Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Maledivy Big Game, Popping GT

  • Toto téma obsahuje celkem 5,235 odpovědí. Do diskuze (160 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Duke a poslední změna proběhla před 7 roky a 9 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 5,236)
  • Autor
    Příspěvky
  • #25773
    pecana1
    Účastník
    (779 odpovědí)

    Chtěl bych tímto vyzvat všechny, kteří již mají rybolov v tropických mořích za sebou, nebo se na něj chystají, k vložení zajímavých postřehů.

    Jistě víte co je to za nástrahu bez háčku ?

    #25774
    kaqpa
    Účastník
    (320 odpovědí)

    Nazdar pecana, parádní fotky. To jsou tvoje? Kolik vás vůbec jede? S rybolovem z tropických moří bohužel zkušenosti nemám, ale někdy bych to chtěl určitě vyzkoušet. Máte nějaké speciální vybavení? Myšleno udice, navijáky atd. Ptám se, protože Michal tam, pokud vím, jeli s vybavením do Norska a litovali… Každopádně se budem těšit na fotky!

    #25794
    pecana1
    Účastník
    (779 odpovědí)

    Zdravím,

    jede nás šest což je ideální s ohledem na to, že na lodi je šest pozic pro trolling. Máme již slušné zkušenosti z Norska, ale na Maledivách je třeba minimálně na 50 % z nich zapomenout, pokud chceme být úspěšní. Je to úplně o něčem jiném, a teď nemyslím jen výbavu, ale způsob uvažovaní, kde a jak chytat.

    Na začátku jsem dal odkaz na stránky Německých kolegů, kteří mají velké zkušenosti s tímto druhem rybolovu. Navíc jsou velmi komunikativní a mohou pomoci jak po technické stránce tak po materiální ( nástrahy ). Především Robert Rein, který si nejraději píše po půlnoci, a který nástrahy sám vyrábí a sám chytá.

    Napsali s kolegou krásnou knihu ,mohu jen doporučit. Je to velmi dobrá kuchařka mořského rybolovu v tropických mořích.

    Na fotkách jsou naše nástrahy, které máme připravené sebou ( část ), a věř že jsou větší než ve skutečnosti vypadají.

    Co se týče fotek ryb, tak ty jsem záměrně čerpal z jejich webu.

    Naše skupina se již připravuje více jak půl roku, a je to náročné jak finančně tak psychicky.

    Chystám se sem dát později další zajímavé věci ( fotky ), ale byl bych rád ,aby se nejdříve vznikla diskuze kolem nástrah. Neboť kolem tohoto rybolovu ( nástrah )není v našich končinách moc informací.

    Jinak pokud vím, tak po nás pojedou minimálně tři další výpravy.

    #25803
    Franta
    Účastník
    (358 odpovědí)

    To pecana1: Chlapi, celkem vám závidím, ale doufám, že se mi podaří někdy po novém roce se opět buď na Mauritius nebo někam tam poblíž na ryby zajet kouknout. Už jsem to někde do nějakého vlákna tady psal, ta výbava je opravdu o něčem jiném než pro Norsko. Zejména pokud se jedná o Big Game Fishing. Když jsem tehdy prvně to vybavení viděl, tak jsem nechápal:-D. Klacky, jak tyčky z plotu, navijáky jak vrátky ze šachty a monofily min 2mm a to někdy i navíjené dvojmo.

    #25805
    Franta
    Účastník
    (358 odpovědí)

    Aby tě ryba nestáhla do vody, tak jsi musel být zakšírovaný do “zubařského” křesla.

    #25806
    Franta
    Účastník
    (358 odpovědí)

    Takové nástrahy se tam používají.

    #25815
    lovec1
    Člen
    (39 odpovědí)

    To pecana1 jsem rád,že jsi otevřel toto téma.Jsme v podobné situaci jako ty.Jedeme na Maledivy po vás koncem ledna a stejně tak hledám jakékoliv informace jako vy.Zaujalo mě tvoje sdělení o knížce německých kolegů abyl bych rád,kdyby jsi mě dal vědět jakým způsobem se dá sehnat.Stejně tak informace o nástrahách Roberta Reina s ev možností koupě.Samozřejmě rád budu vědět i jaké pruty,šňůry a multíky a navijáky chystáte.Rovněž o montážích toho moc nevím a tak by snad uvedená knížka mohla být hodně podnětná.Díky za zprávu a kontakty a těším se na další komunikací zejména na zkušenosti po vašem návratu ze zájezdu.Srdečně zdravím.

    #25821
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    já tam sice nejedu,ale jak sleduju kde co koupit,tak spoustu věcí je zde

    TROPICKÁ MOŘE

    #25843
    pecana1
    Účastník
    (779 odpovědí)

    Rybařina v tropických mořích je opravdu něco jiného.

    Co se týče velkých multiplikátorů pro Big Game Fishing, říká se že nejlepší jsou výrobky firmy Penn.Ty jsou samozřejmě v nabídce Michala Simča. Vyrábí je také WFT a lze je přímo koupit i z Číny. O kvalitě ale mluvit nebudu. Je třeba vědět, že je dobré na multiplikátor dostat min. 500m vlasce ( silonu ) o 0,8 mm ( 36 kg ) nebo silnější 0,9mm ( 55 kg ). Ideální je samozřejmě vlasec barvený, aby byl ve vodě dobře vidět.

    Co se týče knížky, je samozřejmě v Německém jazyce, ale je skvělá.

    Objednat si ji můžete u:

    Robert Rein

    IGFA-Repräsentant

    IGFA-Captain

    e-mail: ccr.rein@arcor.de

    pokud vím tak stojí 30 ,- EUR

    #25847
    pecana1
    Účastník
    (779 odpovědí)

    Co se týče nástrah,

    především poppingu, tak má pěknou nabídku i Michal Simčo.

    Jak od firmy Williamson a YO-ZURI.

    Vím od něho, že má další věci na cestě do České republiky.

    Osobně mě momentálně chybí velké nástrahy ( poppy ) od YO-ZURY Suface Bull o gramáži 100 až 200 g.

    Nebo něco takového.8-O

    #25848
    Sim
    Správce
    (11228 odpovědí)
    #25849
    pecana1
    Účastník
    (779 odpovědí)

    Asi každý neví, že lze na Maledivách také muškařit.

    Musí to být úchvatná věc, pokud stojíte po kolena v azurově modré vodě, vlny omývají vaše nohy a na lehkém proutku se třepetá 70 cm ryba. Srdce rybáře jistě zaplesá.

    #25850
    pecana1
    Účastník
    (779 odpovědí)

    Jen pozor na žraloky.

    ( http://www.bluewaterfishing.eu )

    #25859
    pecana1
    Účastník
    (779 odpovědí)

    Pro Lovec1,

    ptal jste se na naše vybavení, a tak se pokusím být co nejvíce přesný. Není jednoduché říci co je nejlepší, a ani nikdo z nás se na všem úplně neshodne. Jde totiž také o to, kolik peněz jste ochoten do toho investovat.

    Není také možné jet jen s jedním prutem a navijákem na konkrétní typ rybolovu, neboť po zkušenostech předešlých výprav, vzalo za své vždy několik prutů a navijáků( multíků ), záloha je vždy nutná.

    Co se týče multiplikátoru pořídil jsem si jeden menší starší

    PENN INTERNATIONAL 50S( nově -Penn International 50VSX ) a jeden větší WFT PERFORMANCE DRAG vel. 50

    Co se týče prutů, tak na trolling jsem si pořídil

    WFT PROFILE IGFA 2,11m/ 2100g

    80 lbs ( mezi námi pěkný sloupek od plotu )

    a jako druhý prut na trolling

    WFT 68° NORTH Comfort Butt 210cm/400-1500g/

    80lbs ( moc pěkný ,doufám že bude stačit )

    Někteří moji kolegové budou mít prut a multiplikátor pučený od Michala Simča, ale ještě nevíme jaký. Přejeme Michalovi šťastnou ruku.

    Jen si vybrat jako na Fotce.

    #25860
    pecana1
    Účastník
    (779 odpovědí)

    Co se týče poppingu,

    tak v tom je opravdu zmatek.

    Každý povídá trochu něco jiného. Ptáte-li se na názor, na kterém se naše skupina shodla po půl roce, je asi následující.

    Délka prutu minimálně 2,7m optimálně 3,3 až 3,5 m, zátěž 200 až 400g.

    Já osobně mám jako hlavní prut délku 3,3m a 300g zátěž.

    Foto (www.bluewaterfishing.eu )

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 5,236)

Téma ‚Maledivy Big Game, Popping GT’ nepřijímá nové odpovědi.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Maledivy Big Game, Popping GT

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(117)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...