Nápověda Doporučujeme:
 • Toto téma obsahuje celkem 20 odpovědí. Do diskuze (15 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel bestik a poslední změna proběhla před 12 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 21)
 • Autor
  Příspěvky
 • #4210
  Anonymní uživatel
  Neaktivní
  (2 odpovědí)

  Zdar rybáři, poradte za jakych podmínek tankujete – Nemecko,Svedsko,Norsko.Mam namysli: platba hotove,kartou? v eurech ci menou v danem state? A jak je na tom provoz cerpacich stanic po ceste. Nase trasa Praha – Volda. Diky za odpovedi Michal.

  #28350
  MifakM
  Účastník
  (2601 odpovědí)

  2 kuryna

  Na tvou otázku je těžké odpovědět. Záleží na tom kudy jezdíš. Jestli jedete na Goteborg, nebo jezdíte trajektem do Osla či to berete přes Dánsko. Osobně si na cestu připravím itinerář včetně tankování. Vybírám jen ty čerpací stanice které mají 24 hod provoz a je možné platit kartou. Je to rychlé, bezproblémové s aktuálním kurzem. Využíváme především Shell, Esso, Statoil, OKQ8

  #28372
  Dan666
  Účastník
  (128 odpovědí)

  Jsem stejného názoru jako MifakM. Před odjezed si zmapuji trasu a rozepíši si, kde bych měl tankovat.

  Teď už většinou jezdíme dost nahoru, proto volíme cestu přes Švédsko, kde je nafta levnější, pohodlnější a rychlejší cesta a zatím se nám téměř vždy podařilo platit hotově v měně daného státu (co případně zbyde, máme na další cestu). Také se nám už ale několikrát stalo, že jsme museli použít náhradí kanystr, protože plno pump je přes noc zavřených!

  #28373
  Anonymní uživatel
  Neaktivní
  (2 odpovědí)

  Jedeme Sassnitz – Trelleborg – Goteborg – Oslo – atd… Muzes mi poradit kde najdu seznam cerpacich stanic s 24 hod provozem? Jedeme prvne tak se snazim dozvedet co nejvice…

  #28374
  MifakM
  Účastník
  (2601 odpovědí)

  Také se snažíme co nejvíce najet Švédskem.

  Jednak kvůli ceně nafty, za druhé kvůli rychlosti, za třetí kvůli případným kontrolám (jsme stále v EU, takže ty limity jsou trochu jiné jako v Norsku), za čtvrté kvůli poplatkům (je to sice minimum, ale každá kačka se hodí).

  #28375
  MifakM
  Účastník
  (2601 odpovědí)

  2 kuryna

  Každá z mnou jmenovaných benzinek má své stránky, kde je seznam všech pump včetně otevírací doby a také u některých i zda se dá platit kartou (vše buď v ENG nebo ve SWE či NO, ale s pomocí překladače se vše dá v pohodě vyhledat). Mnohdy jsou tam i aktuální ceny PHM.

  #28376
  Anonymní uživatel
  Neaktivní
  (2 odpovědí)

  Díky za info jdu hledat… nase parta musí hodne cestovat po norsku,jedeme do Voldy coz je kousek od Alesundu.

  #28377
  MifakM
  Účastník
  (2601 odpovědí)

  2 kuryna

  Osobně bych asi volil cestu přes Dánsko (trajektem z Hirtshals do Larviku), Holmestrand – Hokksund – Honefoss – Leira – Stryn – Volda

  #28378
  Raca
  Účastník
  (191 odpovědí)

  To kuryna : Cesta co popisuješ je dobrá,tu od MifakM neznám,nejel jsem ji,ale to je jedno,každopádně počítej s tím, že v norsku s největší prvděpodobností budeš tankovat za NOK,euro moc neberou.Moje nej zkušenost je platba kartou,je to pro mě nejpohodlnější způsob a nestarám se o to co mám zrovna vytáhnout z kapsy za měnu ;-).Jinak na cestě je také dost bezobslužných stanic,kde si kdykoli natankuješ sám se svou platební kartou,to také dost využíváme.

  #28380
  stipko
  Účastník
  (980 odpovědí)

  Jazdíme cez PL, D, DK, S a N.

  Tankujeme v Polsku pred hranicami, v Rostocku vo Švédsku v úseku medzi dialnicami a potom v Otte.

  Dobrú skúsenosť máme s tankovaním v Osle. Na spiatočnej ceste v je nafta cca o 3 NOK lacnejšia.

  #28381
  Northwolf
  Účastník
  (659 odpovědí)

  K tankování obecně: Aktuálně se na Vesterålen (Sortland) cena obojího přibližuje 15ti NOK za litr. V průběhu týdne se často mění, nejlepší ceny bývají ve čtvrtek a pondělí vždy ráno. Nejlepší cenu má vždy samoobslužná Shell. Kdo zabloudí sem a nebude vybaven kartou popřípadě hotovostí v NOK záhy zjistí že má docela problém, nedávno jsem ho řešil a zjistil že tady aktuálně neexistuje spolehlivá možnost výměny peněz. Banka je pouze kancelářské pracoviště nepracující s hotovostí, pošta o EUR nemá zájem, v místním hotelu kam jsem byl odkázán mi obsluha na recepci sdělila že odnesla veškerou tržbu do banky na účet a že aktuálně hotovost nemá, turistické centrum omezeně fungovalo jako směnárna v turistické sezóně (nevím přesně co to zamená za datumy) Další zajímavé zjištění bylo že místní bankomat absolutně nezajímá limit mojí karty (že je vyšší) než jeho přednastavenej, takže tady máš 9900 NOK a trhni si nohou, další prachy příští týden.

  Z výše uvedeného vyplývá že o tankování či jiném používání EUR zde nemůže být řeč a situace bude dost možná podobná na vícero místech na severu.

  #28382
  Radyn
  Účastník
  (600 odpovědí)

  K těm kartám.je to nejpohodlnější a nejlepší ale měl by každý mít nějaké náhradní řešení.Mít jednu kartu na placení všech pohoných hmot a poplatků se může změnit v noční můru.Můžete mít na kartě dostatek peněz a přesto s ní nezaplatíte!prostě vám ji systém odmítne a nikdo vám neřekne proč.já mám u sebe vždy visa+eurocard+hotovost.

  #28436
  alan1
  Člen
  (84 odpovědí)

  Při cestě do středního Norska jezdíme trajektem Rostock Gedser Helsingor Helsinborg.Tankujeme u nás v Ústí u Makra,potom v Dánsku kousek za Gedsrem a v Helsingoru na konci u Shelky.V Norsku v Oslu,když se trefíme na správnou benzinu skoro na konci Osla,nebo v Elverunu ve městě.V Norsku mění ceny PHM 3-4x denně.Na stejné benzině rozdíl až 3 NOK.Při cestě na sever tankujeme v Dánsku,ve Švédsku pozor na bionaftu auto škytá a netáhne.Ve Finsku se tankuje poměrně dobře,ale často jsou zde automaty na eurobankovky.Výhoda je že jedou nonstop.Ceny loni ve Finsku 1,31-1,43 EUR za naftu.Jinak se vyplatí platit kartou.Přeji všem pohodovou cestu.

  #28452
  blesk
  Účastník
  (89 odpovědí)

  Pokud sedí v autě 6 lidí, tak je úplně jedno, kde budeš tankovat. V celkových nákladech jestli ušetříš 300-400kč, to už tě nevytrhne.

  #28476
  Norek
  Účastník
  (142 odpovědí)

  Jezdíme do Finmarku, takže projíždíme D, DK, S, SF a N. Eura jsou ve 2 zemích, ostatní mají svoji národní měnu a kurs je nevýhodný. Platíme pouze kartami (MasterCard a VISA). Hodně pump je samoobslužných, většina na karty. Občas se stane, že stojan nebere kartu, tak použijeme druhou a většinou to vyjde. Podle výpisu z banky se potom dobře rozpočítají náklady, protože to je v korunách. Pro jistotu s sebou vozíme 20l kanystr, ale ještě jsme ho nemuseli použít. Máme pravilo, že když je v nádrži mezi 1/4 a 1/2, tak dotankujeme do plný. Cenu neřešíme, blesk má pravdu, že při 6 lidech se to v celkových nákladech ztratí.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 21)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(7)
(91)
(13)

Nahrávání ... Nahrávání ...