Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Jižní Norsko v létě

 • Toto téma obsahuje celkem 24 odpovědí. Do diskuze (13 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel SimSim a poslední změna proběhla před 4 měsíci, 3 týdny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 25)
 • Autor
  Příspěvky
 • #4933
  zdeneko
  Účastník
  (437 odpovědí)
  byl(a) online před 25 dny

  Ahoj.

  Rád bych vzal v létě do Norska poprvé syna. Je mu 8 roků. jezdím střední Norsko a do jižního je to přece jenom blíž. Zná někdo z vás nějakou dobrou lokalitu v jižním Norsku? Chci jet přelom července a srpna.Za každý tip předem děkuji.

  #83908
  StepStep
  Účastník
  (1065 odpovědí)
  byl(a) online před 4 dny

  Rybářská osada ve vesničce Tregde, http://www.feriesenter.com .

  Nachází se na jihu Norska – říkají té oblasti „norská riviéra“, nejbližší větší městečko je Mandal. Mandal je krásné městečko prakticky se vším. Jsou tam jediné písečné pláže v Norsku. Na koupání je třeba mít neoprény. 🙂

  V osadě je dětské hřiště, minigolf a tři bazény, jeden v přístavu nekrytý, druhé dva nahoře u chat a penzionu, mělký a hlubší.

  Jeli jsme s dětmi a jelikož je to celkem dálka, cestu tam jsme rozdělili na dvě části. Vyjížděli jsme z domu v sobotu brzy ráno směr Drážďany, Lipsko, Magdeburg, Hannover, Hamburg, směrem na Flensburg do dánského Koldingu, http://de.koldingcitycamp.dk/ (cca 12 hodin cesta), kde jsme přespali v chatce v kempu a v neděli jsme navštívili v nedalekém Billundu Legoland (zážitek i pro dospělé). http://www.legoland.dk/ .

  Po celodenní návštěvě jsme vyrazili v šest večer dále na sever do dánského přístavního města Hirshals, odkud jsme odpluli po půlnoci trajektem do norského Kristiansandu, kam připlujete po páté ráno. Z Kristiansandu je to do Tregde asi 40 km, takže budete v kempu kolem sedmé hodiny ráno. Recepce však otvírá až v devět.

  Až budete vybírat ubytování, doporučuji prohlížet norskou verzi http://www.feriesenter.com a v ní objednávat (používám překladač), česká verze webovek je dost silně ošizená.

  Dají se tam objednat různě velké chaty, všechny velmi dobře vybavené nebo apartmány přímo u přístavu nebo nahoře právě u bazénu.

  Jednou jsme bydleli v chatě typ 5 (až 8 osob) , jednou v chatě 2 (4 osoby). Vesměs se parkuje u chat, jen chaty typ 4 jsou ve svahu a dá se zaparkovat jen u spodních čtyř. Centrální parkoviště je ale v místě.

  Když objednáváš, chtějí obligátní zálohu. Napsal jsem jim, že jsou bankovní poplatky drahé a platil až při příjezdu zcela bez problému. Když jsem měl voucher na trajekt, poslal jsem jim kopii.

  Lodi jsou tam čtyři druhy, já měl jednou tu nejslabší (mezi ostrůvky stačila) a jednou diesel, s tou se dalo i na moře, stejně dobře vypadala i ta Yellow boat, ta byla benzínová. Pokud bys chtěl diesel, je lepší zabukovat co nejdřív. Berou si je Němci.

  Prostředí moc krásné, ani otevřené moře ani fjord. Spousta ostrůvků posetých chatami, u každé minipřístav. Je třeba se často ohlížet, abys trefil zpět do mateřského kempu, popřípadě mít navigaci. U těch dražších lodí byla navigace v ceně lodi. Echolot jsem měl svůj. Byli jsme tam v druhé půli srpna, je to po sezóně a už tam místní většinou nebyli (kdy končí sezóna poznáš podle ceny za trajekt, je už levnější). Zajeli jsme kdykoliv ke kterékoliv chatě do přístavu, poseděli posvačili a jeli zase dál.

  Z osady na otevřené moře bylo asi 2 km, tou slabší lodí tak 10 -15 minut. Tou dobou je tam spousta makrel a místní obecňačky v chaluhách (na přívlač). Chytli jsme i jehlice. Většinou jsme se motali mezi ostrůvky. V přístavu je velký mrazák (místnost), kam si dáš otevřenou polystyrénovou bednu do regálu a filety ukládáš přímo do ní.

  Zpět jsme jeli ranním trajektem z Kristiansandu, v jedenáct jsme byli v Dánsku a po půl noci doma. Při odjezdu zamkneš chatu a klíč vhodíš dírou ve dveřích do recepce. Žádný problém.

  Jednou jsme byli na celodenním výletu na Prekestolen. Je to asi 200 km vzdálené u Stavangeru. Nádherný celodenní výšlap a úžasná vyhlídka. Doporučuji pořádné boty. Stojí to za to.

  #83910
  StepStep
  Účastník
  (1065 odpovědí)
  byl(a) online před 4 dny

  Mimochodem, také stojím o další typy na Jižní Norsko a směr na Stavanger.

  #83916
  SolnySolny
  Účastník
  (681 odpovědí)
  byl(a) online před 2 měsíců

  To Zdeneko:Já pojedu v srpnu s dětma na Averoy Karvag na doporučení paní Janky, jen řešíme cestu,aby to nebylo tak dlouhé.

  #83918
  KliknisKliknis
  Účastník
  (958 odpovědí)
  byl(a) online před 3 měsíců

  Čau Zdeneko, byli jsme v srpnu na Finnoy u Stavangeru, chytali se makrely a pěkný polaci(kolem 80cm), nějaký jehlice a pyskouni. Voda měla kolem 20 stupňů, koupali se tam i malý děti v moři.

  #83926
  rybarik
  Účastník
  (294 odpovědí)
  byl(a) online před 3 hodiny

  cau.. poprve syna to sa musiz pochlapit,,,ja bych ho bral na tu drevenu drahu pod OSLO urcite by ju chcel vyskusat vypada super..potom nejaky ten hamburger pri gardemoen v M,,su lacne a dobre.. .Lilehamer :: OTTa :: sup do LAVA gieranger,,TROLIA cesta ??a potom akvarko alebo atlandska cesta ..a RYBY.. RYBY..nejaka ta noclah nad OSLO neni draha ..a chlapec urcite bude chcet super FOTKY z NORSKA..

  #83932
  StepStep
  Účastník
  (1065 odpovědí)
  byl(a) online před 4 dny

  To kliknis prosím napiš víc o Finnoy a jestli s cestovkou. Dík

  #83941
  KliknisKliknis
  Účastník
  (958 odpovědí)
  byl(a) online před 3 měsíců

  Step

  My tam byli asi před šesti lety, byli jsme s cestovkou. Ubytování slušný, ikdyž chatky menší, plastovky lodě 5 a 10 koní. Bylo tam dost rodin s dětma, na rodinou dovolenou moc hezký místo. Zrovna tam byla rajčatová slavnost. V té době na ostrov jezdil malej trajekt, ale už kutali tunel, tak je dost pravděpodobné, že je hotov. Možná se tam ještě někdy podívam.

  #84041
  zdeneko
  Účastník
  (437 odpovědí)
  byl(a) online před 25 dny

  kliknis napsal:

  Čau Zdeneko, byli jsme v srpnu na Finnoy u Stavangeru, chytali se makrely a pěkný polaci(kolem 80cm), nějaký jehlice a pyskouni. Voda měla kolem 20 stupňů, koupali se tam i malý děti v moři.

  Ti polaci vypadají lákavě.

  Nemáš náhodou kontakt?

  #84079
  PP
  Člen
  (223 odpovědí)
  offline

  Ahoj všem

  Na Finnoy jsme začínali s rybařením v Norsku. Celkem pěkný ostrůvek s klidnou vodou. Už tam vede i tunel, ale dříve se tam jezdilo trajektem. Jezdili jsme tam s CK Comex-plus, ale jak jsem se dočetl od 1.1.2014 ukončili činnost. Lokalita je dobrá pro rodiny s dětma pro klid. Kemp je hned u vody. V srpnu se tam lovilo neskutečně makre a pár polaků. Občas nějaký žralok a keler. Ubytování bylo v chatkách po 4 žádný luxus, ale všude bylo čisto a na přespání občasné vaření dostačující. Lodě laminátky 4 Htp a za malý příplatek 10 Htp. Kdo je zvyklý na větší a silnější lodě tak bude sklamán. Ale je pravdou, že se tam nejezdilo rybařit daleko. Vody jsou tam převážně mělké a lodě jsou bez echolotů. Na nákup se jezdilo lodí do nedalekého krámku cca 10 min. plavby, nebo hezkou procházkou. Celkem musim řící, že na to vzpomínám v dobrém byli to hezké vzpomínky. Pokud si někdo najede na stránky zmiňované CK tak uvidí vše i s fokama.

  Norsku zdar:-)

  #84115
  jirka66jirka66
  Účastník
  (321 odpovědí)
  byl(a) online před 2 měsíců

  Zdar, na Finnoy jsem byl kdysi 2x na jaře se zmiňovanou cestovkou. Klidné místo pro nenáročné rybáře, co se týká úlovků, lodí a ubytování. Koncem léta je to tam prý s makrelami jako v rybí polévce. Paralelně s cestovkou tam jezdila a snad ještě jezdí větší parta rybářů, sami si zajistí autobus, myslím, že max 27 lidí a snad by měl mít každý dvojsedadlo. Pokud by měl někdo zájem, u známého, který s nimi jezdí, bych zjistil, jestli mívají volná místa a jestli je možné se k nim připojit. 😎

  #84121
  Kvamčara Petr
  Účastník
  (2 odpovědí)
  byl(a) online před 5 roky

  Minulý rok v srpnu jsme byli s dětmi ve Farsundu cca 100 km od Kristiansandu,s touto cestovkou

  http://www.atraveo.com/

  Bohužel naše chata není již v nabídce, ale je tam spousta dalších.

  Vše proběhlo s cestovkou v pořádku, bez jakývkoliv problémů, jsme si zařídili sami. Trajekt Hirtshals – Kristiansand, jezdí v pohodě, večer je to levnější s dojezdem na chatu v pohodě okolo pul 9 vecer.

  Chytali se makrely a pěkný polaci, nějaký jehlice a obecňačky. Krásná příroda i na treking, takže když se nechtělo na moře tak vycházka. Děti se vyblbli az az.

  #95540
  zdeneko
  Účastník
  (437 odpovědí)
  byl(a) online před 25 dny

  Ahoj,

  tak v pátek vyrážíme. Jedeme blízko Kristansandu, jmenuje se to Sogne.

  Prosil bych o nějaké tipy na jinou altivitu, než chytání ryb v této lokalitě ppro osmileté kluky. Chtěl bych aby měli na co vpomínat. Zatím vím, že je velmi zajímavé Kanonmuseum v Kristansandu, dále Muzeum ropy ve Stavangeru. Určitě bych rád využil slunečných dní na koupání.

  Děkuji všem za reakci.

  #95547
  jankajanka
  Účastník
  (2339 odpovědí)
  byl(a) online před 2 dny

  nejjižnější místo Norska mys Lindesnes – majak a pevnost http://www.lindesnesfyr.no/

  VIKINGLAND ve Spangereid – po ceste k Lindesnes

  ZOO a zábavní park v Kristiansandu http://www.dyreparken.no/

  Pokud byste se vydali na celodenni vylet smer Stavanger, tak doporucuju Prekestolen. Ale je to na dlouho! ca 4 hodiny cesta, pak 2 – 2,5 hod vystup, pobyt a pak totez zpet.

  zajimavy je take Telemarkkanal – Vrangfoss http://www.visitnorway.com/uk/where-to-go-uk/east/telemark/what-to-do-in-telemark/attractions-in-telemark/the-telemark-canal/

  http://de.wikipedia.org/wiki/Vrangfoss

  #95558
  KliknisKliknis
  Účastník
  (958 odpovědí)
  byl(a) online před 3 měsíců

  Zdeneko vezmi děti sem v Kristiansandu, na to budou určitě vzpomínat.:-D

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 25)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Jižní Norsko v létě

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Dyrsfjord » Září 2020

Soroya » Březen 2020

Maledivy » Únor 2020

Anketa

Těšíte se stále na rybolov v zahraničí?

(107)
(41)
(7)
(5)

Nahrávání ... Nahrávání ...