Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Jízda do Norska s přívěsem

  • Toto téma obsahuje celkem 40 odpovědí. Do diskuze (16 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Lum a poslední změna proběhla před 12 roky a 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 41)
  • Autor
    Příspěvky
  • #20208
    Anonymní uživatel
    Neaktivní
    (33 odpovědí)

    To…Pandion..Byl jsem několikrát na severu s nebržděným přívěsem o celkové hm.600kg,za autem celk.2700kg,na přívěsu mám ofic.1OOkm,samozřejmě jsem nikdy nejel 60kou,policajti (Švédsko,Norsko) jsem potkal jen u havárie,kterou jsme potkali.Jenže to jsem ten předpis neznal.Letos v červnu jedem zase Soroy,a to mě teda nezbývá než koupit novej,co nejmenší bržděný přívěs.Zas budu mít Multivan celk.2700Kg, přívěs mám koupit 799Kg?Pokud bych někde půjčil přívěs,kterej bude mít celk.přes 800Kg,tak tu soupravu, asi budu moct řídít jen já,doufám teda,mám papíry na všechno,bez autobusu.Kolegové mají jen B,myslím.Díky za odpověď.Jo ,kdyby někdo mohl půjčit bržděnej přívěs,prosím napište.

    #20209
    Pandion
    Účastník
    (248 odpovědí)

    To Leo,

    Ano otázku jízdních souprav jsi pochopil naprosto správně. Multivan 2700 + přívěs 799 (800) = 3500 , řídičák B !!! V otázce rychlostních limitů se přikloním k informaci paní Janky co se týče Norska. V čechách je omezení rychlostí určeno nepřekročením konstrukční rychlosti žádného vozidla v jísdní soupravě. Toto platí i v EU. Je ale samozřejmé, že konkrétní provoz může být omezen dopravním značením. V případě Norska to může být právě to rozlišení bržděný do 80 km a nebržděný do 60 km. Myslím, že není problém pořídit si přívěs 800 kg celková, bržděný a konstrukční rychlost 100 km. Závěrem podotýkám, že tyto rady formuluji jako laik, nejsem právník.

    Šťastnou cestu na Soroy přeje

    Pandion

    #20210
    hroch
    Člen
    (3 odpovědí)

    mimo téma – kolik piv na osobu lze vézt?

    #20212
    Pandion
    Účastník
    (248 odpovědí)

    to Hroch

    Otevři si na hlavní stránce Celní předpisy!

    Pandion

    PS: hroch jednou posral v ZOO tchyni?!

    #20220
    hroch
    Člen
    (3 odpovědí)

    to Pandion,tak to mám u tebe kořalku 😎

    #20225
    007krivanek
    Účastník
    (917 odpovědí)

    Již loni jsem psal do diskuse, že s nebržděným přívěsem jen 60 km/h Mnoho lidí mi nevěřilo. Teď Vám to paní Janka potvrdila. Je lepší jet s dvouma rakvama na střeše, než s nebržděným přívěsem.

    #20229
    Pandion
    Účastník
    (248 odpovědí)

    To hroch

    Nemáš.Tahle tchyně je totiž super, posraná měla být ta první.

    Pandion

    #20231
    Anonymní uživatel
    Neaktivní
    (33 odpovědí)

    To..007krivanek,

    no dvě rakve na střechu?střecha dodávky max 100kg,a to si myslím že je moc!Osobák do 50kg.Nejsem příznivec jízdy autem kde,sedí 6 lidí mezi spoustou zavazadel,proto jsme vždy využívali přívěs,kde bylo odhadem cca 300 až 400 kg(pro 6 chlapů výbava,jídlo atd)a to už do auta nenaložím.Každou cestu se starám o dopravu,teď nevím jak z toho vybruslit.Buď větší dodávku 6 míst,jak jezdí třeba Michal,nebo dva osobáky,či ten přívěs (bržděný)Jak jezdíte,napiš?Vejdete se bez problémů?

    #20276
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Leo napsal: To..007krivanek,

    no dvě rakve na střechu?střecha dodávky max 100kg,a to si myslím že je moc!Osobák do 50kg.Nejsem příznivec jízdy autem kde,sedí 6 lidí mezi spoustou zavazadel,proto jsme vždy využívali přívěs,kde bylo odhadem cca 300 až 400 kg(pro 6 chlapů výbava,jídlo atd)a to už do auta nenaložím.Každou cestu se starám o dopravu,teď nevím jak z toho vybruslit.Buď větší dodávku 6 míst,jak jezdí třeba Michal,nebo dva osobáky,či ten přívěs (bržděný)Jak jezdíte,napiš?Vejdete se bez problémů?

    Taky letos plánujeme jízdu s dvěma rakvema na střeše (VW Transporter). Do rakví chceme narvat velkoobjemové věci (obleky, boty, pruty a pod). A těsně před nájezdem na trajekt sundáme kvůli výšce obě rakve.

    #20283
    JIMMI
    Účastník
    (531 odpovědí)

    to Mifak – nevím jak to je s těmi výškami – co jsme jezdili Scandline Rostock – Gedser, tak tam se výška neřešila – aspoň mám ten dojem že tam je jedno, jesti má auto na výšku 1,5m, nebo 3 metry?

    #20284
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    2 Jimmi

    Jedeme Sassnitz-Trelleborg a zpet Trelleborg-Rostock

    #20287
    Petr Bubla
    Účastník
    (9 odpovědí)

    Vloni nás bylo 6 lidí a jeli jsme největší verzí Fiat Ducato pro 9 lidí, všechno vevnitř bez problémů s místem. Letos nás jede 8, s tím stejným autem a dáváme dvě rakve na střechu. Pracuji pro Dánskou firmu a jezdím do Helsingoru autem, letos jsem tam něco vezl vlekem a už nikdy více! Ten hodinový rozdíl i na 1000 km je obrovský, a v Norsku jezdíme až za Lofoty na Senju.

    #20290
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    to MifakM

    Rozdeleni vozidel u Scandlines:

    Osobni auto do 6 m delky

    Osobni auto a prives do 8 m delky

    Osobni auto a prives do 12 m delky

    Osobni auto a karavan do 8 m delky

    Osobni auto a caravan do 12 m delky

    Obytny vuz do 6 m delky

    Obytny vuz do 8 m delky

    Obytny vuz do 12 m delky

    Motocykl

    Kolo s ridicem

    Maly transporter do 6 m delky

    Maly transporter do 8 m delky

    Maly transporter do 12 m delky

    takze jak vidite,rakve sundavat nemusite.

    #20298
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    janka napsal: to MifakM

    Rozdeleni vozidel u Scandlines:

    Osobni auto do 6 m delky

    Osobni auto a prives do 8 m delky

    Osobni auto a prives do 12 m delky

    Osobni auto a karavan do 8 m delky

    Osobni auto a caravan do 12 m delky

    Obytny vuz do 6 m delky

    Obytny vuz do 8 m delky

    Obytny vuz do 12 m delky

    Motocykl

    Kolo s ridicem

    Maly transporter do 6 m delky

    Maly transporter do 8 m delky

    Maly transporter do 12 m delky

    takze jak vidite,rakve sundavat nemusite.

    Tak to jste mne potěšila –> přistálo k Vám poděkování 😉

    #20301
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    To jsem Ti chtěl napsat, (paní Janka je rychlejší), my jeli loni se dvěma rakvemi a před trajektem nás odstavili na stranu. Už jsme se začali klepat, co se bude dít, jestli nějaký šacunk. Regulovčík nechal najet asi deset osobáků a nás tam vrazil nakonec, kde to bylo vyšší abychom se vešli a ještě nám vysvětlil kudy potom vyjet, abychom ty rakve neurvali. Oni si poradí a bez poplatků.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 41)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Jízda do Norska s přívěsem

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(14)
(110)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...