Nápověda Doporučujeme:
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
  • Autor
    Příspěvky
  • #342914
    Lum
    Účastník
    (20 odpovědí)

    Ahoj, podělím se o nepříjemnou zkušenost. V Romsdalfjordu pro rodinnou dovču zapůjčena chata 20724 od DanCentra. V hotovosti na místě zaplacena částka za půjčení lodě, za elekřinu a vratná kauce za dům. Přepočetl jsem částku na stole před majitelem. Celý pobyt byl bez problémů, majitel při loučení velmi milý, kauce vrácena. Až doma jsem zjistil, že je vrácená kauce ve starých 200NOK bankovkách. Původní i nová bankovka je modrá, všechny byly staré, nepojal jsem tak žádné podezření při převzetí. Napsal jsem majiteli vysvětlující slušnou SMS s tím, že měl kauci ve starých bankovkách asi od ostatních hostů, že jsme spolu přepočítali celou částku a že by si všimnul, kdybych mu dal staré bankovky. Na konci zprávy jsem ho požádal, ať pošle kauci na můj účet. Po dvou dnech bez odpovědi jsem se dotázal, zda dostal zprávu. Večer volal, řekl, že není hlupák a že jsem lhář. Na opakovaný dotaz, zda nemá staré bankovky od jiných hostů, řekl, že ostatní k němu jezdí 10let a já už nikdy jezdit nemám. No, stejně bych už nejel, ani kdyby peníze poslal. Je to první nepříjemná zkušenost za 20 let návštěv v Norsku.

    Nemáte někdo s kaucí a neplatnými bankovkami stejnou zkušenost? Děláte si kamerový záznam při předání kauce? :)))

    PS Na čistě rybářskou dovču jezdím jinam, dlouhodobě k majiteli, který žádnou kauci naštěstí nepožaduje.

    #342938
    Candat – Rosťa
    Účastník
    (195 odpovědí)

    Ahoj, ty staré bankovky se dají vyměnit, je to trochu komplikace, ale o peníze by si neměl přijít.

    https://www.norges-bank.no/en/topics/notes-and-coins/exchanging-withdrawn-banknotes-and-coins/

     

    #342941
    Lum
    Účastník
    (20 odpovědí)

    Ahoj, díky za odkaz. Výměnu už jsem jednou řešil (2018). Šlo to tehdy provést ještě při cestě, na poště, kousek od E6 (u Mossu). Myslel jsem, že už nyní nelze staré bankovky vyměnit, tak to je celkem úleva. Ale hořký pocit z jinak povedené dovolené zůstává. Pošlu k výměně do banky v Oslo poštou.

    #342942
    JiDan
    Účastník
    (49 odpovědí)

    Taky dík za odkaz. Zrovna nedávno jsem objevil staré bankovky,cca 1000NOK, tak se hodí-konečne se dokopu. Pochopil jsem správně,že vyplním formulář a s penězi pošlu poštou na adresu do Osla?😉

    #342946
    Candat – Rosťa
    Účastník
    (195 odpovědí)

    Ano, posílat jako cenné psaní.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(107)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...