Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Levoruký multilikátor s ukazatelem odvinuté šňůry

  • Toto téma obsahuje celkem 65 odpovědí. Do diskuze (14 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Kliknis a poslední změna proběhla před 11 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 66)
  • Autor
    Příspěvky
  • #48845
    JAKABO
    Účastník
    (2998 odpovědí)

    shark- vyhovuje tvojim predstavám?

    #48846
    Vladimír Doškář
    Člen
    (542 odpovědí)

    ZM napsal:

    Pro Kliknise – musíš hledat ve světě http://www.nauticalluxuries.com/php/detail.php?id=10544

    Vylovíš, posolíš, popepříš a můžeš baštit. :-D:-D:-D:-D:-D

    #48866
    Kliknis
    Účastník
    (951 odpovědí)

    WOHANKA-TEAM napsal: ZM napsal:

    Pro Kliknise – musíš hledat ve světě http://www.nauticalluxuries.com/php/detail.php?id=10544

    Vylovíš, posolíš, popepříš a můžeš baštit.

    Teď jsem to zadal stejně a už mi to v poho naběhlo. Jo jak říká Došky, přesně tak.:-)

    #48867
    Radyn
    Účastník
    (600 odpovědí)

    ZM napsal: Pro Kliknise – musíš hledat ve světě http://www.nauticalluxuries.com/php/detail.php?id=10544

    Jo to je pěkný :-P:-P:-P:-D:-D:-D:-D

    #48868
    shark
    Člen
    (486 odpovědí)

    dub napsal:

    To shark : podla vety – kdo neloví cílene halibuty tak multík ani nepotrebuje … si úplne mimo.

    ja si ale rad necham vysvetlit k cemu je NUTNEJ multik v Norsku,Ja multiplikatory musim mit ale to je jinej rybolov…pro nekoho kdo ma s multikama skusenosti bude i v Norsku multik zajiste prinosem…

    Ale pokud jsi zvyknutej na navijak smekaci tak multik na vas spusob lovu proste jako nutnost nevidim.Oprav mne pokud se pletu,ale prosil bich neco konkretniho…nejakej duvot nebo argument v cem to jsem mimo

    #48871
    shark
    Člen
    (486 odpovědí)

    ZM napsal:

    Shark – použití velkých multiplikátorů na opravdu velké ryby,několikametrákové, věřím.V Norsku je ale nechytáme.Několika kg navijáky asi nikdo stabilně nedrží v ruce. Ale třeba Shimano Stella SW 20000 váží 835g,návin 103cm,kapacita 550m/0,40,brzdná síla 55lbs a kapacitně podobný multiplikátor Tiagra TI80WA váží 3266g,brzdná síla 44lbs.

    Ale nevětší model 130lb/915m váží 5kg a max drag 99lbs.

    Za cca 3500,- je Spheros 18000,0,45/365m,44 lbs brzdná síla…

    Omlouvám se za poznámky mimo téma

    no vzdit jo , presne to jsem psal;-)

    #48877
    dub
    Účastník
    (785 odpovědí)

    To shark : Ponáhlam sa na pivo ,tak aspoň jeden dôvod – pre mňa ten najdeôležitejší. V Nórsku sa zväčša chytá na velkých hĺbkach (okrem vláčky)a na pomerne ťažké nástrahy. Po týždni ti smekací navyjak skrúti pletenku až strach…..nič v zlom, pekný večer.;-)

    #48878
    shark
    Člen
    (486 odpovědí)

    to dub,jo to beru…jak jsem psal nemam skusenosti z Norska,chytam temer jen na multiky a tohle je opravdu argument kterej mne proste nenapadnul.

    At ti pivo chutna:-D

    #48882
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Nevím jakou pletenku a který smekací naviják kroutí pletenku až běda :

    Na lodi se mnou jezdí kluk(pořád je)a ten používá už léta velký baitrunner a bez potíží.Vím o rybářích,kteří pilkrují s Penn Spinfischer 850 a o kroucení pletenky nemluví.A já třeba deset dnů tahám nástrahy nad 100g(až 400g) a šňůra se mi ještě nikdy nezkroutila.

    Myslím,že používání multiplikátorů má tyto důvody – tradice,plynulé a dobře kontrolovatelné vypouštění šňůry,jednodušší konstrukce a z toho vyplývající pocit,že jsou odolnější.To je v současné době pryč – viz co psal Shark.Dnes jsou některé smekací navijáky(Shimano,Daiwa,Penn atd) na takové úrovni,že jsou schopny multiplikátory nahradit.Namáhání těchto navijáků při t.zv.vertical jigging je větší než při klasickém pilkrování. Pak jde o to,co komu vyhovuje,s čím se mu lépe chytá,co se mu líbí.

    Nejjednodušší je pilkrování s elektrickým navijákem,ale není to za 3500,- .

    #48905
    shark
    Člen
    (486 odpovědí)

    to ZM tak baitrunner opravdu resi moznej problem s kroucenim snury.Na druhy strane rozhodne jsem nepsal ze smekaci navijak nahradi multik…jen ze ho plne nahradi do jiste velikosti:-D

    Je to o zvyku a muj nazor je takovej ze multiky jsou lepsi…Jenze pokud chytate na mori jeden,dva tydny v roce tak pak je na zvazenou jestli multik vubec skouset…Kdo rybarit teprve zacina tak bych radil zacit s multikem od sameho zacatku…pak ho nedate z ruky ani na sladky vode.Ale pokud jste zvykly na navijak smekaci ,nemusi vam multik sednout.

    Nejhorsi jsou takovy ty teorie o multicich na levou ruku…to ma vyznam jen u takovych hybridnich multiku co jsou zespoda tak jako smekaci navijak.A ty maj i jinej spusob ovladani(Jakabo tady na jeden takovej fotku jiz dal).To ze multik pri montazi zezhora je ma pravou ruku ma sve duvody…a rozhodne to neni ,,tradici,,:-D

    Druha vec je kvalita…na trhu je spousta kramu a opravdu spatnych vyrobku…a faktem je ze multiplikatory vseobecne pokud jsou kvalitni tak jsou i docela drahe.

    Jo multik nenahradis…ale jde to i bez nej(pro metrovy ryby).Na nektere spusoby lovu,lokace a ryby neni proste jina volba…kdyz to pustis tak od 58 vteriny pochopis ze tohle smekacem neokecas;-)

    [yt=bb0tgmvSx5E=yt]bb0tgmvSx5E[/yt]

    #48906
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    shark napsal:

    To ze multik pri montazi zezhora je ma pravou ruku ma sve duvody…a rozhodne to neni ,,tradici,,

    Sharku ! Už zase ? 😀 😉

    Dovol abych Ti připomenul že:

    shark dne 17.03.2012 v 20:17:29 v tématu Multiplikátor na straně 5 napsal:

    to northwolf

    Nemoc,jinak to nazvat neumim

    Takže jaké nové závažné důvody (kromě “nemoci” kterou jsem si já dovolil přeložit jako “tradici”) se Ti podařilo objevit ?

    Dál prosím o vysvětlení následující pasáže ze stejného příspěvku týkající se přizpůsobení prutů pro kliku na multíku vpravo:

    shark napsal:

    To vsak nemeni nic na faktu ze multik patri navrch a klika na pravou stranu.To je stejnej fakt jako ze smekaci navijak patri vespod a klika v levo….

    Pro tuhle konstelaci jsou navrhovany i pruty a obvinovani vyrobce ze vam to nevihovuje je docela blbost…

    V našich zeměpisných šířkách je zvykem že pruty jsou stranově souměrné, nenapadá mě žádná situace ani vyjímka se kterou bych se kdy setkal.

    #48908
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Shark -Jistě,pravák má pravou ruku silnější(leváka nebrat,musí si zvyknout)a přitomto lovu je víc namáhána navíjející ruka,při pumpování pomáhá zdolávací pás.Jinak souhlasím,každé chytání chce své.Multiplikátor kvalitní a s delším návinem.

    Vypůjčil jsem si z Mrku dvě fotky,ryby sice nejsou několikametrové,ale asi bojovné :-|,nářadí Stella 20000.

    #48909
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    nářadí

    #48911
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    2 ZM: diky, v mezičase ve sprše jsem o tom přemýšlel zhruba tímto směrem, protože mi však praktická zkušenost jak s pásem, tak s postrojem chybí, nebyl jsem si tím úplně jistej, ale rozhodně to vypadá jako regulérní argument s pro mě podstatně jinou váhou než nemoc nebo tradice.

    Tohle vysvětlení mi pomáhá pochopit proč se té kliky napravo někteří tak vehementně drží – pro ně je multík zejména o big game. Dokonce se zdá že to do sebe i zapadá, protože v Česku kde když někdo používá multík, tak je to zejména o přívlači, kde pravoruký nutí praváka přehazovat prut z ruky do ruky, takže si ho těžko někdo bez předchozí zkušenosti pořídí s klikou napravo.

    Když se vrátím k sharkovu motu: multík nad prut s klikou napravo, musím dodat že není multík jako multík a je nutno rozlišovat. U big game nebo těžké pilkrařiny asi proč ne, to ani mě nějak extra nevadí, ale u vrhacího mám minimálně já (píšu a prut držím pravou) dobrý důvod mít kliku nalevo i když mám multík nad prutem 😉

    #48916
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Takhle se má pracovat na lodi! http://www.youtube.com/watch?v=_sR33BDYv7o

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 66)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Levoruký multilikátor s ukazatelem odvinuté šňůry

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(107)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...