Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Loď s průhledným dnem

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 41)
  • Autor
    Příspěvky
  • #30507
    ZAPA
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Se zanášením (zarůstáním) průhledu to tak strašně nevidím. To okno je tam vložené vlastně na volno a lze ho jednoduše vytáhnout. Otočit a očistit. Mám k tomu nějakou základní výkresovou dokumentaci tak pokud to někoho zajímá není problém to sem vložit. Konstrukčně je ta loď katamaran a průhled je mezi plováky.

    #30508
    Hlaváček Milan
    Účastník
    (271 odpovědí)

    Pane Zapa mne osobně to je super nápad a jestli máte tu možnost tak to zrealizujte je to přeci nádhera mit možnost sledovat podmořský svět přeji hodně uspěchu8-)

    #30509
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Vůbec bych se takové lodi nebránil. Bylo by to velmi příjemné zpestření rybolovu. V Egyptě takové lodě jezdí a je zajímavé pozorovat dění pod hladinou. Jak však říká Honza Dufek co s údržbou průhlednosti. Možná by o ni byla “rvačka”. Všichni víme, jak píše někdo přede mnou, že to někdy nejde a bylo by se na co dívat.

    #30516
    Dan666
    Účastník
    (128 odpovědí)

    Spoustu času jsme už strávili za pěkného počasí pozorováním dění pod vodou na mělčinách, ale to je člověk odkázán na dobré počasí. S touto “pozorovatelnou” by to bylo ovšem o něčem jiném. Určitě bych do toho šel.

    #30521
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Právě pro udržení průhlednosti je výborný ten kýbl,který doporučoval nejmenovaný přispěvovatel.Kýbl je mobilní,snadno se udržuje,může mít i další využití. Je to známá věc,zmiňuje se o tom i Rainer Korn,našemu přisěvovateli se tenkrát všichni smáli a vleče se to s ním už několik let.Přitom to myslel dobře a konstruktivně.

    Snad by to nebyla velká investice a pronajímatel destinace by si to mohl dát do nákladů.K mořské mapě a vestě by se vyfasoval ještě kýbl.Mohlo by to být v ceně pronájmu a přineslo by to nový pohled pod hladinu moře.

    #30526
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    Nápad by to byl dobrý 8-)Kolikrát kdy měl někdo možnost pozorovat rybičky pod hladinou v Norsku že ?:-D V teplejších oblastech je to celkem běžná záležitost.

    #30529
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    S tím kýblem bych také neměl problém. Mohl by alespoň být na každé lodi. Jako kluci jsme v potoce pozorovali život přes velkou zavařovací sklenici. Jenže v té době tam ještě žily mihule, střevlata, raci, pstruzi a pod. Musím se tedy zeptat : existuje resp.byl již takový pozorovací kýbl vyroben a jak je (by bylo) chráněno jeho skleněné dno (nějaký poklop). Předpokládám, že dno by mělo mít dostatečný průměr z důvodu zorného úhlu. Kdyby něco takového existovalo rád bych to měl na lodi.

    #30538
    mara45
    Účastník
    (2722 odpovědí)

    Jeden můj kamarád,truhlář,vezl s sebou do Norska už v roce 1998 takový “kukohled”.Byla to taková čtyřboká šachta s madlama na držení,zakončená dole sklem.Nádherně jsme se dívali pod vodu kolem mola i z lodi.

    #30544
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Nezbývá než oslovit dotyčného přispěvovatele aby funkci podvodního kýble spolu s dalšími jeho funkcemi vysvětlil….:-(:-D:-P . Tak Miloši,jak na to ?

    #30545
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    #30547
    ZAPA
    Účastník
    (258 odpovědí)

    To je to co jsem nechtěl. Proto jsem ho ani nejmenoval. Dal jsem seriozní nabídku a jen mě zajímalo jestli to bude zájem. Různé kýble a podobně lze jistě asi taky použít ale s tímto se to asi nedá srovnat. Vám se Miloši omlouvám nechtěl jsem Vás do toho zatáhnout. I když přiznávám první co mě napadlo když mě ta loď přišla jste byl vy. A proto jsem Vám v prvním příspěvku nechtěl upřít autorství.

    #30548
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    SJØKIKKERT

    da se koupit – cena od 300 NOK

    napr tady http://www.finn.no/finn/torget/tilsalgs/annonse?finnkode=27611580

    nebo http://www.sportogfiske.no/index.php?nr=90&case=4&id=828&idkategori=178

    Pouziti je snad jasne.

    Uz jsem jednou psala, ze ten vtip jsem nepochopila – zarizeni se pouziva nejen pro pozorovani dna a podvodniho zivota, ale taky pri patrani po pohresovanych, kdy se predpoklada, ze se utopili. Uz jsem tu kdysi obrazek zachranaru davala.

    Casto jste to mohli videt ve zpravach po udalosti na Utoye

    #30553
    Harty
    Účastník
    (1242 odpovědí)

    Ta loď je super do toho bych šel.Jak se to dělá s tím kýblem?To mně zajímá,protože kam jedeme tam takoví lodě nemají.

    #30572
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Paní Janko – výborná názorná ukázka. Jen se ptám, zda by byl takový “pozorovatel” k dostání i v ČR. Je řešen velmi prakticky.

    #30574
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    tak to nevim – ja ani nevim, jak se to rekne cesky 😀

    ale mozna nekde, kde prodavaji lode a vybaveni pro lode by to mohli objednat.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 41)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Loď s průhledným dnem

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(107)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...