Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Kapitánské zkoušky – Norsko (2018)

  • Toto téma obsahuje celkem 15 odpovědí. Do diskuze (7 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Kapitán lipánek a poslední změna proběhla před 6 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 16)
  • Autor
    Příspěvky
  • #293986
    Martin
    Účastník
    (27 odpovědí)

    Čau,

    mám prosím dotaz ohledně kapitánských zkoušek. Jak moc je toto v Norsku kontrolované, osobní zkušenosti, máte to opravdu všichni a jaká je praxe?

    Jedeme do Norska už po 6., nikdy jsme to neměli a neřešili, ale teď jak se všechno zpřísnilo, tak nad tím přemýšlíme a zajímala by mě vaše zkušenost a praxe. Nikde jsem nenašel na toto téma pořádnou diskuzi a tady na stránkách je jen něco starého z roku 2010-12.

    Díky, Martin

    #294014
    Pavel
    Účastník
    (47 odpovědí)

    Jezdíme tam už víc než 10 let, ale ještě mi nikdy nikdo nekontroloval.  Zkoušky jsem si, ale před lety pro jistotu udělal je to snadné. Od určitého roku narození je mít nemusíš, ale nevím od jakého.

    #294015
    Milan Čechovský
    Účastník
    (146 odpovědí)

    Jezdíme tam už víc než 10 let, ale ještě mi nikdy nikdo nekontroloval. Zkoušky jsem si, ale před lety pro jistotu udělal je to snadné. Od určitého roku narození je mít nemusíš, ale nevím od jakého. [/quote

     

    Narozní po roce 1980 musí mít zkoušky.

    #294016
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    Jenom pro upřesnění –
    osoby narozené po 1.1.1980 potřebují oprávnění k řízení lodi, která je delší než 8 metrů a nebo s motorem silnějším než 25 HP. Oprávnění pro řízení lodi vydané jakoukoli členskou zemí EU bude akceptováno.

    Takže i osoby, narozené v roce 1980, ne po , jako  píše pan Milan Čechovský.

    #294017
    Martin
    Účastník
    (27 odpovědí)

    Ano, to vím. Pokud jsem to správně pochopil, tak kapitánské zkoušky musí mít každý, kdo je narozen po 1.1.1980 nebo řídí loď s vyšším výkonem, než 25HP nebo delší loď, než 8m. My míváme vždy motor 40HP nebo více a všichni jsme narození po 1.1.1980, takže bychom měli mít každopádně kapitánské zkoušky.

    Můj dotaz se týká běžné praxe, zda je toto opravdu kontrolované. Ale asi si ty zkoušky jeden z nás pro jistotu udělá.

    #294018
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    Kontrolované to je, i když ne tak často, jako třeba řidičáky na silnicích.  🙂 A kontrolují i Nory. Ne jenom turisty.

    Pochopil jste to správně a řidičák si udělejte. 🙂 Ja to chtěla jen doplnit, aby lidi byli správně informovaní a vyhnuli se zbytečným problémům. (pokuta za řízení bez je 5.000 NOK)

     

    #294020
    Vasyl Sutula
    Účastník
    (7 odpovědí)

    Ahoj vsem, kdo poradí kde ti Kapitánské zkovšky se djelaji, jak dlovho, i kolik stoji. Děkuji.

    #294029
    Kapitán lipánek
    Účastník
    (489 odpovědí)
    #294176
    Martin
    Účastník
    (27 odpovědí)

    Čau, my už jsme se do těch zkoušek pustili a vyjde nás to celkem na cca 2500 (kurz VMP, skupina M bez omezení). Cena se skládá z ceny za praktické zkoušky (my platili 1700), kolek 500 (což je vlastně poplatek za test z teoretické části) + potvrzení od doktora + fotka, pokud nemáš. Jinak ty praktické zkoušky musíš googlit ve svém okolí, my jsme z Brna, takže jsme si zaplatili kurz na brněnské přehradě. Dělají to většinou yacht kluby nebo nějaké plavební správy a spolky k tomu akreditované. Délka trvání je také individuální dle skupiny, kterou si budeš dělat a dle toho yacht klubu nebo člověka, na kterého narazíte. Až máš potvrzení o praktických zkouškách, koupíš na poště kolek za 500, zajdeš k doktorovi pro potvrzení, vyplníš žádost, kterou stáhneš na stránkách toho plavebního úřadu a na kterou nalepíš kolek + fotku a pošleš to spolu s potvrzením od doktora na ten plavební úřad a oni ti stanoví termín nebo se s nimi domluvíš, kdy přijedeš složit test z teorie. Až to máš hotové, tak ti vystaví průkaz.

    #294189
    Bohumil
    Účastník
    (29 odpovědí)

    Martine,ještě jsi zapomněl na to nejdůležitější: C-moře

     

    #294204
    Pavel
    Účastník
    (47 odpovědí)

    Já se naučil testy na internetu a pak jsem se jen přihlásil na zkoušky na Plavební úřad bez kurzu. Praktické zkoušky musíš mít až od síly 100 koní, ale také jsem je dělal. Za zkoušku jsem zaplatil 500 a za praktické 700, ale už je to dýl a měl jsem to vše v jeden den. Pokud zavoláš na plavební správu tak Ti poradí.

    #294228
    Martin
    Účastník
    (27 odpovědí)

    Bohumile, nevim, jak to myslíš. Skupina C je pro jachty/lodě s motorem i bez nej do 16m delky a můžeš plout az 20 námořních mil od pevniny. To je neco jiného, nez VMP.

    #294230
    Martin
    Účastník
    (27 odpovědí)

    Pavle, všechno se zpřísňuje. Ted musis mit i praktické zkoušky, i kdyz delas zakladni kurz VMP a jakoukoliv skupinu M. O teorii nejde, jak rikas, tu se muzes naucit pres net a jen se prihlasit na testy, take to tak mame v planu. Ani bych nedelal nejaky kurz skrz teorii.

    #294244
    Bohumil
    Účastník
    (29 odpovědí)

    Ahoj Martine,ty jsi kámo nedával na kurzu pozor :).Plachty jsou S20 nebo S.Céčko je plavba v pobřežních vodách ve vzdálenosti do 1 námořní míle od pevniny nebo pobřežních ostrovů.Na céčko se skládá samostatná teoretická zkouška.Nejedná se o kategorii C/skupinu/,ale o oblast plavby C.

    #294273
    Martin
    Účastník
    (27 odpovědí)

    Cau, aha, ja myslel, ze mluvis o kategorii C. Tak to je logické, ze to VMP se dela pro oblast plavby C (moře), kdyz chceme jezdit na mori a ne nekde na rece nebo jezeru.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 16)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Kapitánské zkoušky – Norsko (2018)

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(14)
(110)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...