Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Lofoten + Vesteralen 2013

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 171)
  • Autor
    Příspěvky
  • #49881
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Fota samozřejmě dnešní:

    #49883
    Kliknis
    Účastník
    (951 odpovědí)

    northwolf napsal: Fota samozřejmě dnešní:

    Krásná fota, opět se mi stýská..8-O

    #49885
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    kliknis – děkuju a věřím že budou i lepší až bude víc světla. Bohužel se mi s tímto pravěkým foťáčkem vůbec nedaří polární záře, ještě tomu zkusím věnovat nějaký čas, ale po několika uskutečněných pokusech mám dojem že něco publikovatelného vznikne teprve až pořídím zrcadlovku.

    #4553
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Rok 2013 začal hezkým počasím a na pobřeží bez sněhu. Výborná příležitost pro pěší vejšlapy – v létě se člověk musí vyhýbat všudypřítomným mokřinám, nebo chodit v holínkách, teď když je dostatečně umrzlo se dá chodit všude. Slunce už nabralo kurz zpátky, za cca 2 týdny bude o5 možnost ho na jasné obloze spatřit.

    #49889
    Kliknis
    Účastník
    (951 odpovědí)

    2 northwolf – a jak často bývá vidět polární záře??

    #49891
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    kliknis napsal:

    2 northwolf – a jak často bývá vidět polární záře??

    Vidět bývá častěji, ale taková aby mi stála za pokus ji cvakat tak cca průměrně jednou za 2 týdny.

    Věc se má tak že potřebuješ:

    1) aby nějaká byla

    2) aby nebyla oblačnost

    3) mimo úplněk je to myslím lepší – s dobrým sklem a strojem vyfotíš i při úplňku

    4) pokud jsem si zvládnul udělat správnej závěr tak ten jev se vyskytuje v určitém místě – nejčastěji směr sever, není vidět celou noc, někdy zmizí za pár minut (myslím že to závisí na tom jak se Země otáčí) ale když vydrží bezoblačná obloha, tak zhruba ve stejný čas další noc tam zase je.

    Mě z toho bohužel zatím i přes veškerou snahu přemluvit mašinku na co možná nejdelší čas + nejvyšší ISO lezou jen zašuměné nevýrazné hrůzy 🙁 ale ten čas je na můj vkus pořád strašně krátkej, tak nevím jestli to ten kompakt neumí, nebo to já dělám blbě.

    #49893
    Kliknis
    Účastník
    (951 odpovědí)

    Tak to bývá celkem dost často, takže už se těšíme na Tvé zdařilé snímky a držime palce..;-)8-)

    #49894
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Děkuju za důvěru, ale zítra opouštím letní sídlo, přemístím se víc na severozápad, během pár dní mám zahájit sezonní zpracovávací treskopráce, takže si nejsem jistej jestli po práci budu mít ještě nějakou energii pobíhat po venku s foťákem a činit pokusy.

    Jsem zvědavej jestli to na mě nezanechá následky – mohl bych třeba začít ortodoxně chytat+pouštět jen abych ty ryby pak nemusel pitvat 😀

    #49905
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Tak je to asi jasný, právě jsem zkonzultoval své pokusy s přítelem-profi fotografem, hodnota ISO kterou uvedl jako optimální na polární záři 2,5-5ti násobně převyšuje tu největší kterou můj pravěký Olympus zvládá jako maximum :-(.

    #49910
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Kuzmiči, kde máš tu svoji verandu na pozorování měsíce ?

    #52274
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Po přesídlení z letního campu postrádám připojení k netu, takže dokumentace pamětihodných událostí probíhala a probíhá stále, jen nebyla možnost zveřejňovat, což se pokusím v rámci možností napravovat.

    Takže 7.1. průzkumná vycházka, z přístavní hráze na vzdálenost 700m (přesnost dle Garminu) objevena podezřelá ploutev naznačující že tam jsou :-D. Obrázek vzniknul když tou samou trasou později táhly z5.

    #52285
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Pozorování na kratší vzdálenost potvrdilo že se opravdu jedná o rodinku Orcinus Orca o odhadem 9-10ti členech. Tři dny nato jsem pro zábavu při čekání než se objeví naložil i pruty. Nečekal jsem dlouho, místo bylo podle GPS na tresky relativně nesmyslné, ale kde loví kosatky, tam jsou sledi, a kde jsou sledi očekávám i tresky.

    #52287
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Do cesty lovícímu hejnu jsem postavil kayak. Pro pořádek předesílám že nástraha šla z vody a prut jsem odložil, neb poslední o co bych stál je záběr a překvapení kosatky z toho že cutbait chutná jinak než sleď 😀

    Pro vyjádření pocitů které jsem zažíval když se blížily se těžko hledají slova.

    #52288
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Ploutve a “pufání” výdechů už jsou velmi blízko, tak že je nemožné si myslet že by kayak přehlédly, musejí ho vnímat, vidět. Ploutev velkého samce mizí pod hladinou jen cca 3 metry před kayakem, neuvěřitelné jak opatrně podplul a za kayakem zase rozříznul hladinu, na pravo od něj mládě, paráda. Na foťáku mám nastavené video, protože světelné podmínky jsou mizerné a ten stařičkej kompakt ostří vážně pomalu (tzn. cvak 2 sekundy ostření a na výsledném obrázku není co jsem chtěl neb vlnky se s kayakem na otevřeném oceánu nemazlí) Chvějí se mi kolena i prsty.

    Hřbetní ploutev samce může být vysoká až 2 metry.

    #52289
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Snažím se sledovat hejno, bohužel zde zřejmě není dostatek sleďů aby se zdržely déle, takže po cca půl hodince se s kosatkami loučím. Slunce klesající ještě hlouběji pod obzor barví oblohu do růžovooranžova a naznačuje že soumarak se neodvratně blíží.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 171)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Lofoten + Vesteralen 2013

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...