Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 311 odpovědí. Do diskuze (68 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel SKRKUN a poslední změna proběhla před 4 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 136. až 150. (celkem z 312)
  • Autor
    Příspěvky
  • #96295
    Klithak
    Účastník
    (10 odpovědí)

    Mates77: přesně tak. Na horní hrane Nordtarenu se chytli vždy neco, dokonce tam kolem nas a pod námi kroužil Plejtvak malý 🙂

    #96499
    Radek123
    Člen
    (92 odpovědí)

    Já byl na Roanu s Frančeskem,musím jeho zprávy jen a jen potvrdit.Ryby braly jen sporadicky,náhodné ůlovky,ale nakonec se nachytalo,ale jiné ryby ,než jsme si představovali.Vinu dávám velmi teplému počasí,které panovalo v Norsku,což způsobilo velmi vysokou teplotu vody,místy i 17 stupňů.Ty místa jak píšete za skalami si myslím jsou dobrá,ale po zkušenostech z letošního roku je to velký risk vyplout na otevřené moře s těmi zastaralými loďmi.Měli jsme takové tři zážitky:Nefunkční čerpadlo na odčerpávání vody z lodi,vyvřený motor a upadlé kormidlo.Nedovedu si představit řešit tuto situaci někde 15km na otevřeném moři,kde se změní počasí během 20minut,což jme letos několikrát zažili.Tyto lodě jsou podle mne jen na cestování po fjordu,nikoliv na vyjížďky na otevřené moře.Jiná situace by byla s loďmi hliníkovými o síle 30,40 ,50,Hp.

    #101141
    Nerez
    Člen
    (25 odpovědí)

    Přestože se zde již nachází několik příspěvků k této lokalitě, přivítal bych nějaké novější, např.cesta na Roan, loviště, druhy ryb..i jiné

    #101272
    meky
    Účastník
    (290 odpovědí)

    pro Nerez- o lokalitě uvažuj jen ve spojení s dobrými loděmi. Ryby i lokality jsou v článku popsány, chce si to řádně přečíst. Všeobecně -ryby menší až malé. Jsou někdy vyjímky jako velcí keleři, slušní polaci. My jsme tam jeli cestou přes Oslo a kolem západního pobřeží- cesta krátká, ale pomalá až strastiplná.

    #101532
    IGORECKO
    Účastník
    (587 odpovědí)

    Radek123 napsal:

    Já byl na Roanu s Frančeskem,musím jeho zprávy jen a jen potvrdit.Ryby braly jen sporadicky,náhodné ůlovky,ale nakonec se nachytalo,ale jiné ryby ,než jsme si představovali.Vinu dávám velmi teplému počasí,které panovalo v Norsku,což způsobilo velmi vysokou teplotu vody,místy i 17 stupňů.Ty místa jak píšete za skalami si myslím jsou dobrá,ale po zkušenostech z letošního roku je to velký risk vyplout na otevřené moře s těmi zastaralými loďmi.Měli jsme takové tři zážitky:Nefunkční čerpadlo na odčerpávání vody z lodi,vyvřený motor a upadlé kormidlo.Nedovedu si představit řešit tuto situaci někde 15km na otevřeném moři,kde se změní počasí během 20minut,což jme letos několikrát zažili.Tyto lodě jsou podle mne jen na cestování po fjordu,nikoliv na vyjížďky na otevřené moře.Jiná situace by byla s loďmi hliníkovými o síle 30,40 ,50,Hp.

    Ja som na Roane bol minuly rok v maji. Mali sme 50hp lode Kasboly. A chytil som tam svoju najvacsiu tresku 114cm a 15kg. Okrem toho sme v ten isty den, na tom mieste nachytali traja 120kg ryb za 2 hodiny. Uplne hlboko vo fjorde. Limit splneny za den – nadherny zazitok.

    #101535
    Navarchus
    Účastník
    (617 odpovědí)

    Nazdar chlapi,

    letos jsme změnili lokalitu a poprvé chceme vyzkoušet Roan.

    Nebyl tam někdo? Za každou radu a informace díky.Ty se vždy hodí.

    ROAN-Solvika

    #101741
    Nerez
    Člen
    (25 odpovědí)

    Zdravím kolegy,měl bych dotaz:

    Jaké jsou možnosti a za jakých podmínek lovu v případě nepříznivého počasí /vítr/, je v blízkosti nějaká lososí příp.pstruhová řeka?

    #101771
    Radek123
    Člen
    (92 odpovědí)

    Záleží ,jestli jedeš k Nine na dieslové koráby,nebo jestli do nového kempu,kde jsou hliníkové lodě s benzínovými motory.Diesl jede cca 12km/h ,benzín cca 35km/h.To si myslím mluví o všem.Navíc diesl jsou staré z 2.sv.války,benzínové jsou nové.Samozdřejmě je to odraženo v ceně.

    #101799
    Chebak
    Člen
    (58 odpovědí)

    U Niny jsme měli dvě lodě laminát rok výroby podle štítku 1974,1976 ale je tam i dřevěná z roku 1936 -vskutku výstavní kousek. a stále ještě jezdí.Jinak ty nafťáky mají minimální spotřebu,proto je tam nafta zdarma.Jak je uvedeno výše -tomu odpovídá i cena.

    #101801
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    Jsem na tomto webu známý odpůrce lokality Roan a mé prohlášení, že pokud mě někdo uvidí na Roanu, tak mám dvojníka stále platí. 😀

    Na ty lodě, co jsem tam zažil už nikdy nevlezu. K čemu je mi PHM zdarma, když každý den strávím cestováním 4-5 hodin???

    Když už najdu finance na cestu do Norska, tak mi tato úspora připadá naprosto nesmyslná!! 😕

    Ale je to jen můj názor, s nikým o něm nechci polemizovat a nikomu ho ani nevnucuji. :-D:-D:-D

    #101808
    mates77
    Člen
    (24 odpovědí)

    Naprostý souhlas s Husky. Loď je v Norsku základní věc, pokud teda jedeš na ryby. Nedovedu si představit, že budu někde 10 km od pobřeží a budu se při špatném počasí vracet 2 hodiny.V Roan není 10 km žádná vzdálenost jezdí se i dál, když ryby zrovna nečekají u mola v přístavu. Dle mého názoru je loď 17 ft a 30 HP pro tři rybáře absolutní minimum na střední norsko. Podle toho si hledám ubytování.Taková loď a slušné ubytování na 10 dnů vyjde kolem 11000 na osobu. Určitě nešetřit a připlatit. 😀

    #101809
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    Like pro Mates77 8-):-D

    #101810
    Raca
    Účastník
    (191 odpovědí)

    To husky 19: Naprosto souhlasím s tvým názorem,úspora tebou uvedená je rozhodně nesmysl, ale Navarchus chce jet asi jinam,tam mají lodě tuším Kasbol s 50hp motory. Ptám se tedy jako neznalec této lokality,je i ta lokalita, nehledě na lodě špatná? Neptám se ve špatném, jen mě to zajímá, neboť jsem na tuto lokalitu také koukal při shánění nových míst pro další sezony.:-)

    To mates77: Opět naprostý souhlas, každý výlet do Norska stojí nějaké peníze a spořit tam kde se jedná o bezpečí je nesmysl,navíc plazit se zpět k přístavu v nějaké kocábce při náhlé změně počasí, nebo např. nemít možnost vyjet na ryby protože nevím zda loď bude správně fungovat je kontraproduktivní a hazardní.;-)

    #101811
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    To Raca: Na Roanu se jezdí strašně daleko. Možná v kombinaci s dobrými loděmi by to šlo. Nebo jsme neměli štěstí na ryby někde ve větší blízkosti. Ale nelíbilo se mi tam i obecně. Ale jak ještě jednou zdůrazním, někdo může mít jiný názor a já mu ho rozhodně neberu. Každý podle své nálady. Já mám raději (když střední Norsko) Hitru, Dolmoy, Froyafjord a okolí. Na severu ještě raději Soroyu. :-D:-D:-D

    Dnes za 117 !!! 😎

    #101812
    Raca
    Účastník
    (191 odpovědí)

    To husky 19: Ok díky za názor,chápu. Taky jezdím severněji i když Soroya jsem ještě nebyl. Letos nás čekají opět Lofoty,za 105 ;-),tak uvidíme napřesrok,kam se mrknem.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 136. až 150. (celkem z 312)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...