Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Jižní Norsko v létě

 • Toto téma obsahuje celkem 24 odpovědí. Do diskuze (13 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Sim a poslední změna proběhla před 2 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 25)
 • Autor
  Příspěvky
 • #4933
  zdeneko
  Účastník
  (439 odpovědí)

  Ahoj.

  Rád bych vzal v létě do Norska poprvé syna. Je mu 8 roků. jezdím střední Norsko a do jižního je to přece jenom blíž. Zná někdo z vás nějakou dobrou lokalitu v jižním Norsku? Chci jet přelom července a srpna.Za každý tip předem děkuji.

  #83908
  Step
  Účastník
  (1076 odpovědí)

  Rybářská osada ve vesničce Tregde, http://www.feriesenter.com .

  Nachází se na jihu Norska – říkají té oblasti „norská riviéra“, nejbližší větší městečko je Mandal. Mandal je krásné městečko prakticky se vším. Jsou tam jediné písečné pláže v Norsku. Na koupání je třeba mít neoprény. 🙂

  V osadě je dětské hřiště, minigolf a tři bazény, jeden v přístavu nekrytý, druhé dva nahoře u chat a penzionu, mělký a hlubší.

  Jeli jsme s dětmi a jelikož je to celkem dálka, cestu tam jsme rozdělili na dvě části. Vyjížděli jsme z domu v sobotu brzy ráno směr Drážďany, Lipsko, Magdeburg, Hannover, Hamburg, směrem na Flensburg do dánského Koldingu, http://de.koldingcitycamp.dk/ (cca 12 hodin cesta), kde jsme přespali v chatce v kempu a v neděli jsme navštívili v nedalekém Billundu Legoland (zážitek i pro dospělé). http://www.legoland.dk/ .

  Po celodenní návštěvě jsme vyrazili v šest večer dále na sever do dánského přístavního města Hirshals, odkud jsme odpluli po půlnoci trajektem do norského Kristiansandu, kam připlujete po páté ráno. Z Kristiansandu je to do Tregde asi 40 km, takže budete v kempu kolem sedmé hodiny ráno. Recepce však otvírá až v devět.

  Až budete vybírat ubytování, doporučuji prohlížet norskou verzi http://www.feriesenter.com a v ní objednávat (používám překladač), česká verze webovek je dost silně ošizená.

  Dají se tam objednat různě velké chaty, všechny velmi dobře vybavené nebo apartmány přímo u přístavu nebo nahoře právě u bazénu.

  Jednou jsme bydleli v chatě typ 5 (až 8 osob) , jednou v chatě 2 (4 osoby). Vesměs se parkuje u chat, jen chaty typ 4 jsou ve svahu a dá se zaparkovat jen u spodních čtyř. Centrální parkoviště je ale v místě.

  Když objednáváš, chtějí obligátní zálohu. Napsal jsem jim, že jsou bankovní poplatky drahé a platil až při příjezdu zcela bez problému. Když jsem měl voucher na trajekt, poslal jsem jim kopii.

  Lodi jsou tam čtyři druhy, já měl jednou tu nejslabší (mezi ostrůvky stačila) a jednou diesel, s tou se dalo i na moře, stejně dobře vypadala i ta Yellow boat, ta byla benzínová. Pokud bys chtěl diesel, je lepší zabukovat co nejdřív. Berou si je Němci.

  Prostředí moc krásné, ani otevřené moře ani fjord. Spousta ostrůvků posetých chatami, u každé minipřístav. Je třeba se často ohlížet, abys trefil zpět do mateřského kempu, popřípadě mít navigaci. U těch dražších lodí byla navigace v ceně lodi. Echolot jsem měl svůj. Byli jsme tam v druhé půli srpna, je to po sezóně a už tam místní většinou nebyli (kdy končí sezóna poznáš podle ceny za trajekt, je už levnější). Zajeli jsme kdykoliv ke kterékoliv chatě do přístavu, poseděli posvačili a jeli zase dál.

  Z osady na otevřené moře bylo asi 2 km, tou slabší lodí tak 10 -15 minut. Tou dobou je tam spousta makrel a místní obecňačky v chaluhách (na přívlač). Chytli jsme i jehlice. Většinou jsme se motali mezi ostrůvky. V přístavu je velký mrazák (místnost), kam si dáš otevřenou polystyrénovou bednu do regálu a filety ukládáš přímo do ní.

  Zpět jsme jeli ranním trajektem z Kristiansandu, v jedenáct jsme byli v Dánsku a po půl noci doma. Při odjezdu zamkneš chatu a klíč vhodíš dírou ve dveřích do recepce. Žádný problém.

  Jednou jsme byli na celodenním výletu na Prekestolen. Je to asi 200 km vzdálené u Stavangeru. Nádherný celodenní výšlap a úžasná vyhlídka. Doporučuji pořádné boty. Stojí to za to.

  #83910
  Step
  Účastník
  (1076 odpovědí)

  Mimochodem, také stojím o další typy na Jižní Norsko a směr na Stavanger.

  #83916
  Solny
  Účastník
  (674 odpovědí)

  To Zdeneko:Já pojedu v srpnu s dětma na Averoy Karvag na doporučení paní Janky, jen řešíme cestu,aby to nebylo tak dlouhé.

  #83918
  Kliknis
  Účastník
  (951 odpovědí)

  Čau Zdeneko, byli jsme v srpnu na Finnoy u Stavangeru, chytali se makrely a pěkný polaci(kolem 80cm), nějaký jehlice a pyskouni. Voda měla kolem 20 stupňů, koupali se tam i malý děti v moři.

  #83926
  rybarik
  Účastník
  (295 odpovědí)

  cau.. poprve syna to sa musiz pochlapit,,,ja bych ho bral na tu drevenu drahu pod OSLO urcite by ju chcel vyskusat vypada super..potom nejaky ten hamburger pri gardemoen v M,,su lacne a dobre.. .Lilehamer :: OTTa :: sup do LAVA gieranger,,TROLIA cesta ??a potom akvarko alebo atlandska cesta ..a RYBY.. RYBY..nejaka ta noclah nad OSLO neni draha ..a chlapec urcite bude chcet super FOTKY z NORSKA..

  #83932
  Step
  Účastník
  (1076 odpovědí)

  To kliknis prosím napiš víc o Finnoy a jestli s cestovkou. Dík

  #83941
  Kliknis
  Účastník
  (951 odpovědí)

  Step

  My tam byli asi před šesti lety, byli jsme s cestovkou. Ubytování slušný, ikdyž chatky menší, plastovky lodě 5 a 10 koní. Bylo tam dost rodin s dětma, na rodinou dovolenou moc hezký místo. Zrovna tam byla rajčatová slavnost. V té době na ostrov jezdil malej trajekt, ale už kutali tunel, tak je dost pravděpodobné, že je hotov. Možná se tam ještě někdy podívam.

  #84041
  zdeneko
  Účastník
  (439 odpovědí)

  kliknis napsal:

  Čau Zdeneko, byli jsme v srpnu na Finnoy u Stavangeru, chytali se makrely a pěkný polaci(kolem 80cm), nějaký jehlice a pyskouni. Voda měla kolem 20 stupňů, koupali se tam i malý děti v moři.

  Ti polaci vypadají lákavě.

  Nemáš náhodou kontakt?

  #84079
  PP
  Člen
  (223 odpovědí)

  Ahoj všem

  Na Finnoy jsme začínali s rybařením v Norsku. Celkem pěkný ostrůvek s klidnou vodou. Už tam vede i tunel, ale dříve se tam jezdilo trajektem. Jezdili jsme tam s CK Comex-plus, ale jak jsem se dočetl od 1.1.2014 ukončili činnost. Lokalita je dobrá pro rodiny s dětma pro klid. Kemp je hned u vody. V srpnu se tam lovilo neskutečně makre a pár polaků. Občas nějaký žralok a keler. Ubytování bylo v chatkách po 4 žádný luxus, ale všude bylo čisto a na přespání občasné vaření dostačující. Lodě laminátky 4 Htp a za malý příplatek 10 Htp. Kdo je zvyklý na větší a silnější lodě tak bude sklamán. Ale je pravdou, že se tam nejezdilo rybařit daleko. Vody jsou tam převážně mělké a lodě jsou bez echolotů. Na nákup se jezdilo lodí do nedalekého krámku cca 10 min. plavby, nebo hezkou procházkou. Celkem musim řící, že na to vzpomínám v dobrém byli to hezké vzpomínky. Pokud si někdo najede na stránky zmiňované CK tak uvidí vše i s fokama.

  Norsku zdar:-)

  #84115
  jirka66
  Účastník
  (343 odpovědí)

  Zdar, na Finnoy jsem byl kdysi 2x na jaře se zmiňovanou cestovkou. Klidné místo pro nenáročné rybáře, co se týká úlovků, lodí a ubytování. Koncem léta je to tam prý s makrelami jako v rybí polévce. Paralelně s cestovkou tam jezdila a snad ještě jezdí větší parta rybářů, sami si zajistí autobus, myslím, že max 27 lidí a snad by měl mít každý dvojsedadlo. Pokud by měl někdo zájem, u známého, který s nimi jezdí, bych zjistil, jestli mívají volná místa a jestli je možné se k nim připojit. 😎

  #84121
  Kvamčara Petr
  Účastník
  (2 odpovědí)

  Minulý rok v srpnu jsme byli s dětmi ve Farsundu cca 100 km od Kristiansandu,s touto cestovkou

  http://www.atraveo.com/

  Bohužel naše chata není již v nabídce, ale je tam spousta dalších.

  Vše proběhlo s cestovkou v pořádku, bez jakývkoliv problémů, jsme si zařídili sami. Trajekt Hirtshals – Kristiansand, jezdí v pohodě, večer je to levnější s dojezdem na chatu v pohodě okolo pul 9 vecer.

  Chytali se makrely a pěkný polaci, nějaký jehlice a obecňačky. Krásná příroda i na treking, takže když se nechtělo na moře tak vycházka. Děti se vyblbli az az.

  #95540
  zdeneko
  Účastník
  (439 odpovědí)

  Ahoj,

  tak v pátek vyrážíme. Jedeme blízko Kristansandu, jmenuje se to Sogne.

  Prosil bych o nějaké tipy na jinou altivitu, než chytání ryb v této lokalitě ppro osmileté kluky. Chtěl bych aby měli na co vpomínat. Zatím vím, že je velmi zajímavé Kanonmuseum v Kristansandu, dále Muzeum ropy ve Stavangeru. Určitě bych rád využil slunečných dní na koupání.

  Děkuji všem za reakci.

  #95547
  janka
  Účastník
  (2406 odpovědí)

  nejjižnější místo Norska mys Lindesnes – majak a pevnost http://www.lindesnesfyr.no/

  VIKINGLAND ve Spangereid – po ceste k Lindesnes

  ZOO a zábavní park v Kristiansandu http://www.dyreparken.no/

  Pokud byste se vydali na celodenni vylet smer Stavanger, tak doporucuju Prekestolen. Ale je to na dlouho! ca 4 hodiny cesta, pak 2 – 2,5 hod vystup, pobyt a pak totez zpet.

  zajimavy je take Telemarkkanal – Vrangfoss http://www.visitnorway.com/uk/where-to-go-uk/east/telemark/what-to-do-in-telemark/attractions-in-telemark/the-telemark-canal/

  http://de.wikipedia.org/wiki/Vrangfoss

  #95558
  Kliknis
  Účastník
  (951 odpovědí)

  Zdeneko vezmi děti sem v Kristiansandu, na to budou určitě vzpomínat.:-D

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 25)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Jižní Norsko v létě

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte rybolov v Norsku v roce 2022?

(29)
(121)
(34)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...