Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Kde koupit mořské produkty?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 19)
  • Autor
    Příspěvky
  • #4524
    Kocour
    Člen
    (5 odpovědí)

    Zdravím všechny. Prosím o radu. Příští rok se chystáme na Soroy. S nalovenim limitu asi nebudeme mít problém, ale když už vážíme takovou cestu, tak bychom si chtěli přivézt mořské produkty třeba na cely rok. Chci se tímto zeptat, zda ma někdo informace, kde koupit lososy, velké kraby, připadne dokoupit nad limit mořských ryb. Díky za info.

    #47963
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Hezká myšlenka, když jsem minule jel do CZ autem a měl místa dost, tak jsem po průzkumu místních cenovek za lososa – přímo na zpracovně jednoho z největších producentů lososa v Norsku – konstatoval že ktrékoliv Makro v Česku je správná volba, minimálně z hlediska ceny, další věc je že ze Soroy je solidní pravděpodobnost že Tě klofnou Finové – diskusi s nimi na téma dovozní limit masa do EU bych si já osobně raději odpustil. Dál pokud nechceš jet přes pobaltí, tak Švédi (pokud je mi známo) mají zase povolenej “dovoz” jen 15ti Kg bez ohledu na Norské limity/nelimity nebo to že druhá bedna je losos.

    Tak nějak moc nevěřím v to že bys tady koupil nějakou potravinu výhodněji než právě v Českém Makru – snad jedině mě napadají mražené krevety – ale to jen proto že nevím kolik v CZ stojí.

    #47970
    Vladimír Doškář
    Člen
    (542 odpovědí)

    Souhlasím s Northwolfem, snad jenom ty krevety se vyplatí. :-D:-D:-D

    #47971
    Anonymní uživatel
    Neaktivní
    (3572 odpovědí)

    Je fakt,že na Hitře si můžeš kopit celého lososa kuchaného v ceně

    70 NOK/kg ,filet z lososa za 90 NOK /kg a to přímo ve výrobně.Ceny mražených krevet,které stávali do 100 NOK teď stojí okolo 150 NOK takže už se to vlastně asi nevyplatí.

    #47972
    Vladimír Doškář
    Člen
    (542 odpovědí)

    Proto jsem psal snad, protože jsem si nebyl jist s těmi cenami.:-P:-P

    #47974
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Toš to já nevím kolik stojí na Hitře, ještě než to plácnu, tak to zítra ověřím, ale mám za to že zdejší cenovka je trvale podstatně níž.

    #47975
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    2 Northwolf

    Nevím, ale není to trochu k zamyšlení, že v NO je losos dražší (u prvovyrobce) než v ČR?

    Tedy Cena toho zboží + doprava + CLO (nevím jestli u ryb je) + marže překupníka + marže obchodníka + DPH?

    Mi netvrď že překupník to nakoupí tak moc pod prodejní cenou

    😕

    #47976
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    2 MifakM – pokud si pro sebe přijedeš koupit kamion, tak máš šanci diskutovat – ale i tak to není množství ze kterého by se posadili na zadek – mají kontrakty na dlouhej čas dopředu na pravidelný odběry – to dělá ceny.

    Cenovka pro maloodběratele nesouvisí s náklady, ale s Norskou kupní sílou a místní potravinovou drahotou. Taky jsem si myslel že přímo na zpracovně to bude výrazně lepší než v obchoďáku.

    #47977
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    2 MifakM – pokud si pro sebe přijedeš koupit kamion, tak máš šanci diskutovat – ale i tak to není množství ze kterého by se posadili na zadek – mají kontrakty na dlouhej čas dopředu na pravidelný odběry – to dělá ceny.

    Cenovka pro maloodběratele nesouvisí s náklady, ale s Norskou kupní sílou a místní potravinovou drahotou. Taky jsem si myslel že přímo na zpracovně to bude výrazně lepší než v obchoďáku.

    Tedy tak to vidím já – detailně do karet jim samozřejmě nevidím.

    #47978
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    No ja totiz slysel, ze to co se u nas prodava, jde pres Rusko. A ze rusaci nakupuji odpad za “pusu”. Proste tu nejnizsi kvalitu. A exportuji to k nam jako 1. Co je na tom pravdy fakt nevim. Nemam totiz moznost to overit 😀

    #47979
    mara45
    Účastník
    (2722 odpovědí)

    Při každé návštěvě Norska si domu kupuji nezmrazenou filetu uzeného lososa.Možná stojí víc,než u nás,ale chuťově se to nedá srovnat.Krevety občas stojí i 95,- Nkr za celou krabici cca 5 kg a jsou fakt výborné.Jinak si vozím samozřejmě výborné norské zavařeniny pro děti a brusinky ke zvěřině a svíčkové.

    #47980
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    MifakM napsal:

    No ja totiz slysel, ze to co se u nas prodava, jde pres Rusko. A ze rusaci nakupuji odpad za “pusu”. Proste tu nejnizsi kvalitu. A exportuji to k nam jako 1. Co je na tom pravdy fakt nevim. Nemam totiz moznost to overit

    To je hlavně v těch profláklých českých superobchoďácích klidně možný, v Makru bych měl tendenci být bez obav, na Albert, Lidl a Tesco bych si dal pozor – ale to se mě blbě hodnotí když jsem byl v Česku naposled v únoru. Lepší informace bude mít rozhodně Dtest, ČOI a SZPI. Hlavně bych si ho pro sebe kupoval chlazeného.

    2 mara45: Cenovka 95,- NOK za 5 Kg je zhruba to co jsem měl na mysli že zítra ověřím – pokud budu úspěšnej v boji s tou skleněnou nemocí 😀

    #47981
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    No letos nás Finové stavili a první co se zeptal ,,Znáte limity ? ‘ Samozřejmě jsem mu to odříkal jak básničku a vůbec nechtěl ,abychom vytahovali bedny ! Prohmatával tašky a příruční zavazadla . Řekl ,že hledají hlavně alkohol a drogy . Musím říct ,že jsem si s ním celkem dobře pokecal 8-)Ptal se jak jsme nachytali ,dozvěděl jsem se ,že byl v Praze atd. A nakonec jsem se ho jako doslova ze zvědavosti zeptal proč se vůbec kontrolují limity. A říká mi cituji ho ! ,,Protože to dělat musíme,ale ryb jsou tady 3 prd… a nám je to jedno ,tady jde hlavně o pašování chlastu ‘:-P:-P:-P

    #47982
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    Tak já nevím jak to je….když jim jde údajně o chlast… My teda limity neporušujeme a když už bychom si chtěli přivézt víc,tak je lepší si koupit nadlimit …

    #47983
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    No to já taky dělám. Kupuji chlazeného. U nás v Hodoníně (zatím) máme velkého zpracovatele mořských ryb a ten to tahá z NO. A cena u chlazeného je u něj něco kolem 350 Kč

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 19)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Kde koupit mořské produkty?

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(109)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...