Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 22 odpovědí. Do diskuze (12 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel vostrmar a poslední změna proběhla před 6 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 23)
  • Autor
    Příspěvky
  • #42398
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Tohle místo neznám, ale určit nedaleko je rybářské centrum Skagerrak Tregde.Je to u Mandalu. Zadej si tohle do googlu a určitě najdeš hodně různých zpráv z tohoto místa. Co si pamatuju, tak tam v srpnu nachytáš určitě makrely, polaky, mníky a i nějakou tu obecnou. Ryby do 1m. Větší by byla náhoda. Jsou tam ostrůvky a tak se určitě kolem nich dá chytat na přívlač. Na širé moře je to co by kamenem dohodil a tak i pilkrování bude možné. Taky bude záležet na lodích jaké budete mít.

    Ohledně nástrah a tad tak bych volil spíš vše jemnější. Nějaké těžké pilkrování spíš okrajově.

    #4451
    jan.byrtus
    Člen
    (1 odpovědí)

    Nazdar chlapi, jedu na dovolenou s chlapami z práce do Aviku asi 50km od Kristiandsandu. Máme zamluvenou loď a chceme si dobře zachytat. Chci se zeptat jak druh lovu doporučujete přívlač nebo pilkr a jaké ryby je zde možno chytit "Mník, Treska, Makrela, Polak nebo Halibuta". Přečetl jsem zde mnoho článků a diskuzí, ale nejlepší je názor zkušených. I jaké velikosti mám očekávat a k tomu přizpůsobit výbavu. vyrážíme 18.8.2012. Díky za odpověďinull

    #42399
    kaqpa
    Účastník
    (320 odpovědí)

    V Aviku jsme byli v srpnu asi na 3 dny. Byli tam hejna makrel a kerelu, obecne a polak kolem 50cm. Je ale pravda, ze jsme byli jen chvilku a skoro vsechno nerybari,dal na more jsme se nedostali. Spise vlaceci naradi a perickove paternostery. S malymi stribrnymi pilkry taky neudelas chybu. Jo a jsou tam pekne vlnky kdyz fouka..nikde jinde v Norsku mi tak spatne na lodi jeste nebylo:)

    #42401
    mara45
    Účastník
    (2722 odpovědí)

    V Tregde jsem byl dvakrát někdy před deseti lety.Ryb se chytalo docela dosta,ale většina malých.Makrel jsme nachytali hodně.V jižním Norsku to není o velkých rybách.Nejv. dorš 85 a to jeden na celý zájezd.Jediné plus je,že jsi tam cca za 24 hodin.

    #42406
    husky19
    Účastník
    (1717 odpovědí)

    V Tregde jsem byl 3x a jako úplný začátečník a nemohu říci, že by mne zklamalo. Nachytali jsme pěkné mníky, slušné kelery a kopisi makrel. Obecňačky jen okrajově. Ale jinak rybařina dobrá. Problémem poslední doby je vlastní středisko, které je stavěné spíše pro rodinou dovolenou než pro rybáře. Já preferuji “přírodnější” a menší střediska, případně úplně osamocené ubytování. Samozřejmě dle možností.

    #42412
    mara45
    Účastník
    (2722 odpovědí)

    To já jsem si v Tregde taky pěkně zachytal.Hodně mníků,makrel a malých doršátek.Ubytování také pěkné a lodě krásné a rychlé.Jen to není o velkých rybách,myslím tedy ryby kolem metru.Ty tam jsou fakt asi náhoda.

    #42415
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    V srpnu jsou tam hejna makrel, ty jsme chytali na paternostery stříbro, fialový flitr apod. Obecňačky jsme tahali kolem ostrůvků na 30g pilkřík na přívlač. Na pilkrování to mezi ostrůvky není, vše tam urveš. Na otevřeném moři to tam fakt dost houpe. Byl jsem tam v roce 2007 a nádhera. V roce 2009 propadák. Nechytli jsme za týden skoro nic. Jezdili jsme podle mapy, která nebyla dost podrobná. Jinak ubytování je tam luxus. Počítej s menší rybí obsádkou.

    #42486
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    V Aviku je to na lehci chytani, ale jsou tam i mista dal v mori – u Lindesnes – na pilkr. Prvni pekne misto je hned u pristavu vlevo – asi 100 m dira, dale z druhe strany ostrova Svinoy – na ktery budete koukat – hned podel skal. Take od pristavu doprava u tuzky a pak mezi ostrovy jsou pekna mistecka. Jinak vam doporucuju si tam vyrazit na kutru – kapitan vam ukaze krasna mista a vyborne si zachytate.

    Majitel bydli nedaleko a on nebo jeho syn vam rad poradi. Maji tam taky cloveka, ktery se o lidi stara, takze opet – radce.

    Pozdravujte je tam ode me!

    #42518
    Lupinek
    Člen
    (2 odpovědí)

    Byl jsem tam již 4x. Jezdím tam ale vždy na přelomu dubna a května. Chytáme kelery tak do 60 cm, dorsche okolo 80 cm, letos byly větší, jeden dokonce 106 cm, mám poloka 78 cm a pár mníků okolo 80 cm. Pár zajímavých míst, pokud budeš mít navigaci: N57 56.720 E7 16.131 otevřený moře – supr místo, N58 00.126 E7 17.059 když fouká vítr, N57 59.349 E7 18.588 nebo tady když fouká, N58 00.661 E7 10.038 mníci. Nejlepší je místo na otevřeným moři, je to tak 12 km jízdy, yellow botem tak hoďka. My zásadně pilkrujeme a jde nám to. Bydlení je supr, maník co to tam má na starosti je němec, jmenuje se Kristian a má rád červený petry. Klidně mu je přivez, cigára jsou tam drahý jak čert.

    #42527
    komik
    Člen
    (16 odpovědí)

    Mezi makrelama se nám povedlo ulovit toto. Je to mořský pstruh nebo losos?

    #42601
    jan.byrtus
    Člen
    (1 odpovědí)

    Lupínkovi – Chtěl jsem se zeptat jestli nejsou ryby za ostrovem Svinor??? Jak jsem to viděl je to opravdu dost daleko. Ty místa sis vyhledal sám nebo ti je někdo ukázal? My jsme měli v plánu jezdit za ten ostrov je to kousek a je tam hluboko okolo 120m. Napsal jsi o nejlepším místě, nešlo by dát nějaké souřadnice? Jsem ti moc vděčný za jakékoliv informace jedeme letos poprvé a chceme být dobře připraveni. Díky za vše

    #42603
    Lupinek
    Člen
    (2 odpovědí)

    Nevím kde se stala chyba, ale ty souřadnice jsou nějaké pomotané. Připravil jsem to trochu do mapy, podívej se: https://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&msa=0&msid=207018769609351100413.0004c65a511883d3bf0f6. V chalupě nebo bytě budeš mít vytištěnou mapu s pár místama. Toto je z těch map, kromě toho vzdáleného bodu, ten jsme odkoukali od místních, kteří vozí rybáře za peníze na chytání. Přímo za Svinorem je to spíš o náhodě, jsou tam místa, kde se dá dobře na přívlač. Ale moc tam toho nechytneš. Je tam samozřejmě těch míst dost dalších, uvidíš co budeš mít na té jejich mapě. Kdyby jsi chtěl něco probrat, tak se klidně ozvi: 776694458.

    #42604
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Podle mne se jedná o lososa. Pstruh mořský má více výrazných teček, které jsou na těle výrazné a zasahují více po bocích až k břichu. I hlava je příznačná pro lososa – není tak protažená. Snad jsem to popsal správně.

    #42605
    husky19
    Účastník
    (1717 odpovědí)

    No vidíš, Kime, já bych se přimlouval za mořského pstruha. Ale vůbec netvrdím, že mám pravdu. V každém případě bude na pánvi chutnat skvěle.;-)

    #42606
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Souhlasím, že mu bude pánvička slušet. Oba mají krásně růžové masíčko.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 23)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(110)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...