Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Kdy vyměnit pleténku

  • Toto téma obsahuje celkem 9 odpovědí. Do diskuze (7 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel sachlj a poslední změna proběhla před 2 roky a 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 příspěvků - 1. až 10. (celkem z 10)
  • Autor
    Příspěvky
  • #337995
    KUL
    Účastník
    (30 odpovědí)

    Zdravím všechny,

    na navijáku mám pleténky od roku 2018 (1x použité, od toho roku 2018 jsme v Norsku nebyly), letos vyrážíme v červenci a chci se zeptat zda je mám vyměnit nebo opačně přemotat? Mám tam 0,15mm Mustad Wish 250m a 0,18mm WFT 300m. Pak mám dvě pleténky z Aliexpresu a ty asi 100% vyměním, protože nevím co vydrží.

    Jaký je Váš názor? Jak často měníte?

     

    Díky

    #337996
    radek
    Účastník
    (683 odpovědí)

    mám pletenky na navijácích déle než ty ( klidně i 5-8 let. Max odmotám 5 m a jedu dál, nikdy jsem problém neměl.

    Ale víc hlav, víc ví, to je můj názor.

    #337998
    Frenky
    Účastník
    (91 odpovědí)

    Za mňa súhlas s Radkem. Používam WFT a Daiwu Turnament, v niektorých mulťákoch sú aj 10 rokov a v pohode. Čínu som nikdy nemal. Pletenka nestarne ako monofil, v Norsku chytáme relatívne málo motohodín, ale rozhodujúci faktor pre opotrebovanosť je stav rolničky navijáka a hlavne kvalita a stav očiek na prúte.

    #337999
    KUL
    Účastník
    (30 odpovědí)

    Díky za reakce.

    #338013
    os
    Účastník
    (403 odpovědí)

    ahoj, každý rok ji otočím, aby se opotřebovávala rovnoměrně a není problém 6-8 let. Jinak chytáme výhradně WFT 0,18 na vláčku a 0,32 na pilkr.

    #338023
    sachlj
    Účastník
    (401 odpovědí)

    os: a jak otočit 650 metrů pletenky na multíku? popiš mi to technické řešení pls….

    #338024
    mikr
    Účastník
    (202 odpovědí)

    Já to dělám takhle. Potřebuji 2 cívky s čepem do vrtačky (kousek závitovky s matkami). Na cívku ve vrtačce přetočím pletenku z multíku. Poté pletenku přetočím opět pomocí vrtačky na druhou cívku (první cívku mám upnutou ve svěráku). No a z druhé  cívky  už zpátky na multík. Utažení pletenky na multíku řeším silnou koženou rukavicí.  Dělám to tedy na 300metrech.  Počítam tedy, že to bude na 600m stejné pouze s rozdílem ve velikosti cívky.

    #338031
    os
    Účastník
    (403 odpovědí)

    Pro Sachlj: tak hlavně nechapu, k čemu mas 650m pletenky? Nikdy jsem nepotřeboval víc jak 260, a to jen proto, ze jsme to ze srandy zkoušeli. Ja mám 300m a obracím to přes manuální multiky corbos, který mám z našich začátku.

    #338045
    JiDan
    Účastník
    (49 odpovědí)

    Používám jen čínský 0,32 a po 6-8letech v Norsku a u nás na sumce, s patřičnou péčí, bez problémů a otáčení. Za mě stačí kontrolovat poslední metry a očka prutů.

    #338072
    sachlj
    Účastník
    (401 odpovědí)

    Pro Sachlj: tak hlavně nechapu, k čemu mas 650m pletenky? Nikdy jsem nepotřeboval víc jak 260, a to jen proto, ze jsme to ze srandy zkoušeli. Ja mám 300m a obracím to přes manuální multiky corbos, který mám z našich začátku.

    Tolik se mi vlezlo na daiwa tancom 750. De fakto můžu do hloubky 500 metrů spustit pilkra..300 metrů je tak na orlík na sumce…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 příspěvků - 1. až 10. (celkem z 10)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Kdy vyměnit pleténku

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(117)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...