Nápověda Doporučujeme:
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
  • Autor
    Příspěvky
  • #3249
    Sim
    Správce
    (11208 odpovědí)

    Cestování letadlem na území Finmarku

    Na konci sezóny jsem se rozhodl nav?tívit ostrov Soroya. Vyu?il jsem toho, ?e se kamarádi nabídli s přepravou mých zavazadel autem. Já jsem si sbalil jen příruční zavazadlo a ve 14.15 jsem odletěl Praha ? Oslo, zde jsem měl asi 1.5 hodiny na přestup na dal?í spoj 17.45 Oslo ? Tromso, zde jsem přistál kolem 19.30 a ten den jsem měl dolétáno, proto?e na ostrov Soroya do Hasivku mně to letělo a? druhý den ráno v 6.00.

    Nezbývalo tedy ne? si vzít taxi a ubytovat se v hotelu v městě Tromso. Cesta taxíkem do hotelu stála 180,-Nok. Nocleh jsem sehnal v hotelu Viking za 1150,-Nok se snídaní. Ráno kolem 5.00 jsem sedl opět do taxíku a odjel jsem na leti?tě Tromso. V 6.00 jsem odletěl do Hasivku. Let trval asi jen 25mim. Celkově jsem urazil vzdálenost 3500km za 18 hodin se třemi přestupy. Náklady na cestu tam se pohybovali kolem cca 13.000,-Kč včetně noclehu, večeře a taxi. Zpět u? jsem se kvůli rybám trmácel autem 42 hodin.

    #6152
    Gemrot Petr
    Člen
    (6 odpovědí)

    Ahoj Sime.Plánuji pří?tí rok na Soroya autem.Chtěl jsem se jen zeptat,jak to vypadá s benzinkama ve ?védsku a Finsku.Je to stejné jako v Norsku?Myslím tím vzdálenosti mezi sebou.Hned kouknu také na volné termíny,počítám ?e jich u? asi moc nezbylo.

    Díky.

    #6164
    Sim
    Správce
    (11208 odpovědí)

    Benzínek ve Finmarku moc není. Pokud pojede? poprvé, tak bych tankoval, jakmile bude? mít v nádr?i pod půlkou. Také pracovní doba pumpařů je jen do 18.00, nonstopy tam nenajde?. Hodně ti pomů?e tankování na kartu, stojan ti dá po vlo?ení karty a PIN asi 35l i bez obsluhy. Rezerva 10-20l v kanystru se mů?e také hodit. Volné termíny jsou začátek května a od konce července do konce září. Letos jsem byl poprvé září/říjen na Soroya a mů?u doporučit. Luxusní chytání se sněhem, takové bouře jsi určitě je?tě neviděl, ryb spousta a je tam 10% sleva na lodě a ubytování.

    #6200
    Gemrot Petr
    Člen
    (6 odpovědí)

    Ahoj Sime.Probíráme vovný termín,ale řeknu ti,pracovat na tomhle novým

    servru,nebo jak se tomu nadává,je dost drsný.Ne? jsem se dostal k tomu,abych ti vůbec odpověděl,tak jsem se asi 10 krát přihla?oval,a 3 krát zkou?el registrovat,ne? se mi vůbec povedlo něco provést na stránkách.Nevím proč se uskutečnily tyto změny,ale sly?el jsem od dosti lidí,?e to asi nebylo to pravé ořechové.I já jsem se musel asi 10 krát znovu registrovat ne? mě to vzalo,a pozbyl jsem ve?keré hodnosti,jako nováček.Beru to,vím ?e tam byli i takoví,kteří psali 100 přízpěvků za týden,jen aby byli nejlep?í.Nepotřebuju ?ádnou hodnost,ale ?tve mě,?e kdy? se chci na něco zeptat,nebo něco poradit,tak je problém a to předtím nebyl.Ka?dopádně přeji stránkám hodně úspěchů,aby se v?ily alespon? tak jako ty staré. Zdavím a přeju hodně úspěchů.Prozatím jsme v stavu jednání,tak?e do konce týdne se rozhodne kde se pojede a kdy.Je to paradox,uvá?ímli,?e jezdím 3 krát ročně i s man?elkou a třeba i dvakrát ročně s rodinou,a řídím se podle toho,jak to vychází těm druhým.Na severu letos budu,i kdyby čert na koze jel,ale kdy ,to se dovím buď to tento týden,nebo si to zařídím sám ,bez ohledu na ty nerozhodné.

    Z Písku zdraví Petr a Hanka.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(14)

Nahrávání ... Nahrávání ...