší výlet.

    Letime přesně za měsíc a máme domluvené čtyři dny s průvodcem na lodi pro pět, ale budeme jenom tři kvůli pohodlí.

    Jen me zajímá na co dat pozor a zkušenosti pokud tam někdo jezdí častěji.

    Diky a úspěšný lov,

    Heňa

    #251717
    mirecek
    Účastník
    (252 odpovědí)

    Jedete tam na ryby, nebo jen jako turisti se válet na plážích a užívat nočního života?

    #251961
    Hena
    Účastník
    (41 odpovědí)

    Hlavně ryby, slyšeli jsme ze je to jedno z nejlepších míst v Mexiku. Pláž me moc nebere, ale večer se určitě vyrazí na obhlidku okolí.

    Cekame nějaké tunaky, mahi mahi a doufám v merlina. Uvidíme

    #251968
    mirecek
    Účastník
    (252 odpovědí)

    Byli jsme v Mexicu před 4 roky. Ne přímo v této oblasti, ale všude je to podobný. Na ryby fantastická oblast. Doporučuji nešetřit na lodi, se kterou se vydáte na ryby. 400-600 USD je normální cena za loď pro cca 4 rybáře. Je to včetně vybavení a nástrah. Byl jsem na big game na více místech a vím, že jen jedna chobotnice – nástraha může stát i více než 100USD. Většinou se troluje na 4-6 prutů. V ceně bývá i nějaké pivko a toast. Co přesně tě zajímá?

    #252064
    Hena
    Účastník
    (41 odpovědí)

    Loď s kapitánem máme uz objednanou a platíme 500 $ takže to doufám bude v pohodě. S cenou na nástrahy počítáme.

    Slo mi o to na co si dat pozor. Je to naše první cesta do Mexika tak se raději zeptám lidi co tam jezdím.

    Auto si asi půjčovat nebudeme, protože si myslím ze do přístavu to máme kousek a cestovat moc nechceme.

    Jak jsi to dělal s dovozem ryb do ČR? Nebyl problém na hranici?

     

    #252143
    Sim
    Správce
    (11222 odpovědí)

    V Mexiku se dá pronajmout i menší člun s jedním kapitánem, který zná dobrá místa. Vybavení a nástrahy musíš mít vlastní, tady se cena pohybuje jen okolo 200USD za den. Kamarád Mark tam jezdí každý rok a vždy si výborně zachytal.

     

    #252158
    Hena
    Účastník
    (41 odpovědí)

    Ahoj Michale,

    diky za radu, ale vlastní výbava se mi nechce brát. Máme objednaného jednoho kapitána na čtyři dny s větší lodi pro cca 5 lidi a budeme jenom tři.

    Potom chceme na jeden až dva dny vyzkoušet ty jejich “panga” menší loď bez kabiny pro tři rybáře s jedním kapitánem , ale to si domluvíme asi až na místě.

    Jsem zvědavý uz jsme byli všude mozne ale toto místo ještě neznáme.

    #252618
    mirecek
    Účastník
    (252 odpovědí)

    Loď s kapitánem je podle mě úplně nejlepší řešení, když jste tam poprvé. Má svoje nástrahy a ví, kde a jak je použít. Pokud budete v lodi jen tři, tak si určitě parádně zachytáte. V jakém období se tam chystáte?

    #253008
    Hena
    Účastník
    (41 odpovědí)

    Díky za odpověď. Odletame 11. Června a na ryby poprvé půjdeme 13-teho.

    Tak uvidíme jak to půjde.

    Nemate někdo zkušenosti s provozem fillet zpět do ČR?

    Zatim jsme nikdy neměli problém, ale nevím jak Mexico.

    #253351
    Sim
    Správce
    (11222 odpovědí)

    Mám zkušenosti z převozem filet z Indického oceánu – bez problémů. Jen jednou se nám stalo, že bedny s rybami byly otevřené a přelepené nálepkou celní úřad kontrola. Ukradli nebo odebrali nám horní patro /asi daň/ a zbytek nechali být. Nebude v červnu v Mexiku moc horko?

    #254574
    Hena
    Účastník
    (41 odpovědí)

    Díky Michale,

    podle toho jak to sleduji od prosince je tam pořad stejně. Počasí slunecno a teplota mezi 28 a 31 stupňů .

    My jsme zatím vezli filety z Ameriky a Kanady a taky nebyl problém. Doufám ze Mexico bude stejne.

    Jeste tři týdny a hurá na ne.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 1. až 11. (celkem z 11)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(15)
(115)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...