Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (8 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Kikibut a poslední změna proběhla před 14 roky a 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 8)
  • Autor
    Příspěvky
  • #3315
    Martin Rollo
    Účastník
    (415 odpovědí)

    Cau jedu do norska po desate jeste nikdy jsem nechytil halibuta.Je mi jasne cim vis tim vetsi sance,ale poradte jak na nej ve strednim norsku dik

    #6717
    Radek Šojsl
    Účastník
    (41 odpovědí)

    Zdravim

    Já jako nemam s tim moc zkušeností ale skus nástrahu Giant Jighead slyšel jsem že si to všichni chválí. Nebo zkus švédský pilker a nad něj navaž alespoň 4 papriky. Říkám jen to co si myslím a to co mi poradili ostatní.

    #6730
    vamor
    Účastník
    (93 odpovědí)

    Ve staré diskuzi je na toto téma několik příspěvků, pokus se je najít. Hlavně to chce pořádnou dávku štěstí a také nepodcenit výbavu, s lidovkou šance zdolat trofejního halibuta hodně klesají. Švédský pilker, giant jighead, živočišná nástraha, může vzít i na papriku, ripera. Chce to zkoušet, poradit se s domorodci.

    #6737
    Radek Mašinda
    Člen
    (41 odpovědí)

    Já jsem svýho prvního a jedinýho halibuta chytil ze břehu na položenou na kus masa.Byl 87cm dlouhý.Bylo to ve fjordu u města Odda, a byl jsem v norsku poprvé.Prostě štěstí neskušeného pitomce.

    #6741
    Hans
    Člen
    (78 odpovědí)

    Pro karihavet: A proč ne? Štěstí přeje připraveným 🙂 Navíc když jsou moc velký vlny, tak je tohle dobrej způsob lovu. Kámošovi se při mé první návštěvě Norska pověsil při přívlači halibut na červenobílou gumovou rybku v 10-ti metrové hloubce. Bohužel jsem ho nechal uplavat, protože jsem ho nedokázal gafem zaháknout. Ostatní chytrolíni mi radili, že jsem ho měl proseknout natvrdo, nicméně tenhle způsob lovu se mi příčí, takže vyhrála ryba a kámoš byl nasranej jen 10 minut. Aspoň má dodnes co vyprávět 🙂

    #6800
    Martin
    Účastník
    (70 odpovědí)

    To karihavet : Na kvenvaeru,kam jezdím,chytá delegát Láďa halibuty z mola.Když všichni odjedou na moře,tak si nahodí na těžko kus masa,zapíchne prut na molu a občas mu nějakej přijde.Jak vytejkaj z filetárny zbytky a taky co vysypou rybáři poblíž přístavu z lodí,tak je tam slušně zakrmeno.Dle jeho slov je ideální,čas za max.odlivu.

    #11126
    Ladislav Zapletal
    Účastník
    (1 odpovědí)

    Máte někdo zkušenosti s použitím systému ráhna nebo šibenice ? Jak nastražit rybu, jak vláčet atd?

    #12317
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    2 treska 008 rozhodně by si měl vyzkoušet giant jighead s bílým,modrým,černým ryperem 22cm. co se nám osvědčilo že jsme na klasický návazec se švédským pilkerem a 2 paprikami,že jsme jenom za tlamku kellera napíchly na papriku nic víc a jenom jsme s tím pilkerovaly.Zkus taky vláčku použij malé pilkery zelené,modré,černé cca 100g a taky twistery 10-15cm stříbrno-červená,zelená,černá,bílá. No codat dodat musíš mít trpvělivost 8-O8-O8-O8-O8-O8-O8-O8-O8-O8-O8-O8-O8-O

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 8)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(5)
(20)
(163)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...