Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu JAK SE K NÁM NOROVÉ CHOVAJÍ-JAK JE ZNÁME

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 21)
  • Autor
    Příspěvky
  • #20297
    vlastina
    Účastník
    (226 odpovědí)

    omlouvám se,zase mi to sem vylítlo dvakrát,no aspoň vidíte,že na netu jsem úplný trotl:-D

    #20300
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Na takovémto foru, je to někdy jako ve vodě. Neumíš plavat, tak tě tam někdo hodí – tak a teď plav. Důležité je to, že plavat chceš;-)

    Nor, ke kterému jsme jezdívali se rozvedl. Jeho žena dostala rybářské centrum, které rozprodávala i pronajímala. Když se třeba například porouchala loď, nebyl jiná možnost, než jít za Norem, protože bývalá žena bydlí 100km daleko. Ačkoliv Nor měl své zaměstnání, tak vždy ochotně přijel i v pracovní době a vše řešil ačkoliv se na vše mohl vybodnout. Dohodu o nějaké spolupráci s ní za úplatu neměl. Nikdy teda zkrátka nepřišel – vše řešil půlitrový present. Kolik lidí u nás by v takovéto situaci bylo ochotných pomáhat?

    V dobrém mě fascinuje a až obdivuji jejich klídek a pohodu. Třeba chatu vždy nám předají hned, ale na předání lodí se dohodneme třeba až na večer. Není vyjímkou, že lodě dostaneme třeba až druhý den večer, kdy se o ně znova přihlásíme. On s úsměvem a omluvou, že na nás zapoměl, vše napraví, popovídáme…. s tím, že ryby neodplujou, že tam budou dnes i zítra a když ne tady před chatou, tak o kousek dál. Nikdy nikam nespěchají, žijí svojim klidem. Závidím jim jejich pohodu a nijak uspěchaný život….. žijí pomalu, jako ta jejich majestátní příroda.

    #4012
    vlastina
    Účastník
    (226 odpovědí)

    Nechci tu psát jen o pokutách za převážení nadměrného množství alkoholu,či překročení limitu vyvážených ryb.

    Jistě každý znás má i pěknější zážitky na které rád vzpomíná;-)

    #20307
    Josef Čtvrtnik
    Člen
    (274 odpovědí)

    Já mám za 17let jen samé kladné zkušenosti s domorodcema.Tenkrát už ani nevim přesně kdy to bylo tak jsme se kvůli počasí nedovedli vrátit na naš apartmán tak v jedné zátoce na uplné samotě jedna chajda tak mokrý a štastný že jsme z vody na břehu jsme zaklepali vysvětlili situaci a Nor nás oblekl do vlastních věcí dal nám najíst napít a nechal přespat a druhej den jsme se vrátili na naší chatu.U nás neskutečný on to bral jako samozřejmost. :-P:-P to bylo naposled co jsem seděl na malé plast. lodi s 5hp motorem. o))) :-D:-D:-D:-D

    #20367
    vlastina
    Účastník
    (226 odpovědí)

    Můj první zážitek se stal už hodně dávno.Byli jsme s mužem v Sande

    asi dvě chaty a široko daleko nic.V noci asi ve dvě dostal můj muž hrozné bolesti až tak silné,že jsem musela volat na 112 o pomoc a ptali se mi,kde jsme a já jim říkala asi v komuně Aram stále nemohli pochopit,kde to je(protože se to nazývá a čte Eram) a tak mi řekli,

    jeďte do prvního města a řekněte,kde se nacházíte.Jeli jsme,muž se kroutil bolestí a já se klepala strachy tak,že jsem i brečela:-))

    Konečně asi po 20 km jsme dojeli do Eramu,když mi zvonil telefon a ozvala se mi záchranka(mezi tím už zjistili kde ten Aram je:-) )

    ptali se co tam vidím říkám,poštu a market,tak zastavte u pošty a čekejte.Byl to opravdu jen moment minutka a já viděla,že přichází

    starší pan doktor.Omlouvala jsem se za noční vyrušení,ale on se jen usmíval a zval nás do ordinace.A zase nastal problém,protože doktor

    uměl jen německy přesto,že jeho žena byla češka.

    Pan doktor muže prohlédl,pomačkal bříško,ale na nic nepřišel a tak kamarád,co byl s námi mu povídá dejte mu šlauf a vasr:-D

    a milej pan doktor poslechl a dal mu klystýr,injekci a léky.

    Pro muže už ryaření skončilo a až za týden doma mu řekli,že to byla ledvinová kolika a teprve,když mu vyšel z ledvin kamínek měl po bolestech.Ale tenkrát jsem opravdu děkovala,jak i tak v liduprázdné krajině funguje jejich záchraná služba.

    Proto je dobré,znát číslo zachr.služby a aspoň pár anglických,německých slovíček.8-)to pro ty,co nejezdí s cestovkou.

    a nesmějte se mi,jo?:-D

    #20368
    Fary
    Člen
    (3 odpovědí)

    Mimo hodně dobré věci se zase vyskytují i projevy vysloveného nepřátelství. Vytlačování aut z velmi úzké silnice a co horšího, i najíždění lodí na loďky rybařících turistů. Ví se o tom a případů přibývá.

    #20374
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    To Fary:

    to me zajima – povidejte, znate konkretni pripady?

    #20375
    Skval
    Člen
    (7 odpovědí)

    Jestli to byl někdo, kdo potkal autobus, který nás loni vezl na Hitru, tak se ani nedivím…

    #20379
    vlastina
    Účastník
    (226 odpovědí)

    Za ta léta se nám nikdy nestalo,aby nás norové vytlačovali ze silnice jsou ohleduplní i na silnicích a dodržují rychlost.

    S tím najížděním na rybářské turisty,jestli jste vy zrovna nestáli

    v lodní dráze,pak se musíte vyhnou vy,ne trajekt vám:-P

    #20381
    Fary
    Člen
    (3 odpovědí)

    janka napsal:

    To Fary:

    to me zajima – povidejte, znate konkretni pripady?

    Samozřejmě. Jinak bych o tom určitě nepísl. Pochybuji, že o tom nic nevíte. 🙁

    #20384
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    no prave , ze nevim, tak se ptam.

    Nam se nikdy nic podobneho v Norsku nestalo, jen na ceskych silnicich …

    O nejakych problemech se mluvilo na Soroye, to bylo pred dvema ? tremi? lety, ale tam snad emoce uz taky pohasly.

    Jinak co se tyce zpusobu jizdy Noru – dodrzuji rychlost tam, kde jsou radary,:-), taky prekracuji povolenou rychlost (jako vsude) a maji ve zvyku – zvlaste na malo jezdenych cestach, jezdit uprostred vozovky a to i pred neprehlednyma zatackama. Takze se vzdy drzime tesne pri kraji 🙂

    Ale vytlacovani …?

    No povidejte!

    Ted jsem si vzpomnela na veselou prihodu – pri ceste jsme poslouchali radio a hlasili, ze nekde u Osla policie zastavila ridicku, protoze jela velmi klikate a silne ohrozovala provoz v obou smerech. Ze policie dostala nekolik hlaseni. Predpokladalo se, ze pani je opila, ale zjistili, ze “jen” pri jizde jedla cipsy, ktere si namacela do dipu na vedlejsi sedacce :-))

    #20391
    Fary
    Člen
    (3 odpovědí)

    To Janka:

    Z doslechu ohledně lodí víme o Averoyi a především o oblasti Aure – Hitra. Ti lidé 100pro nelžou. Vytlačování autem z velmi úzké silnice protijedoucím vozidlem jsem několikrát zažil osobně, když jsme jezdili pro benzín do lodí. Silnice byla široká na 1 1/2 osobáku. Přitom zde byly vyhýbací pásy, ale po najetí až k nám a zuřivé gestikulaci řidičů se vždy muselo couvat u nás, i když se nám mohli předem vyhnout. Za fyzický kontakt a další potíže nám to nestálo, tak jsme raději ustoupili a couvali. Toť asi vše. Na velkých silnicích vždy v pohodě. Lepších a krásných zážitků je určitě více, ale těchto špatných věcí přibývá.

    #20393
    petras
    Účastník
    (272 odpovědí)

    Tam jsou asi samí vzteklouni.Byl jsem třikrát s Korlinem a je to hrůza.Naschvál je nechali přestěhovat molo,momentálně je asi 6 km daleko,takže pěšky se to nedá a musí se čekat na odvoz v určitou hodinu.Nesmí se vyjíždět po ( asi ) 23 hodině do páté nebo šesté ráno,nesmí se nechat zbytky v lodi do druhého dne.Všechno naschvál.Nevím jestli není ještě něco nového,dva roky jsem tam nebyl.

    #20394
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    Na Averoy jezdim 16 let, posilam tam hodne lidi asi 10 let, ale jeste nikdo si na nejake podobne zazitky nestezoval. To se schvalne jeste poptam.

    Pod pojmem vytlacovani autem jsem si predstavovala neco jineho. Podobnymi cestami taky obcas jezdime a vzdy jsme se bez nejakych emoci dohodli, kdo vycouva – vzdy ten, kdo to mel jednodussi a bezpecnejsi. Ve vasem pripade si asi mysleli totez i oni 🙂 (ze jste mohli pockat vy :-)) Normalni reakce kdekoliv na svete … 🙂

    Co se tyce zakazu vyjizdeni a zbytku na lodi – neni to spis zakaz majitelu campu? V noci s malym plavidlem stejne nemate na vode co delat – to jsme tu uz probirali, i pro vas plati norske zakony – a nechavat zbytky po kuchani do druheho dne kdekoliv, nejen na lodi, je podle me docela pra..rna. Nevim, jake zkusenosti mate se zvirectvem a ptactvem v Norsku, ale urcite jste zazili, co dokaze pres noc se zbytky nadelat.

    Co se tyce stehovani mola a o stavebnich povolenich, o tom by vam tady mohl nekdo popovidat, ze jo J…. ??? :-)) ale tohle plati i pro Nory …

    #20396
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    Jinak mate pravdu, ze spatnych veci pribyva. Pokud sledujete zpravy, tak posledni leta pribyva nasilnosti, kradezi a podobne. A nechci, aby to vyznelo nejak rasisticky, ale vetsinou jsou za tim cizinci z vychodu. Jen dnes, kdyz kouknete na hlavni stranku, najdete zpravu o znasilneni a vyklizeni skoly po nejakych vyhruzkach. Vcera byla nejaka bitka, kdyz nekde nekoho zapichnou, vzdy jsou zatim rusove. litevci … Polaci kradou lodni motory …

    Norsko je otevrene vsem a s pristehovalci pribyva nesvaru. Pred 15 lety jste si mohli rano polozit penezenku na auto a vecer jste ji tam nasli, pripadne zastrcenou nekde, aby vam nezmokla. Dnes? Kradezi pribyva cim dal vic.

    Take samozrejme mlada generace je uplne jina, nez jejich rodice a prarodice. “Moderni” svet se rozrusta. Nekdy je mi z toho hodne smutno.

    Presto mam zatim jen pozitivni zazitky a doufam,ze mi to dlouho jeste vydrzi.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 21)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu JAK SE K NÁM NOROVÉ CHOVAJÍ-JAK JE ZNÁME

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(22)
(167)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...