Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 69 odpovědí. Do diskuze (20 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel xmikix a poslední změna proběhla před 5 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 70)
  • Autor
    Příspěvky
  • #125271
    milos
    Účastník
    (228 odpovědí)
    #125272
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Jen doplním Miloše.

    Vzdálenost z Hodonína – cca 2650 km (Trasa)

    Mapa:

    [map=66.1640791,12.693459699999948=map]66.1640791,12.693459699999948[/map]

    Chata je na východním pobřeží ostrova v tom velkém zálivu.

    Spojení na Loktu zajišťuje trajekt ze Sandnessjoen : Odkaz na jízdní řád

    Na ostrově je i obchůdek. Slušně vybavený, takže když dojde nějaký proviant, není problém nakoupit : Kolonial Lokta – možnost platit i kartou

    Pokud budete chtít nějaké fotografie z okolí, lovných míst, ryb a podobně… máme jich spoustu 😉

    #5313
    milos
    Účastník
    (228 odpovědí)

    Zdravím všechny.

    Nabízíme k přenechání na rok 2016 ubyko s 2mi loděmi u polárního kruhu – na Loktě – termín 20.6.2016 – 1.7.2016. Letos na jaře, když jsme této termín zamlouvali, jsme netušili, že se naskytne možnost zúčastnit se i jiné výpravy snů, která se uskuteční ve stejném termínu, takže jelikož nelze být na dvou místech zároveň, tak … je prostě k mání.

    Odkaz i s videem:

    http://www.rybolov.com/norsko/sandnessjoen-mo-i-rana/lokta/

    Baráček po renovaci – je pro max 8 lidí. Má dokonce 2 koupelny, 3 toalety, 5 ložnic. Sušárna na obleky je v sousedním baráčku. Plus spousta drobných velmi příjemných bonusů jako je funkční udírna atd. Barák je dostatečně prostorný i pro to aby si každej uhájil nějaké to soukromí. Lodě jsou 2 Kvaerna s 50HP – v perfektním stavu. Cena za 11dí/nocí je 90 tis. Kč.

    Majitelé mluví anglicky a německy. V letech 2011 a 2012 kluci upozornili na Loktu velkýma halibutama, nicméně, řekl bych, že především jde o nirvánový resort pro vláčaře. Jednak je tu stále druhová pestrost jako na středozápadu (Hitra atd.), ale velikost už ryb už se blíží tomu, na co jsme zvyklí ze severu. Pokud fouká, tak se dá snadno zajet do závětří k horám, ale pokud vyjde počasí, pak i oceán je dostupný. Úžasné je i to, že celá oblast netrpí rybářským tlakem – nesetkali jsme se za celá léta ani jednou s lodí, která by lovila do sítí a jediní rybáři turisti, které jsme na vodě potkávali, byla naše druhá loď a kluci z dolního baráku + o víkendu domácí. Longlajny pokládají celkem vzácně a to ještě většinou až u národního parku, což je hodně z ruky (40km).

    Rybářské typy a fleky předáme partě, která zájezd převezme. Obecně k rybám … krom dvou slavných halibutů – halibuti ano – jsou tu a je jich celkem dost, navíc pokud se driftuje přes fleky, kde se střídá tráva a písek, tak se o ně člověk ani nemusí nějak extra snažit. Je tu několik fleků, kam se na ně dá jezdit pomalu jak do krámu. Navíc zaberou snad jakoukoliv blbost, kterou jim člověk třepe před tlamou. Sám jsem tu z hecu chytil 20kg halibuta na igráčka model kuchař s bílou čepicí + trojhák a 50g olůvko. Halibuta a metrovou tresku si z naší party chytil vždycky úplně každý. Ovšem … a to je důvod, proč jsme se sem celou dobu vraceli … polaci. Proto bych nejraději, kdyby si zájezd vzala parta polakářů. Jsou tu rozsáhle oblasti, kde se střídá tráva a písek a pokud je to na okraji proudů, pak … no .. každý jsme tu měli apoň jeden den s deseti devadesátkama.

    S pojení na mě přes SZ. Nebo na Mifaka – je taky náš.

    #125273
    vd
    Účastník
    (272 odpovědí)

    Ja tu v okolí Lokty lovím už niekoľko rokov viackrát do roka. Prvý raz som tam bol práve s Mifákom a chytilo ma to. V roku 2016 tam idem 2x.

    #125283
    roman1312
    Účastník
    (802 odpovědí)

    Miloši, Miloši – jestli ty nás trošku nehoupeš. Budeme si o tom muset na srazu Ústečáků promluvit…

    #125287
    milos
    Účastník
    (228 odpovědí)

    Jo tak to já s sebou na sraz vezmu svého 200g poppera co mám na halibuty a plašení laponců 😀

    #125288
    respirtep
    Účastník
    (582 odpovědí)

    milos napsal:

    Jo tak to já s sebou na sraz vezmu svého 200g poppera co mám na halibuty a plašení laponců

    . :-)ty si tam ty halíky pěstuješ a hejčkách….8-)

    #132898
    IGORECKO
    Účastník
    (586 odpovědí)

    Lokta áno – ale nie v lete.

    Bol som tam v r 2014 – a ak sa renovovalo, je to +.

    Ak nie – tak lokalitu vynechám. 8 osôb v chate? To sotva. Boli sme šiesti – a keď sme sa chceli otočiť, museli sme výjsť vonku 😀

    Mraziak sme mali k dispozícii 1ks o objeme 150l – či je to pre 6 rybárov dosť; nech posúdi každý sám. Za to, že nám domáci uskladnil ryby mimo kapacity mraziaka si dobre zaúčtoval. Čo sa týka pestrosti rýb – áno, ale bolo treba ísť člnom cca 27min (50hp) člny.

    Renováciu spomínam zámerne. Filetovacia miestnosť bola búda nad morom v ktorej sa prepadávala podlaha – a keďže bola celá drevená – v lete sa tá vôňa nedala vydržať.

    #132900
    milos
    Účastník
    (228 odpovědí)

    Jaj – úplně jsem na tohle vlákno zapomněl. Bylo to hned pryč 🙂

    Jinak je tam i chajda pro 6 s jednou loďkou jak píše Igorko.

    #132901
    IGORECKO
    Účastník
    (586 odpovědí)

    milos napsal:

    Jaj – úplně jsem na tohle vlákno zapomněl. Bylo to hned pryč

    Jinak je tam i chajda pro 6 s jednou loďkou jak píše Igorko.

    Predpokladám že hovoríš o tomto:

    Lokta

    My sme bývali 6ks v tom červenom domčeku.

    Tá drevená “filetáreň” je tam tiež.

    A loďky boli 2ks Kasboly 50Hp a 80Hp

    #132903
    milos
    Účastník
    (228 odpovědí)

    Aha … vám se podařilo vyfouknout jednu loďku z velkého baráku 🙂 Byl tam vůbec někdo v tom velkém? Příplatek je minimální a je sice dál od vody, ale mnohem lepší ubytko.

    Filetárna prodělala drobnou změnu a mrazáky 2 x 240 litrů přesunuli právě sem. Okolo filetárny Kare pak vylepšil podlahy a je tam konečně pěkné posezení. V nerezu zatím není a až bude, tak si zase někdo bude stěžovat, že na nerezu ryby kloužou a je málo prkének …

    Na mě nikdy a nikde v Norsku majitelé nebyli oškliví, takže pokud mám srovnávat, tak tady jsme majitele viděli především pracovat a i si našel čas aby k nám zašel na pokec a na panáčky. Dokonce i když Jindra posílal v noci SMS, že chce ráno 8 kanďáků benzínu, tak do 8 tam vždycky byli.

    #132907
    JAKABO
    Účastník
    (2998 odpovědí)

    K tomu baráku bližšie pri vode sa druhá loď nedá objednať.K tomu je to väčšie kverno.Boli sme štyria a dalo sa.V šiestich je to o ničom.

    Videl som posádku šiestich a len na pohľad to bolo niečo neuveriteľné.Takú dovolenku nemusím.

    #132908
    JAKABO
    Účastník
    (2998 odpovědí)

    #132909
    JAKABO
    Účastník
    (2998 odpovědí)

    #132910
    JAKABO
    Účastník
    (2998 odpovědí)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 70)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(108)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...