Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Jaké vybavení na pilkrování?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
  • Autor
    Příspěvky
  • #276182
    Petr Pepe Zelený
    Účastník
    (1 odpovědí)

    Zdravíčko lidi, potřeboval bych poradit. Pojedu poprvé do Norska na mořský rybolov (na ostrov Smola), a potřebuju si koupit pilkrovací prut s navijákem či multíkem.Co říkali kluci tak se budou nejvíce chytat tresky a makrely. Něco kolem cca do 4000kč. Našel jsem třeba tyto:

    http://www.topfishing.eu/wft-nevercrack-catfish-2-1m-250-1000g.html

    a http://www.topfishing.eu/penn-commander-20lc-topfishing.html

    Nevím jaké vlastnosti by mělo mít to vybavení, tak prosím poraďte něco. Děkuji předem za nějaké návrhy.

    #276193
    Holzby
    Účastník
    (633 odpovědí)

    Na pilkrování jako takové bude multík asi lepší volba. Never crack je vcelku osvědčený. Ale myslím, že pokud se nevydáš na velké halibuty , tak vydrží všechno 🙂 .

    Multík ideálně s rychlejším převodem a měřičem hloubky (ať víš kde ti to bere a kam to znova pustit 🙂 )

    Jo a šňůra bude taky něco stát, tak ty 4000,- budou asi málo …

    Pokud uvažuješ, že se budeš vracet …. což nejspíš nastane …. rovnou si kup to, co vydrží několik let ….

     

    #276197
    Petr Pepe Zelený
    Účastník
    (1 odpovědí)

    Jasně, tu šňůru v tom nepočítám ( ta bude kolem 1000kc tak za 250m). Díky za názor. Vezmu na vědomí 🙂

    #276206
    Navarchus
    Účastník
    (617 odpovědí)

    Zdravíčko lidi, potřeboval bych poradit. Pojedu poprvé do Norska na mořský rybolov (na ostrov Smola), a potřebuju si koupit pilkrovací prut s navijákem či multíkem.Co říkali kluci tak se budou nejvíce chytat tresky a makrely. Něco kolem cca do 4000kč. Našel jsem třeba tyto: http://www.topfishing.eu/wft-nevercrack-catfish-2-1m-250-1000g.html a http://www.topfishing.eu/penn-commander-20lc-topfishing.html Nevím jaké vlastnosti by mělo mít to vybavení, tak prosím poraďte něco. Děkuji předem za nějaké návrhy.

    Ten prut je osvědčený, ale dost těžký. Osobně bych volil lehčí a určitě delší. Pokud hodláš i nadále navštěvovat Norsko a není to jen ,,jednorázovka,, raději bych zainvestoval, jak radil Holzby.

    #276211
    jegrhanz
    Účastník
    (234 odpovědí)

    Osobně bych si na první cestu do Norska pilkrovací prut  s multíkem půjčil a dle nabytých zkušeností následně investoval.Jestli jsi rybář,vláčecí prut určitě máš (stačí ty co používáš u nás) a jistě ve svém okolí znáš i někoho, kdo ti pilkrovací prut s navijákem rád zapůjčí.

    Jestli ale přeci jenom chcěš výbavu svojí,tak prut na který jsi dával odkaz je dobrá volba.Do lodě délka perfektní,delší nemá význam.Multík bych vybral raději bez řadiče.S řadičem jsou jen problémy a naučit se dobře ovládat naviják bez něj, je otázka chvilky.

    #276212
    glum.tom
    Účastník
    (96 odpovědí)

    Já za sebe musím říct, že v létě pilkrovací prut nepoužívám ani při lovu na hloubkách.  Vždy sebou táhneme min. dve elektriky velkou gelovou baterku a stejně chytame na vláčaky z důvodu lepšího kontaktu z rybou. Třeba okouník ve dveste metrech daleko větší úspěch s vláčákem. Na jaře když se jede na obecné a taháš jich desítky denně a trefuješ se do hejn tak ok tam je to jiné. V loni na podzim jsem chytal na prut mého syna, ktery jsem mu porizoval jako takovy univerzal PENN OVERSEAS 2,1m s vnitrnim vedenim s navijakem penn spinfisher a byl jsem max. spokojen. Super pocit pri okounikach a vytahl jsem z dveste metru i 30 kg hadici a uplna parada. Tom

    #277004
    Carpservis
    Účastník
    (1 odpovědí)

    Já používám na pilkrování prut od Mivardi Nordic Pilk. Velkost (cca 2m) musím říct, že naprosto ideální. Za tu cenu je to dobrá volba

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Jaké vybavení na pilkrování?

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(14)
(110)
(16)

Nahrávání ... Nahrávání ...