Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Lauvsnes – Flatanger

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 37)
  • Autor
    Příspěvky
  • #118568
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Honzo, proč rýpnutí do vosího hnízda. Sám víš, že např. Došky by mohl vyprávět, když za ním lidi příjdou, že jim to nejde a on se jich zeptá jakým způsobem lovili. Oni odpoví, že x hodin mlátili pilkry o dno na 10 m a nic. To je pak na palici I pro delgáta. Já si své nováčky připravuji již tím, že s nimi jdu nakupovat nástrahy. Navíc, kdyby si někteří pořádně pročítali tyto stránky …. není nic lepšího.

    #118569
    dosky
    Účastník
    (2655 odpovědí)

    Kime, divil by ses, kolik lidí nemá o těchto stránkách ani potuchy.

    #118571
    vydra-cz
    Účastník
    (212 odpovědí)

    Jo a nebo kolik lidí je nepoučitelnejch

    #118599
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    vydra-cz napsal:

    Jo a nebo kolik lidí je nepoučitelnejch

    jako třeba já, letos jsem zase nakoupil spousty verků tady z diskuse a ty mrchy zase žraly jen ty červený papričky

    🙁

    když někdo říct nechce, ať si to nechá pro sebe. Ono to stejně pokaždé nevyjde a pak zase vypadáte jak pako, které poradilo místo, kde nic nebylo. Mě se na Bakkanu stalo, že jsme v jednom místě nachytali krásný kelery přes 90 cm a pak už nikdy víc. Moře je v Norsku rok od roku u pobřeží teplejší, voda má míň kyslíku a ryby se zdržují spíš v chladnější vodě, hodně rybářů se také obává vyjet dál na moře kvůli vlnám. Kolikrát tady bylo vysvětlováno, kde se ryby zdržují, jak a kde je hledat. Byl jsem tam letos podesáté a přemejšlím, že příští rok pojedu s nějakým “mazákem”, připadá mi přátelé, že těm rybám stále míň rozumím.. :-D:-D

    #118601
    Anonymní uživatel
    Neaktivní
    (3572 odpovědí)

    Step napsal:

    vydra-cz napsal:

    Jo a nebo kolik lidí je nepoučitelnejch

    jako třeba já, letos jsem zase nakoupil spousty verků tady z diskuse a ty mrchy zase žraly jen ty červený papričky

    když někdo říct nechce, ať si to nechá pro sebe. Ono to stejně pokaždé nevyjde a pak zase vypadáte jak pako, které poradilo místo, kde nic nebylo. Mě se na Bakkanu stalo, že jsme v jednom místě nachytali krásný kelery přes 90 cm a pak už nikdy víc. Moře je v Norsku rok od roku u pobřeží teplejší, voda má míň kyslíku a ryby se zdržují spíš v chladnější vodě, hodně rybářů se také obává vyjet dál na moře kvůli vlnám. Kolikrát tady bylo vysvětlováno, kde se ryby zdržují, jak a kde je hledat. Byl jsem tam letos podesáté a přemejšlím, že příští rok pojedu s nějakým “mazákem”, připadá mi přátelé, že těm rybám stále míň rozumím..

    a vo tom to je.Mam u Benna na Bakkanu k dispozici lod a benzin v neomezenem mnozstvi aby se dala projizdet uz davno vytipovana mista na kterych stejne davno uz ryby nejsou.Takze prochytavam prubezne nekolik zhavych lokalit a snazim se objevovat nove,aktualnejsi. T impadem muzu poradit nebo zavest lidi tam,kde v posledni dobe berou.Ale ani to neni jiste.

    A co se tyka nastrah tak klasika predevsim a novinky je treba zkouset

    #118629
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    Ahoj dedo 145,Na Bakkanu jsem byl čtyři roky za sebou, naposledy v sezoně 2013, pak se parta rozpadla. Někdo takový jako teď ty tam chyběl. Je to krásná lokalita, jen to člověk neměl s kým srovnat, pokecat si s místním o “revíru”. Bydleli jsme vždy na Torfridě. Podle Bena byly ryby kolem majáku před přístavem, tam dál vždy říkal “tam Amerika”. Dnes s odstupem času si myslím, že měl pravdu. Jen nebylo kdy si k tomu sednout a s kým to probrat. Pokaždé jsme nachytali, jen dvakrát jsme limit doplňovali “salátovými kelery” z Melsteinu, kde jsou místa, kam se jezdí na tutovku. Přeju ti, ať ti letošní sezóna vyjde a příští rok bude diskuse z Bakkanu také tak mimořádná, jako letošní. Moc rád sem chodím a pročítám to tu. Tady je to sice k Lauvsnes, kde jsem byl loni, bylo to začátkem sezóny a zlobilo počasí, tak jsme si ryb moc neužili. Letos to bylo na Averoy veselejší. Tak možná někdy zase Bakkan.8-O:-D

    #118643
    karels
    Člen
    (9 odpovědí)

    Telefon zájemci o informace o lovných místech v Lauvsnes jsem uvedl, protože si myslím ,že je pohodlnější a praktičtější si o tom popovídat u mapy, než to psát.Nebyl v tom žádný jiný úmysl.Zkusím tedy i pár zkušeností napsat.

    V oblasti Lauvsnes – Einvika – Vik je několik kempů,velký a známý kemp Zanzibar Inn v Lauvsnes,4 kempy v Einvice,z toho 1 nový,provozovaný němci cca 3roky,1 velký provozovaný norským majitelem s kapacitou cca 60 lidí a 20 loděmi, 2 malé provozované českými rybáři.Krásný velký kemp je i ve Viku,na úplné špici poloostrova,kde končí silnice,ten jsem navštívil,ale nikdy jsem tam nerybařil.Všechny patří do jedné oblasti,vzdálenost z Lauvsnes do Viku je cca 16 km.Příjezdová cesta je pohodlná, z letiště v Trondheimu je to na místo cca 160 km a cesta trvá necelé 3 hodiny.

    Pro rybáře velmi ceněná oblast,velké množství ostrovů a poloostrovů a střídání hloubek zaručuje možnost rybolovu v jakýchkoliv povětrnostních podmínkách.Členitost pobřeží a střídání hloubek stěžuje orintaci na vodě,velkou pozornost je třeba věnovat navigaci,neboť v oblasti je hodně míst s ostrovy schovanými těsně pod hladinou, hrozícími poškozením lodí.

    Benzínové pumpy a obchody jsou v Lauvsnes a Viku.

    Chytá se poměrně dost druhů ryb.Největší druhovost je v měsících srpnu a září.V dubnu se chytají přímo uvnitř fjordu mateční tresky,které se přijely vytřít.Jejich váha se pohybuje kolem 20 kg.Přikládám mapy,na kterých jsem se pokusil zaznačit vhodné cesty za rybami z výchozího místa v Lausnes.Opakuji,že řízení lodi a navigaci je třeba věnovat maximální pozornost, jezdit pomalu ,mít čas na reakci při rychle se měnících hloubkách a vyhnout se tím poškození lodí.Lovná místa mám ověřena vlastní zkušeností z posledních 4 let.Samozřejmě to není dogma,podmínky se mění a je třeba se přizpůsobit.Berte to proto jako návod na první 2-3 dny pobytu,abyste nemuseli hned po příjezdu tápat a hledat.Čím dál složitější je rybařina v teplých letních měsících,kdy se voda nestandartně ohřívá a ryby je třeba více hledat.

    Cesta na hranu moře k pobřežnímu šelfu je cca 10 km a trvá při obezřetné jízdě v závislosti na lodi cca půl hodiny.Nepodařilo se mi najít spolehlivé halibutí loviště.Všechny ulovené kusy byly poměrně malé, to je do 15 kg a uloveny byly vždy náhodně a to v malém množství jednotlivých kusů za turnus v počtu 10 lidí.Pískové lavice zde prakticky neexistují.Pokud Vám přiložené mapy pomůžou v orientaci při prvních dnech rybolovu,splnil tento popis svůj účel.

    #118644
    karels
    Člen
    (9 odpovědí)

    #118645
    karels
    Člen
    (9 odpovědí)

    #118646
    karels
    Člen
    (9 odpovědí)

    #120966
    Sim
    Správce
    (11208 odpovědí)

    Zdravím chtěl bych přidat náš příspěvek mníka mořského 180cm-30,7kg uloven na Einvice okr Flatanger na 450pilkra s masem. 3tastný lovec KAREL Šimunek z Mělníka bude cely vypreparovaný.www.norskápohoda.cz zdravím Pepíno.

    #120967
    Sim
    Správce
    (11208 odpovědí)

    #120968
    Sim
    Správce
    (11208 odpovědí)

    #120982
    respirtep
    Účastník
    (582 odpovědí)

    :-)tak to už je roura.!!:-D:-D

    #120988
    Petr Novák
    Účastník
    (1356 odpovědí)

    To je hadice 😛

    Gratulace lovci.

    Na tuhle velikost budu líčit od soboty. Doufám ze v placaté podobě. 😀

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 37)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Lauvsnes – Flatanger

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...