Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Maledivy Big Game, Popping GT

  • Toto téma obsahuje celkem 5,235 odpovědí. Do diskuze (160 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Duke a poslední změna proběhla před 8 roky a 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,411. až 1,425. (celkem z 5,236)
  • Autor
    Příspěvky
  • #53896
    Salmon
    Účastník
    (603 odpovědí)

    VydraCZ napsal:

    Koukám že se ze Sima začiná stávat slávista

    Omyl!!! Sešívaný právě není.

    Spíš se nám mění v holku s mašličkama :-D:-D:-D

    #53899
    zerp
    Účastník
    (1899 odpovědí)

    Sime to Tě s těma mašličkama ve Spálově nepoznáme…:-D A budeš v sukni ?

    Šroubek hledá babu….. to se těš nebo raději nevracej:-):-)

    #53900
    zerp
    Účastník
    (1899 odpovědí)

    A NEBO TĚ TADY BUDE STRAŠIT :-S MÁRA 45 :-S

    #53905
    respi
    Člen
    (1804 odpovědí)

    Teda chlapi,tady je vidět že rybařina není procházka růžovým sadem!! doufám že je Michal očkovaný,otrava krve není prdel!!!!8-O8-O mě kvůli píchnutí od okouna málem uřízli palec:-S8-O

    #53907
    respi
    Člen
    (1804 odpovědí)

    Jo na té společné fotce je vidět na Mišovým triku krev,i na rukávu!!:-|

    #53908
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    Na Male je právě 21.30

    Z mečouna je jídla na více než týden…

    #53909
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    Včera se povedlo kromě mečouna i Dorádo

    #53910
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    Dvě Wahoo zabrali zaráz

    #53911
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    Tuto rybu, která vzala chobotnici neznám. Kime pomůžeš radou s názvem?

    #53912
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    Chobotnici neodolala ani jehla

    #53913
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    A teď story s mečounem….

    …vše jsem znovu naladil, za nedlouho pozoruji skotačit u chobotnic dva plachetníky. Najednou se otáčím a vidím, že se roztáčí brzda smekacího navijáku no name (mrdka), kterou jsem nastražil, jen tak pro strýčka příhodu, aby nebyl prázdný trollingový držák. Je to tady! Mečoun po výskoku zaútočil na Rapalu. Bohužel si vybral nejslabší článek naší sestavy! Volám na kapitána, ať rychle zastaví loď. Mezi tím si ryba bere nekonečné metry pletenky a já mám velmi omezenou kapacitu cívky. Okamžitě mně došlo, že musím něco vymyslet, jinak o rybu přijdu. Napadl mě starý trik, odklopit cívku a dát rybě naprostou volnost, aby necítila žádný odpor, teď je to vabank! Riskuji, že při povolení šňůry, Marlin vytřepe nástrahu z tlamy. Volám Nasíra a sedám do malého člunu, na cívce je asi 15 otoček, ryba přestala divočit a stáhla se pod hladinu, první lest vyšla. Rychle si navíjím ztracenou pletenku, tak aby nic necítila. Hlavou se mně honí ukrutná spousta myšlenek a dochází mi, že vlastně nemám žádnou šanci. V ruce držím něco, co dříve býval rybářský prut původně na sumce (dnes tyčka k rajčatům) a naviják osazený starou pletenkou, už toho má také spoustu za sebou. Tušil jsem, že Plachetník udělá tři výskoky, mečem přetne pletenku a bude po trápení!

    #53914
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    Pomalu jsme se přiblížili na dohled k rybě. Pokouším se doladit rozhrkanou brzdu a jde se do boje, mečoun jak ucítil odpor, začal okamžitě bojovat a napálil to do divoké jízdy, plné obrovských skoků, kdy jeho tělo šlo celé metr nad hladinu. Neustále se snažil vytřepat z tlamy wobler, což se mu zatím nedařilo. Byl to můj zatím největší rybářský zážitek, když jsem viděl tak obrovskou rybu jen pár metrů ode mě. Neznám moc lidí, kteří pronásledovali mečouna na malé lodi a celý souboj mu byli těsně v patách. S kapacitou pletenky již nebyl problém, ale přehřála se brzda u „veterána“. Více již nejde utáhnout, a přesto nedrží. Musel jsem si pomáhat, rukou přibrzďovat cívku. Velice těžko jsem odhadoval, jestli mám ještě držet, nebo naopak spíše povolit. Toto nemohu zvládnout, začínal jsem slábnout, bolela mě jizva po čerstvé operaci srdce. Mečoun se nevzdával. Zkoušel nové taktiky, otočil se a mířil rovnou k naší loďce. To jsem nečekal, nezvládám dovinout pletenku. Plave přímo pod loď! Znenadádí sleduji obrovské tělo s mečem, jak se hrne k hladině, přímo po mně. Stojím celý konsternovaný, čekám, co bude.

    #53915
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    …a teď pár momentek, omluvte kvalitu, je to foceno kompaktem asi na 1km vzdálenost z mateřské lodi.

    #53917
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    ještě mám nějaké foto ze zrcadlovky, ale není propoj kabel, takže ty až z domu.

    #53919
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    Najednou další výskot, těsně vedle mě, nestačil jsem uhnout a ryba mě lehce škrábla mečem pod loket. Začíná mě téct krev, beru Varfarin, léky na ředění krve, takže to bude ještě pěkná divočina! Plachetník mění taktiku, nabírá směr znovu pryč od nás. Následuje série dalších výskoků, loďkou ho rychle dojíždíme, jsme mu neustále v patách. Cítím, jak mně krev stéká po předloktí a kape na nohy. Ryba začíná mít dost, pomalu si lehá na hladinu a přiskakuje Nasír, který k nám přeplaval z mateřské lodi, protože jako jediný má zkušenosti s vylovováním těchto divochů. Byly chvíle, kdy byl mečoun přesně pod ním a musel dát pozor, aby se nezamotal do pletenky, nebo ho nevzal mečem. Teď již však přichází závěrečná fáze boje, kdy Nasír chytil Plachetníka za meč a páčí ho do loďky. Povedlo se! Mám obrovskou radost a adrenalin se mě rozlévá po celém těle, že moc necítím, jak bodnutí mečem štípe.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,411. až 1,425. (celkem z 5,236)

Téma ‚Maledivy Big Game, Popping GT’ nepřijímá nové odpovědi.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Maledivy Big Game, Popping GT

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...