Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 60 odpovědí. Do diskuze (22 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel jegrhanz a poslední změna proběhla před 7 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 61)
  • Autor
    Příspěvky
  • #271840
    honzak
    Účastník
    (2583 odpovědí)

    Ahoj všichni, měl bych dotaz. Kolikrát se mi stalo, že jsem chytal rybu za rybou a echolot byl úplně prázdný. To ale asi bude nastavením echolotu nebo podle mě jsou ryby moc hluboko a ryby to neukazuje. Nechci hanit Soroya, ale tam chytám ryby na cca 120 metrech a echolot mlčí. 🙂

    #271864
    jirka66
    Účastník
    (353 odpovědí)

    Nemyslím si,že by se nechaly zkušenosti s podvodní kamerou, využít pro práci s echolotem a naopak. Obojí pracuje se zcela jinými technologiemi a obojí bylo vyrobeno za zcela jiným účelem.Jsou to dvě diametrálně odlišné věci.Nenapadá mě, jak bych mohl podvodní kamerou nahradit echolot.Možná to je ale tím,že podvodní kameru nevlastním a nemám s ní žádné zkušenosti…

    Zdar rybáři, Kliknis měl zřejmě na mysli, že když něco vidí na echolotu, není si třeba jistý významem a je to v hloubce, do které lze efektivně spustit kameru, kterou má s sebou, tak se ta možnost ověření reality pomocí kamery přímo  nabízí. Díky za příspěvky, z vlastní zkušenosti vím, že si obrázky z echolotu spousta lidí vykládá rozdílně, tak že osvěty není nikdy dost 🙂

    #271880
    Glum
    Účastník
    (183 odpovědí)

    Jak byste si vyložili tuto obrazovku? Jinak díky moc za fotky s výkladem. Moc užitečné!

     

    #271881
    007krivanek
    Účastník
    (917 odpovědí)

    Ber mě s reservou.

    V levo 4 , v pravo 3 ryby.

    :))))

    #271883
    Kliknis
    Účastník
    (951 odpovědí)

    Ahoj všichni, měl bych dotaz. Kolikrát se mi stalo, že jsem chytal rybu za rybou a echolot byl úplně prázdný. To ale asi bude nastavením echolotu nebo podle mě jsou ryby moc hluboko a ryby to neukazuje. Nechci hanit Soroya, ale tam chytám ryby na cca 120 metrech a echolot mlčí. :-)

    Čau Honzo, nevim proč to tak je a kdyby ses tim řídil, tak nenajdeš ryby nikdy. Mam vyzkoušený u Doškyho na Garminech, že ukazují jen okouníky a jednoskvrnky, ale nevim proč. Občas hejno velkých kellerů. Jinak zero.

    Jinak mě napadlo, že by to byla super přednáška na srazu-to je hozená rukavice pro zakladatele vlákna.

    Jirka66 – přesně si to vystihl. Dík

    #271884
    dosky
    Účastník
    (2656 odpovědí)

    Musím ti trochu oponovat. V podstatě s tebou asi souhlasím, ale kupříkladu hejna makrel jsou vidět taky suprově. Pokud by si někdo na toto téma přednášku připravil, tak bychom to určitě uvítali a někam bychom ho určitě vmáčkli a rádi. 🙂

    #271885
    Kliknis
    Účastník
    (951 odpovědí)

    Musím ti trochu oponovat. V podstatě s tebou asi souhlasím, ale kupříkladu hejna makrel jsou vidět taky suprově. Pokud by si někdo na toto téma přednášku připravil, tak bychom to určitě uvítali a někam bychom ho určitě vmáčkli a rádi. :)

    Zřejmě si měl novější model, kterej umí už i makrely 😀

    #271886
    vapno1
    Účastník
    (445 odpovědí)

    Přiznávám se, že pokud na echolotu nejsou zobrazeny rybky, jsem paf, a nejsem jediný. Byl by někdo schopen barevnou a jinou symboliku na obrazovce srozumitelně vysvětlit, nejlépe zobrazit všem? Na zřejmě nejpoužívanější značce GARMIN xxx ….? Děkuji.

    #271888
    dosky
    Účastník
    (2656 odpovědí)

    Musím ti trochu oponovat. V podstatě s tebou asi souhlasím, ale kupříkladu hejna makrel jsou vidět taky suprově. Pokud by si někdo na toto téma přednášku připravil, tak bychom to určitě uvítali a někam bychom ho určitě vmáčkli a rádi. :)

    Zřejmě si měl novější model, kterej umí už i makrely 😀

     

    Tušil jsem takovouto nebo podobnou odpověď. Nezklamal si mě. 🙂

    #271890
    honzak
    Účastník
    (2583 odpovědí)

    Jo malrelky u pana Doskyho to vykresluje. Ale muj nazor je , ze cim hloubeji tim mene ryb na obrazovce.

    #271897
    jegrhanz
    Účastník
    (234 odpovědí)

    Ze všeho nejdůležitější je echolt a možnosti které nabízí pořádně pochopit.Teprve pak jej můžeme využívat a teprve pak nám bude dobrým pomocníkem a zefektivní rybolov.Jestliže ho nezvládáme na sto procent,je spíše na obtíž.Jinak řečeno,je dobrým sluhou,ale zlým pánem.Já osobně nejčastěji rybařím bez něj.Díky echolotu člověk dokáže odhadnout co ho čeká a jaké ryby bude lovit.Může částečně nahlédnout za pomyslnou zataženou oponu,ale  zároveň se tím připraví o ten krásný adrenalin a napětí  z překvapení,které rybařina přináší.Něco podobného,jako když jsme coby malé děti prolézali před Štědrým dnem škříně a hledali rodiči ukryté dárky….(-:

    Jestliže někdo k  jeho lepšímu pochopení používá i kmeru,může být cesta k porozumnění echolotu možná o něco kratší a přímočarejší, ale alespoň mém případě, je již mimo mé chápání samotné podstaty rybolovu.Tím nemyslím nic špatného a  nakouknutí pod hadinu “on line” je jistě zajímavý a vzrušující zážitek.

    Nabídnutou hozenou rukavici ale přijmout nemohu.Důvod je prostý.Chybí mi více zkušeností, proto se  necítím  k tomu být kompetetní. Snad někdy v budoucnu bych se mohl podělit o poznatky ohledně práce norského mořského institutu a možná i něco málo o zpracovávání úlovku a  gastronomii.Nikdy ale formou přednášky.Na to prostě nemám.Pokecat u piva bych ale mohl….(-:

     

    #271898
    milos
    Účastník
    (228 odpovědí)

    Přednášku k echolotům – fakta, principy, použití – jsem slíbil Jindrovi na únorový sraz do Prušánek. Předpokládám, že bude zas až v sobotu po obědě, jelikož v pátek dorazím utahaný a v sobotu dopo budu ještě maličko na plech – čili tak jako loni – kdo si počká, ten se dočká 😉

    #271906
    David
    Účastník
    (307 odpovědí)

    Ahojte ,

    když už jsme u toho, hodně krát se nám stalo jako všem, že se nám ryby ukazovali v hejnu , ale po podrobném prozkoumání hladiny, jsme zjistili , že se pod náma pohybovali ve velké míře medůzy, tak 5 cm velké a ty nám dělali paseku , proto se snažíme využívat echolot jako velmi dobrý pomocník pro vyhledávání lokalit s dobrým výskytem ryb , kopce prohlubně apod a musím říci, že se to opravdu potvrdilo a sice ne na každé tvarové změně jsou ryby (nebo jen neberou) . Dokonce jsme to vyzkoušeli na lovu sumců s vábničkou , tam je vidět jak toho sumce zvednete ze dna . Taky jsme se ale dlouho učili poznat co je co, protože to nezobrazuje ryby ale jen čmouhy , samo každý echolot je jiný a jinak působí ve skladké a slané vodě. Ale bez čeho se nejde obejít tak to je kvalitní gps , to je myslím základ .

    #271927
    kloboukatej
    Účastník
    (202 odpovědí)

    Echolot i GPS moc chválím, i když echolot moc nezvládám. Přednášku Miloše v Prušánkách si nenechám ujít.

    Myslím, že zvládnout GPS je proti echolotu procházka růžovou zahradou. Kdo ovládá dobře echolot a umí ho dobře číst, má v něm velikého pomocníka. Letos na Averoy jsme pilkrovali na svazích osamoceného podvodního kopce na hloubce rolem 80 m. Měli jsme konkrétně na mysli štikozubce (ty se nám letos vyhýbali), ale občas jsme něco vytáhli -lumb, leng, jednoskvrnka a div se světe 1 zatoulaný krásný okouník). Přiblížil se k nám rybář s celkem malou loďkou, taková prd, prd cililink a jezdil evidentně podle GPS v postupně se rozšiřujících kruzích kolem vrcholu kopce. Téměř bez přestání čučel do lodi, asi na echolot. Myslím, že hledal nějaké hejno. To zřejmě neobjevil a tak po chvíli prd prd odjel do dáli.

    Taky bych rád s echolotem hledal ryby. Nejsem si ale jistý s jeho správným nastavením. Třeba vloni při štikozubčích hodech echolot ani nepípl a pohybovali jsme se jen podle GPS.

    #271928
    Fish
    Účastník
    (311 odpovědí)

    Ber mě s reservou. V levo 4 , v pravo 3 ryby. :))))

    Někdo se holt vyzná 🙂 A odpoví za každou cenu.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 61)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...