Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Lov velkých mníků

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 45)
  • Autor
    Příspěvky
  • #3173
    sandokan
    Účastník
    (169 odpovědí)

    Chtěl bych se zeptat zku?ených, kdy se do Norska vidat na velké mníky mořské. Sleduji tuto diskuzi a nabyl jsem dojmu, ?e nej termín je květen. Je má doměnka zprávná?

    #5503
    honza dufek
    Účastník
    (1494 odpovědí)

    Nejvíc velkých mníků jsme na Hitře nachytali koncem dubna a? začátkem května, potom a? koncem září. V?e na dírách kolem 160 a? 180 metrech na návazce R.K. s pořádným kusem ryby, Men?í kousky okousávají hned malí lumbíci ale na celou rybu si jen tak netroufnou, XXL mník vy?aduje XXL nástrahu, je to hltoun..

    #5504
    honza dufek
    Účastník
    (1494 odpovědí)

    #5505
    Josef Čtvrtnik
    Člen
    (274 odpovědí)

    Teda Honzo to jsou nádherný Lengovéé to čumim a gratuluju.

    #5553
    mirecek
    Účastník
    (252 odpovědí)

    Jezdím s Karolom na poloostrov Garten koncem května a mník se tam povede poka?dé. Ne takoví obři jako má Honza, ale 120-150cm je tutovka. Chytáme na 350m s 1kg zátě?í na systémy vlastní výroby. Květen ti mohu doporučit.

    #5554
    mirecek
    Účastník
    (252 odpovědí)

    To Honza Dufek:

    Kolik dává? jednoháků na montá??

    #5564
    miri1
    Člen
    (30 odpovědí)

    Ahoj .CHtěl bych se zeptat .je ?ance chytit lenga i na prudkých svazích samozřejmně na hloubce .anebo se dá chytit jen na rovné lavici?

    #5568
    honza dufek
    Účastník
    (1494 odpovědí)

    Na montá? pou?ívám háky dva za sebou na cca třičtvrtě metrový forpas, aby to tam pracovalo a vlálo, nejlep?í je makrelka upravená na "vlajícího sledě, první jednohák napíchnu do čela nástrahy a druhý do měkkého břicha aby se mi při záseku hák nepíchnul do hřbetu nástrahy a háček při záseku seděl..kdy? není makrelka nebo sledík, tak i keler je dobrý a hlavně dobře dr?í na montá?i a hned ho nesundají v?edypřítomní lumbáci..

    #5634
    kosatka
    Účastník
    (69 odpovědí)

    To Honza Dufek:

    Pou?ívá? na montá? nějakou bi?uterii, mám na mysli fluo hadičky, korálky nebo vrtulky? a co světlo?

    #5771
    Jirka Slama
    Člen
    (10 odpovědí)

    To Honza Dufek: Muzes poradit nezkusenemu? Pouzivas jako zavazi olovo nebo pilkr s trojhaky? Vidi ryba vubec v takove hloubce nebo jde po cichu a vezme jen rybu?

    diky

    #5774
    honza dufek
    Účastník
    (1494 odpovědí)

    pilkry jsem vyřadil, pou?ívám jen zátě? podle driftu od 500 do 750 gr. Chobotničky,korálky, svíticí hadičky jsou výborné,super je blikací světélko…

    #5849
    Jirka Slama
    Člen
    (10 odpovědí)

    Tak prvni maly uspech se dostavil. V pondeli jsem vyrazil na more protoze bylo krasne pocasi – vyjel jsem mezi fjordy na hloubky od 165 do 200 m, dvojnavazec vlastni vyroby s chobotnickou, nastraha cela makrela s dvema haky. Okusuji to neustale male Brosme/lumb ale nespolknou celou nastrahu – na cely den mi vydrzelo 10 makrel; chytl se i mnik 115 cm, 8 kg. Chlapici z more privezli lepsi kusy, tam se vydam priste, prozatim jsem spokojeny, moje prvni velka ryba!

    #11422
    Lum
    Účastník
    (20 odpovědí)

    Máte někdo zkušenost, zda jsou mníci, když jich bude víc na jednom místě, vidět na sonaru?

    (pokud se neloví na hloubkách > 150-200m)  

     

    #11423
    Vydra
    Účastník
    (749 odpovědí)

    Jak vypadá ten systém?

    #11446
    Salmon
    Účastník
    (603 odpovědí)

    To Honza Dufek: Honzo, jaký systém používáš, aby se Ti to nemotalo, když to spouštíš do velkých hloubek? Resp. co používáš proti zamotání? Dík

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 45)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Lov velkých mníků

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(108)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...