Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Lov na feeder ze břehu v Norsku

  • Toto téma obsahuje celkem 15 odpovědí. Do diskuze (5 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Mino a poslední změna proběhla před 2 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 16)
  • Autor
    Příspěvky
  • #336420
    Hasvagcamp
    Účastník
    (118 odpovědí)
    • Téma bylo upraveno před 2 roky a 4 měsíci uživatelem Hasvagcamp.
    #336423
    Mino
    Účastník
    (42 odpovědí)

    Lov na ťažško zo zakotveneho člnu v hlbke 25 m som si tento rok vyskúšal, paráda. Šiel som cielene na platýzov, návnada 5mm x 4 cm, platýzy majú majú tlamičku.  Cca 6   kelerov (boli všetky stejné, cca 80 cm) som púšťal, polakov tiež (váhový limit). Najlepšie sa ukázala ako návnada kúsok makrely, ked mi došli (bral som 2 ks zmrazené z domu, začiatkom jula ked som sa do Norska dostal ešte do fjordu makrely nedorazili), dal som kusok kelera a už to nebolo ono, zábery len sporadicky. Mal som pocit že brali všetky druhy rýb včetne pstruha hnedého, 80 cm halíka, metrovej tresky.  Úlovok na foto som nachytal za 3 hodiny. Chytal som tak prvý krát a už sa teším na ďalšiu rybačku, doporučujem každému. Chytal som na 2 pruty, raz sa mi stalo že mi na oba pruty naraz zabrali cca 80 cm keleri, sám v člne, v každej ruke udica, na nej jazda… zážitok na celý život. Oboch som však vytiahol a pustil spať.

    #336424
    fiske
    Účastník
    (38 odpovědí)

    Mino super ! 😀 ..mal si to nahodené preč od člnu na dne, alebo pustené pod člnom pri dne ,, v lufte ” ???  Vďaka za rady 🙂

    • Odpověď byla upravena před 2 roky a 4 měsíci uživatelem fiske.
    #336426
    Mino
    Účastník
    (42 odpovědí)

    Kotva v 25 metroch – balon na hladine – na ňom cca 10 m lano na čln – aby som nemusel vytahovať kotvu každý den, nechal som kotvu na balone a len som sa pripojil na balon. Čln mám na lane 10 m od balonu keby prišla vačšia ryba aby sa neomotala o kotevné lano. Nahodím na ťažško, cca 50 gram olovko a uvolním brzdu na maximum alebo baitroner. Čln nikdy nie je uplne presne na jednom mieste, pohupuje sa pre  vlny, vietor, drift a preto je potrebné mať úplne volnú cievku. Návnada a olovko tak leží na mieste, ked sa pohne čln, potiahne si cez cievku, preto treba trožšku ťažšie olovko, menšie by sa vláčilo po dne a zbieralo nečistoty. Ked príde záber, trasie špičkou prutu, na ktorej mám hrkálku. Záber poznáš lahko, je iný ako ked sa húpe čln. Platýzy berú v kuse, mnoho je malých rsp nezaseknutých, ked náhle prestanú brať (3 minúty bez záberu), treba sa nachystať, prišli pod čln vačšie ryby.  Posielam foto polakov (všetky cez 70 cm) a pekného pstruha lososového, tých som však chytil na vláčku, nie na ťažško. Chytil som ich po polnoci, tak kvalita nie je uplne OK.  Dobrá návnada do Norska – že?

    #336429
    fiske
    Účastník
    (38 odpovědí)

    Super, vďaka za skvelý tip – ďalšiu zaujímavú techniku, ktorú môžme priradiť k našim ,,nórskym klasickým ” 😉. Na ťažko máš vlasec , alebo šnúru?

    #336445
    Mino
    Účastník
    (42 odpovědí)

    Nadvazec určite silon, keby si dal šnúru zaplietlo by sa ti to. Používam cca 0,5 mm. Kmenovú mám šnúra, ale môžeš dať aj silon, na tom až tak moc nezáleží.

    #336484
    Glum
    Účastník
    (183 odpovědí)

    Technika určitě zajímavá. Není při tom moc vázek, že to zapadné mezi kameny a konec? Co mořský proud, nedělá falešné záběry?

    #336686
    Mino
    Účastník
    (42 odpovědí)

    Treba si vybrať rovné dno, nie kopec, nie kamene ale štrk rsp nános. Platýze majú radi štrk/nános a sú hlavne tam kam rybári vyvážajú zbytky z vyčistených rýb.  Vázky nebudú ak zvolíš vhodné stanovisko. Čln sa húpe vo vlnách na ploche pár metrov štvorcových ale kedže máš povolenú brzbu, ak treba odvinie si snuru/silon. Nie je dobré návnadu tahať po dne (nemať dosť povolenú cievku), zachytíš riasy a nečistoty – pri správne povolenej cievke návnada ostane na mieste aj ked sa čln pohne. Pri pohybe člnu sa stane že sa špička prutu hýbe, ale je to iné ako ked príde záber. Pri zábere trasie so špičkou to sa nedá zmýliť. Držím prsty.

    #336717
    Glum
    Účastník
    (183 odpovědí)

    Inspirovali jste mě, příští rok si určo feeder vezmu. Až bude foukat najdu si nějaké kryté místo na břehu a určitě to zkusím. Asi to bude chtít naviják na slanouvodu, co? Moje Shimano Nexavave by to asi nedalo. Pořídím si na to Slammer 260. Jaké navijáky na feeder na moři používáte Vy?

    #336720
    Mino
    Účastník
    (42 odpovědí)

    Používam klasické pruty na vlačku, zábery sú intenzívne, feederku nechaj doma. Pred rokom som chytal z brehu a chytil som len 2 platyze (aj úhora) asi potrebujú svoju hlbku rsp v malej hlbke cca 10 m ich moc nebude. Z brehu asi treba ďalej hádzať, takže dlhši prut. Zaleži na lokalite, tento rok 25 m hlbka a šli jak diví ale z člnu. Navijáky moc neriešim, keby mi spadol do mora tak je po nom. Davaj na ne pozor. Vybavu treba silnejšiu, na feederku asi metrovu tresku by si tažšie vytiahol.

    #336735
    fiske
    Účastník
    (38 odpovědí)

    To Glum :  Slammer 260 neodporúčam – na tento spôsob lovu by som radšej zvolil 360, ten má širšiu cievku, alebo 460 ten už má aj väčšie telo. To Mino : akú veľkosť / číslo a typ háčikov by si poradil ?

    #336736
    Mino
    Účastník
    (42 odpovědí)

    Haciky použivam tie s dlhým ramenom. Pred 2 rokmi som daval take velmi tenke, akoze origo na platyza. Nie su však pevne, pri vacsej rybe sa deformuju. Preto som tento rok kupil omnoho pevnejšie (hrubšie) s dlhym ramenom, v čísle velkosti sa vsak nevyznam. Širka medzi hrotom a ramenom je cca 8-10 mm. Pri malych hačikoch často ťahaš male platýze a casto to maju hlboko zažrané, škoda ich trápit. Môže (určite) ti zaberie velka ryba, na to pamataj a všetko tomu prispôsob – udicu, hrubku silonu/šnúry, nadvazec a aj hačik. Rybam nevadi ked je zostava pevna/hrubá.

    #336738
    fiske
    Účastník
    (38 odpovědí)

    Super, vďaka za odpoveď  🙂

    #336845
    mirecek
    Účastník
    (252 odpovědí)

    To Glum : Slammer 260 neodporúčam – na tento spôsob lovu by som radšej zvolil 360, ten má širšiu cievku, alebo 460 ten už má aj väčšie telo. To Mino : akú veľkosť / číslo a typ háčikov by si poradil ?

    Nebude 460 už moc těžká? Jakou pletenku tam používáš, na kolik kilo?

    #336914
    fiske
    Účastník
    (38 odpovědí)

    460 – tka pekne dováži  akýkoľvek dlhší , alebo masívnejší kratší prút a má silnejšie prevody,  čo oceníte pri záťažovom rybolove – olová, kŕmitká, ťažšie jigy, pilkre atď.. pletenku na morský feeder poradí Mino, ja by som si tipol 0,15- 0,20..

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 16)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Lov na feeder ze břehu v Norsku

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...