Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Která ryba, ulovená v Norsku, vám nejvíc chutná

  • Toto téma obsahuje celkem 82 odpovědí. Do diskuze (40 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel monty1 a poslední změna proběhla před 13 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 83)
  • Autor
    Příspěvky
  • #18989
    bulik
    Účastník
    (334 odpovědí)

    to Doki

    ty mí vedani si vozej brokolici, ale taky není špatná

    #18991
    Jan Kalanin
    Člen
    (194 odpovědí)

    Vedani, nebo vegani? Pokud vím, tak ti maj tak přísnou dietu, že si aj lulana na toaletě drží v ubrousku…

    #18992
    bulik
    Účastník
    (334 odpovědí)

    2 doki

    pochopitelně vegani, jsem skoro slepej, tak se občas překlepnu, ale kdyby si to přečetli, tak mně zabijou, protže jsou větší a silnější

    #18993
    Jan Kalanin
    Člen
    (194 odpovědí)

    S dobře vycvičeným bulíkem u nohy – jak je na fotce – ti nic nehrozí. A býložravci jsou všeobecně vážení – třeba v Indii…:-D

    Ale zpátky k rybičkám: je zajímavé, že poznávám při filetování různé ryby čichem: jednoskvrnka má zcela jinou vůni než keller nebo obecná, a to nemluvím o halibutovi nebo vlkouši: ty mají zcela typický nezaměnitelný pach. Po kuchyňské úpravě se ovšem téměř zcela ztratí.

    Co takový pyskoun: je to sice potvora kostnatá a má zelené maso, ale chuťově rozhodně zajímavé !

    A co se mi líbí nejvíc: čím víc ryby z Norska jím, tím víc mi chutnají!

    #18994
    kraken
    Člen
    (37 odpovědí)

    Nevím jestli se Bulik neupsal, jestli nemělo být bez poškození rybáře:-)

    #18996
    Norek
    Účastník
    (142 odpovědí)

    1. Ďas

    2. Okouník

    3. Treska obecná

    4. Halibut

    Jako specialitu nám parťák Standa smaží lícní svaly z vlkouše a jazýčky z tresek.

    On sám se nijak nešidí. Při každé výpravě sežere, spíš vycucne oko z okouníka.

    Jednou jsme se vsadili a zbaštil oko z halibuta velký jak 30 boilies. Prý po vzoru

    Eskymáků (!?).

    #19013
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Co se týče těch mastných kyselin, jde o nenasycené a krátké. To znamená, že jsou sice mastné, ale nezpůsobují zvýšení hladiny cholesterolu. To není z moji hlavy, jenom jsem se ptal lidí, kteří tomu rozumějí. Jezdí s námi lékař – chirurg, jinak výborný kuchař a má obdobný názor. Samozřejmě nikdo z nás nepohrdne bůčkem z prasete domácího, ale i z divočáka – mladého t.j. do dvou let. V tomto případě si mastnými kyselinami nejsem jist, ale všem chutnají. Myslím, že se nikdo z nás v jídle v Notsku nešidí. To jedno pivo po jídle je nezbytnost.

    #19014
    Doršák
    Účastník
    (1115 odpovědí)

    To KIM: Od té doby co s námi jezdí kuchař, bych řek, že to pivko je nutností..páč to množství by nedala ani michačka na beton.

    Mastná kyselinka sem, nenasycená tam, hlavně když nám chutná…:-D

    #19017
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Dorsak má pravdu. Jde nám o dobrou pohodu. Ať si kyseliny dělají co chtějí.

    #19019
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Dorsak má pravdu. Jde nám o dobrou pohodu. Ať si kyseliny dělají co chtějí.

    #19025
    monty1
    Člen
    (278 odpovědí)

    Přiznám se, že jsem vyprsknul smíchem při představě vidět na toaletě vegana jak si drží lulana v ubrousku ……… hi, hi. To se Dokimu povedlo……

    😛

    #19028
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Taky jsem tak reagoval.

    To teda znamená, že vegan ani do ruky kousek masa neveme 🙂

    #19029
    monty1
    Člen
    (278 odpovědí)

    Tady je opravdu super fórum. O srandu tu není nouze……………

    ale i přínosné info……

    😛

    #19032
    Ladik
    Účastník
    (68 odpovědí)

    Mozna to sem nepatri ale muzete ochutnat.

    Rybu,tresku, mnika nebo jinou povarit v nalevu.

    2 dily octu 1 dil vody,nove koreni[na kilo ryby] asi 7 kulicek celej pepr 10 kulicek,bobkovy list staci 3,varit asi 15-20 minut.V laku nechat vychladnout.Po vychlazeni obrat od kosti,nozem naskrabat na jemno[tim se odstrani zbytek kosticek]smes zamychejte s majolkou,nadrobno nakrajenou cibulkou osolte opeeeprete,pro lespi konzistenci pridavam lak z okurek,trosku vic kyselej.Nechnte odstat v lednicce par hodin.Podavejte na bilem pecivu.

    #19034
    Jisto
    Účastník
    (314 odpovědí)

    monty1 napsal: Přiznám se, že jsem vyprsknul smíchem při představě vidět na toaletě vegana jak si drží lulana v ubrousku ……… hi, hi. To se Dokimu povedlo……

    Jé, tak už vím co na té první straně bylo napsáno, já mám totiž nějak rozjetý zobrazení a nevidím pravý okraj stránky celý, takže jsem končil textem “že si aj lulana na” a netušil jsem co jako ti vegani s ním mají.

    Proč jsou některý stránky rozjetý a nedají se číst do pravého kraje, je problém u mě nebo zde na fóru?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 83)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Která ryba, ulovená v Norsku, vám nejvíc chutná

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(5)
(20)
(163)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...