Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Laponsko – výprava, ryby, rodinná dovolená atd.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 16)
  • Autor
    Příspěvky
  • #266777
    milos
    Účastník
    (228 odpovědí)

    Ahoj kamarádi. Hledám na „důkladný“ pokec někoho, kdo má naježděné finské Laposko a pustil by informace/rady. Stejně tak bych se rád přidal k případné výpravě do Laponska na řeky/jezera, pstruhy/štiky – třeba ještě letos v září. Ideálně příští rok výprava na Tanu …

    Kontakt na mě přes SZ, Ústecký klub, Prušánky.

    M.

    • Téma bylo upraveno před 7 roky a 7 měsíci uživatelem milos.
    • Téma bylo upraveno před 7 roky a 7 měsíci uživatelem milos.
    #266912
    Fish
    Účastník
    (308 odpovědí)

    Ahoj, něco podobného jsem vyzkoušel loni s rodinou. Byli jsme v oblasti Kolari – Munio. Pronajali jsme si chatku u jezera. Já jsem chytal ryby a oni si dělali výlety na kolech po širokém okolí. Co silně kazilo nádhernou severskou krajinu, byl hmyz. Všude miliony komárů, ovádů a mochniček. Bez repelentu se nedalo vylést ven. Bylo mě to strašně protivný se furt sprejovat, ale jinak to nešlo. Chatku jsme měli bez elektriky, takže nefungoval repelent do zásuvky. Nakonec jsme odsud odjeli o 3 dny dříve. Pokud si nějak poradíš s hmyzem, budeš spokojen. Já se tam určitě vrátím, ale už jen v chlapské sestavě.

    #266957
    milos
    Účastník
    (228 odpovědí)

    JJ problém s komárama být může. Když jsme jeli na začátku června 2010 na Soroyu tak komárů byly i mračna, ale cestou zpátky už ne a následující roky taky ne a to jsme dokonce 2x přespávali pod širákem. Nakonec komáří jsou i ve středomoří, takže pokud nepůjde o kalamitu tak v poho. V každém případě, na rodinou dovolenou jedeme – za výbornou cenu jsem pronajal úžasnej barák taky u jezera u Muonia.
    Jak dlouho jsi tam vydržel, než jste utekli? Na ryby jsi chodil i na řeku? Co jsem si tam nakoukal a případně na internetu dohledal, tak místí na Muoniu akorát trolujou 🙁 Nemáš náhodou představu co by tam stál pronájem loďky?
    Dík. M.

    #270222
    Heinz
    Účastník
    (111 odpovědí)

    Kde se platí ve Finsku povolenky na jezera a kolik to stojí?

    #270223
    milos
    Účastník
    (228 odpovědí)

    Státní povolenka je 7€ na týden. Nebo 11€ na týden ??? už si to přesně napamatuju.

    #270228
    Heinz
    Účastník
    (111 odpovědí)

    Kde se prodávají, na pumpách nebo na poště?

    #270230
    milos
    Účastník
    (228 odpovědí)

    Ano a nebo taky obchody, informační centra atd. Prostě zkus první na co narazíš a když nebudou mít, tak tě navedou 😉

    #270236
    bestik
    Účastník
    (297 odpovědí)

    Laponsko neni jen Finsko, ale oblast zacinajici hluboko pod polarnim kruhem a lezici krome Finska i ve Svedsku a Norsku. Komari a musky v lete jsou a budou. Jedinou ochranou je dorazit bud uplne na sever Norska nebo naopak vyrazit do hor. Z vlastni zkusenosti muzu rict, ze repelenty moc nefunguji, takze jedine rozumne reseni jsou moskytiery a obleceni. Popr. vyckat do pulky srpna, kdy se pres noc ochlazuje. Jenze to uz zase zacina byt kratsi den…

    #270237
    bestik
    Účastník
    (297 odpovědí)

    A co se tyka oblasti, tak neni spatne vyrazit do okoli Abisko ve Svedsku. Rybarit se da na rekach i jezerech, kolem jsou pekne hory a hned za hranicemi v Norsku jsou Lofoty…

    #270241
    pazout
    Účastník
    (42 odpovědí)

    ahoj letos v zari jem s rodinou stravil 15 dni ve svedskem laponsku cca 40 km severne od mesta arvidsjaur po nekolika norskych vypravach jsem chtel zkusit neco noveho a stalo to za to.Rybarily jsme na jezerech i rekach zvlast na rekach jsme navstivily mista kde pred nami nejspis nikdo nebyl nicmene i zde se ryby hledaji a musi mit naladu brat jako vsude co se tyka komaru apod. byly pouze kdyz se oteplilo a dalo se to vydrzet bez repelentu statni listek na severni svedsko stal 475sek a soukroma na nas usek 150sek oboje rocni.Jen by jsem rad upozornil ze ve svedsku je treba si dobre zjistit komu vody patri protoze cast useku napr. reky muze byt statni a o par set metru dal soukroma to je treba pod pereji trollforsen kde je uzasna voda na pstruhy a lipany pocet povolenek je zde limitovan myslim na 15 ks den .Pokud rad muskaris tak tato oblast je raj lipanu pri lovu stik nam lipiani brali rotacku pres lanko neco neuveritelneho nicmene na mouchu je to zazitek ale doporucuji najit domorodce a pri slivovicce ho podrobit vyslechu usetri ti to hodne tapani pri vyberu nastrah pokud tedy nejakeho najdes kdyby jsi chtel poradit s touto oblasti tak napi sz v nekolika radkach se to neda obsahnout po oblati jsme najeli cca 1000 km takze jme to tam trosku okoukli….

     

    #270483
    Ice
    Účastník
    (206 odpovědí)

    My jsme se zastavili ve Finsku na 3dny a potom jsme pokračovali do Norska na ryby. Bylo to výborné, příští rok si to zopakujeme. Měli jsme chatu bez lodi, takže jsme chodili pěšky kolem břehu, ale stálo to za to. Příští rok zvažujeme chatu s lodí. Byli jsme tam začátkem září, takže komáři už neotravovali a my si užívali krásné babí léto a vláčku. Na ty večery, kdy sedíš na chatě na terase a pomalu se stmívá, všude ticho, jen tu a tam se ozve noční pták nebo zvěř z lesa, do toho občas uslyšíš zalovení štiky nebo pstruha. Připadali jsme si jako v pohádce. nikdo tě nestíhá za dovoz alkoholu a můžes si dělat, co chceš. Tomu říkám svoboda!

    #270486
    vaga
    Účastník
    (67 odpovědí)

    Ahoj, uz ti to asi nepomoze.. ale – minuly mesiac  -september, som cestoval finskym (aj norskym a svedskym) Laponskom.. 4 dni som planoval chytat v oblasti NP Oulanka, juzne Laponsko.. musis zaplatit vsade “national fee”- 12 eur/tyzden – opravnuje ta lovit v celom Finsku na jazerach – resp. jazerach ktore nie su na toku riek, pripadne sukromne. na vacsinu riek a jazier na nich platis zvlast povolenku – ja som mal povolenku na vrchny usek rieky Oulanka a este jednej rieky, ktorej nazov nedokazem zopakovat, 10 eur/tyzden, dlhy usek riek, vela jazier.. bohuzial bola voda tak vysoko ze som sa prakticky dostal do vody az v den odchodu, pochytal som stuky, ostrieze, lipne priemernych velkosti.. ceny povoleniek sa lisia podla atraktivity useku.. na vacsine riek konci sezona 31.8., na dalsich 10.9…  po pravde, mimo narodnych parkov si neviem predstavit kto by to tam  kontroloval, v narodnom parku som videl strazcu pri vode s dalekohladom.. komare uz neboli skoro ziadne, len nejake drobne musky “sand flies”.. dalsiu kratku zastavku sme mali na jazere Inari.. vzhladom na cas a bez clna, tazke zero.. jo, a ak by sa vam zdalo Laponsko vyludnene a prazdne – ludia tam su, dokonca aj policajti.. za par dni 3 policajne kontroly so skuskou na alkohol, bez zavad:-)

    #270488
    Ice
    Účastník
    (206 odpovědí)

    Tady jedna fotka, jaký jsme měli výhled z chatky.

     

    #272502
    Volnas
    Účastník
    (35 odpovědí)

    Měl bych takový dotaz. Chceme si udělat outdoor Alta Kautokeino. V Altě chceme zaparkovat auto a jet zpět do Kautokeina autobusem. Potom absolvovat cestu do Alty pro auto pěšky. Nezkoušel někdo něco podobnýho? Kolik dní to může trvat?

    #272603
    Volnas
    Účastník
    (35 odpovědí)

    Ahoj, přišlo mě spousta SZ, ale žádná, jak toto naplánovat. Neříkejte, že ještě nikdo neměl podobný nápad?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 16)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Laponsko – výprava, ryby, rodinná dovolená atd.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(107)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...