Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Jižní Norsko 2016

  • Toto téma obsahuje celkem 9 odpovědí. Do diskuze (5 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Step a poslední změna proběhla před 8 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 příspěvků - 1. až 10. (celkem z 10)
  • Autor
    Příspěvky
  • #210023
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    Máte někdo zkušenosti s rybolovem v Jižním Norsku a to nejen na moři, ale i z místních řek a jezer?

    Oblast Lafjordu u osady Abelnes ostrovy Hidra a Andabeloya.

    • Téma bylo upraveno před 8 roky uživatelem Step.
    #212032
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    Vybavoval jsem nedávno partu,co jela někam mezi Stavanger a Bergen, když se vrátili, tak si hrozně stěžovali na velikost ryb na moři jen kolem 70cm a hrozně málo. Nechali se nalákat nízkou cenou, ale když do toho zahrnuli promarněný čas, tak se shodli, že je lepší připlatit a popojet alespoň do stř. Norska. Jedinné pozitivum tato výprava měla a sice překrásné fotky přírody, která je v jižním Norsku asi nejhezčí. Co se týče pstruhů, tak je asi jedno do jaké části jedeš. Spíše zálží na tom pod jakým tlakem dané jezero je. Já si vybírám jezera, aby nebyla hned vedle silnice, ale muselo se k nim alespoň 1-2km dojít pěšky. Tam lze potom očekávat záběr od zapomenutého potočáka s délkou přes 50cm. Přeji šťastnou ruku při výběru.

    #217133
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    Ahoj Michale.

    Dík za info. Byl jsem 2x vedle v Tredge s rodinou. Letos je to spíš o stmelení staro-nové party. Počítám s tím, že tam budou menší kusy, v červnu možná už i makrely. Ty jezera mne zajímají, na pstruhy doma jezdím rád, je to trochu jiná rybařina. Budu psát domácímu, jestli  nám dá nějaký tip. To s těmi vzdálenějšími jezery je dobrá poznámka. Uvidíme.

    #219127
    jeliman
    Účastník
    (167 odpovědí)

    Nazdarek, jižní Norsko je dobré pro začátek. Jezdíš blízko, lodě většinou typu kocábka, což je samo o sobě limitující. Na druhou stranu moje vlastní zkušenost je velmi dobrá. Hlavně vláčkařina, nádherně si zachytáš u padajících hran, kde okusují mušličky pyskouni, dá se chytit i ropušnice, na splávek z mola chytíš pěkné jehlice, na dně na kostičku masa platýsy. Když vytáhneš krásné kusy kolem 50 cm je to krásná ryba. Já jižní Norsko popisuji jako pěknou dovolenou na chatě, která je vhodná hlavně pro rodinu s dětmi. Azurové moře jako v karibiku, na ostrůvku, si opečeš  čerstvou rybku, kde si zastavíš při rybařině, zkrátka pohoda. Ale velké úlovky nečekej. Ryby jsou menší, což ale není na závadu, když nechceš chytit trofejku. Ale porovnávat se středním a severním Norskem to nelze. Tam je to jiný druh rybařiny, místa i okolí.

    #219415
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    Mapa a seznam mist s informacemi k rybolovu v okoli Andabeloy   http://listerfriluft.no/friluftsaktiviteter/flekkefjord/fiske/  V seznamu je uvedeno take misto, kde se daji koupit povolenky.

    Okoli Andabeloy neni na rybolov vubec spatne. Pripravte si krome lehkeho nacini i tezke pilkry na lov ve velkych hloubkach. Strandsfjord mate za rohem a to je dobre mnikoviste.  Hidrasund – polaci.  Zajedte i do Flekkefjordu – po prave strane podel skal to krasne pada do hloubky. Pri absolutni katastrofe jsou ryby na “bublinach” u Fjelse. Za bublinami na protejsi strane je muslova zatoka – vlkousi. V okoli Andabeloy  a Hidry se vzdy chytavali velci zraloci – ale opravdu velci – na pytel odpadku z ryb ..

    Take si muzete vyzkouset rybareni u vraku – misto je znaceno boji, zde jsou koordinaty 58.14,186  6.39,239   – pozor na potapece 😉

    Taky se jezdi na plato Siragrunnen, ale to je asi uz daleko ..

     

     

    #219666
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    Dobrý večer paní Janko,

    nebudete mi to věřit, dnes dopoledne jsem na Vás myslel, teda na Vaši cestovní kancelář. Prohlížel jsem si Vaši Averoy, byl jsem tam loni u sousedů, moře se mi tam moc líbilo, tak jsem si říkal mít rychlou loď, vrátil bych se.

    Se starou partou jsme jezdili k  Michalovi na Bakkan, je to moje srdeční záležitost, když tu vidím, jak někdo píše, že to má za pár na Torfridu, tak normálně žárlím.

    Teď jsme se dali dohromady částečně staronová grupa a vymýšleli na letošek něco, kam by to bylo blízko, napadlo mne Tredge, kde už jsem byl, ale zase nic rušného tak jako ta jmenovaná Torfrida nejlépe na samotě. Tredge je mimochodem výborné, tři druhy lodí, policový mrazák, ubytování luxus, ale jak píše jeliman spíš pro rodinu (dík mu za příspěvek) a docela rušno.

    Jedem tedy na Andabeloy. Díky za vyčerpávající informace, ale abych se vrátil k původnímu záměru svého příspěvku, koukal jsem u Vás na stránkách na tu Averoy, pak na Smolu a Andviku, ta už je zas trochu z ruky, možná že bychom k Vám příští rok jeli. V úterý máme sraz, tak to tam chci nadhodit. No  a pak, to už bude rok 2018 zase k Michalovi na Bakkan. To se ale budou ti mí hošové muset rozhoupat dřív.

    Ještě jednou díky.

    #219698
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    Dobrý večer paní Janko, nebudete mi to věřit, dnes dopoledne jsem na Vás myslel, teda na Vaši cestovní kancelář. Prohlížel jsem si Vaši Averoy, byl jsem tam loni u sousedů, moře se mi tam moc líbilo, tak jsem si říkal mít rychlou loď, vrátil bych se. Se starou partou jsme jezdili k Michalovi na Bakkan, je to moje srdeční záležitost, když tu vidím, jak někdo píše, že to má za pár na Torfridu, tak normálně žárlím. Teď jsme se dali dohromady částečně staronová grupa a vymýšleli na letošek něco, kam by to bylo blízko, napadlo mne Tredge, kde už jsem byl, ale zase nic rušného tak jako ta jmenovaná Torfrida nejlépe na samotě. Tredge je mimochodem výborné, tři druhy lodí, policový mrazák, ubytování luxus, ale jak píše jeliman spíš pro rodinu (dík mu za příspěvek) a docela rušno. Jedem tedy na Andabeloy. Díky za vyčerpávající informace, ale abych se vrátil k původnímu záměru svého příspěvku, koukal jsem u Vás na stránkách na tu Averoy, pak na Smolu a Andviku, ta už je zas trochu z ruky, možná že bychom k Vám příští rok jeli. V úterý máme sraz, tak to tam chci nadhodit. No a pak, to už bude rok 2018 zase k Michalovi na Bakkan. To se ale budou ti mí hošové muset rozhoupat dřív. Ještě jednou díky.

    Ahoj Step, mohu se te zeptat kam na Bakkanu jezdis na polaky?? Loni jsem se zase zacal venovat privlaci a na Bakkanu jsem s detma nachytal spousta polaku, ale ne vetsi velikost max 83cm

    #219752
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    To Step

    Jejda .. a ja si rikala, ze se mi nejak skytalo .. a on na me mysli sikovny mlady chlap .. to zas budou sny 😉 🙂 🙂

    to, co je na mych strankach, neni vsechno, co muzu nabidnout, mam spoustu ruznych mist po celem Norsku. Jak pisu, planuju kazdemu individualne podle jeho predstav  a prani.

    A na Averoy v Atlanterhavsveien Sjostuer maji nove hlinikove lode Kverno 19 Ft 60 Hp 😉

    V kazdem pripade se tesim na zpravicku

    #219779
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    To Honzak,

    zdravím tě, tak to jsi byl úspěšnější jak my za celé ty čtyři roky, tak velkého polaka jsem ani neviděl. Co se pamatuju, byli polaci na linii mezi sádkami a vrtulemi, od ostrova Tristeinen na hranách té 55 m hluboké prolákliny až ke Klemflua.

    Zpočátku to ani nebyla naše cílová ryba, naposledy v květnu 2013 jsme je zkoušeli v příboji u Melsteinu. Z pravé strany pod Korsholmen se dělala taková ta napěněná vlna vracečka, tam jsme ale moc neuspěli, loni jsem na Averoy  prochytával pár míst v příboji, ale také bez valného úspěchu, spíš hledej na hranách v chaluhách. 83 cm je ale moc pěkná ryba.

     

    #219838
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    To janka: tak jsem našel prakticky všechna místa, plato Siragrunnen pro nás asi bude nedostupné. Totiž jediné co zatím nevím je, jaké lodě budeme mít. Máme chatu bez lodí, ty si budeme půjčovat zvlášť. Pan domácí nám slíbil že nám pomůže, tak uvidíme.

    Perfektní, děkuji.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 příspěvků - 1. až 10. (celkem z 10)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Jižní Norsko 2016

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(110)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...