Nápověda Doporučujeme:
 • Toto téma obsahuje celkem 15 odpovědí. Do diskuze (8 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel vostrmar a poslední změna proběhla před 7 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 16)
 • Autor
  Příspěvky
 • #5245
  fuoco
  Člen
  (22 odpovědí)

  Prosím někoho , kdo navštívil místo zvané Imarsundet, aby mi zdělil alespoň nějaké informace — děkuji Fuoco

  #119026
  Porky
  Účastník
  (9 odpovědí)

  Zkuste se obratit na brnensky Travel Support (www.travelsupport.cz) – maji nejake aktivity v Nordheimu, coz je mala vesnicka na zacatku Imarsundetbro. Jinak z druhe strany mostu je regulerni kemp (www.nothaugen.no/) – zrejme spravovany Nory.

  #119030
  Franta
  Účastník
  (352 odpovědí)

  Imarsundet může být navštěvován i rybáři z Korlinu. Zejména jeho jižní část. My se tam teda občas podíváme, ale nejezdíme dál, než po tzv. Želvu (ostrůvek Buholmen), tj. asi tak 1/5 délky sundetu od jihu (od Arasvikfjordu). Můžu tedy poskytnout nějaké info k této části Imarsundetu, pokud je zájem.

  #119108
  prochor52
  Účastník
  (120 odpovědí)

  Pro Fuoco: co by tě zajímalo konkrétně? Máme kempík nedaleko odtud a do tohoto sundu taky jezdíme na ryby.

  #119574
  prochor52
  Účastník
  (120 odpovědí)

  Fuoco. Dávám to sem, aby tu informaci moh případně využít i někdo další. Immarsund znám od jihu, protože tam jezdíme od nás přes Vinjefjord, takže vše co budu popisovat je od jihu na sever (k otevřemému moři). Znám hlavně první půlku. Hned na vjezdu do sundu je hrana, která začíná na cca 135 m a jde nahoru – dobré místo na maso na štikáče, hloubka nějakých 80 m. U špičky vpravo je kopeček až do 6 m, o kus dál severněji další do 20 m, potencionálně zajímavá místa na dorše i kelery. Naproti vlevo u špičky je dobré místo kolem ostrůvku s mělčinovkou, hned za špičkou vlevo je malá zátoka. Tam bývají doršáci, všera jsem jich tam pár vydráp na gumu. Žádní obři, ale na jemnou vláčku zábava na hloubce 4-10 m, občas vidíš útok ryby v “přímém přenosu”. O kus dál vpravo jsou další 2 podmořské kopce a nad nimi legendární “želva” – hnízdí tam hodně ptáků a kolem je dobré chytání – bývají tam slušní polaci. Já mám ještě radši malou želvu, což je šikmo doleva takový kámen vylezlý z vody, o kus dál značená mělčina, mezitím hrana a na obou stranách členité rychle klesající dno, chytit se tu dají všechny běžné tresky. Jsem vláčkař, takže obchytávám i mělčiny u levého břehu a když si chci orazit a je dobrý drift, vrazím na pilkra kus masa, najdu si hranu nějakých 70-80 m směrem do sundu a chytám mníky. Někdy se tu povede i ďas nebo halík. Když budeš pokračovat sundem od želv dál k moři, tak zhruba na úrovni usedlosti Fuglsneset je lavice přes celý sund, která jde do 25-30 m, voda tam přes to proudí, nese žrádlo a to se rybám líbí. Za lavicí to padá prudce dolů až na cca 105 m, hrana je dobrá na mníky. Stejně tak podél skal vlevo, dost často to tam ale berou malí okouníci, což je otrava. Dál už moc nejezdím, i tohle obchytat je porce na celý den, o kus dál vlevo jsou nějaké líhně, tzv. bubliny, protože tam vypouštějí zbytky žrádla. Pak je to zajímavé samozřejmě kolem mostu a dál už vyjíždíš směrem otevřené moře. Ještě bych doporučil vlevo za ostrovem Stabben (stabblandet) ten úzký průliv mezi ním a dalším ostrůvkem, někdy je tam ryb jak hnoje. Obecná oznámka – v sundech někdy bývá daleko silnější vítr, než na fjordu, protože vznikne komínový efekt – to tě to pak honí, že se nedá chytat. Směrem k podzimu hrozí občas i mlhy, že není na krok vidět, dostaneš se na hlavní fjord či k moři a je po mlze, klidně pere slunce. Nevím, jak jsi na tom s mapama, kdyby sis chtěl nějaké stáhnout a vytisknout, doporučuju třeba gislink.no, kde to máš včetně hloubek a v tu ránu poznáš, o čem jsem ti vlastně psal.

  #119575
  prochor52
  Účastník
  (120 odpovědí)

  A ještě pár fotek, co se dá chytat v okolí imarsundu.

  #119576
  prochor52
  Účastník
  (120 odpovědí)

  #119577
  prochor52
  Účastník
  (120 odpovědí)

  #119604
  Horňas
  Účastník
  (208 odpovědí)

  No to jsou pěkný kapři:-D:-D:-D:-D:-Dkrásný ryby gratulace

  #335708
  vostrmar
  Účastník
  (108 odpovědí)

  Ahoj,

  objednali jsme druhý týden v červenci 2022 na imarsund.no a jedu tam s celou rodinou i s dětmi.

  Nebyl jste tam někdo ?

  #341147
  vostrmar
  Účastník
  (108 odpovědí)

  Ahoj,

  už to máme za měsíc a jedeme s rodinou rybařit !  Budu vděčný za nějaké tipy, pokud jste tam už někdo byl, nebo někde poblíž.  ( http://www.imarsund.no ).

  Díky Martin

  #342215
  vostrmar
  Účastník
  (108 odpovědí)

  Za týden tam už budem, tak se ozvu, jak nám to s rodinkou půjde. Kdyby přeci jen někdo měl nějaké info z Imarsundetu, budu rád. Martin

  • Odpověď byla upravena před 8 měsíci a 3 týdny uživatelem vostrmar.
  #342217
  fiske
  Účastník
  (35 odpovědí)

  Ahoj, to co psal prochor52 několik odseků výše v tomhle vláknu jsou dobré poznatky. Doplním o info : v téhle době by již měl jižní fjord být převažně v ,,noci” navštevován hezkými kelery, kteří proplouvají 30- 50m pod hladinou moře nad hloubkou cirka 200 metrů . Lovu zdar ! 😀

  #342678
  vostrmar
  Účastník
  (108 odpovědí)

  Ahoj,

  tak jsme se s celou rodinou vrátili po skoro dvou týdnech moc prima dovolené. Počasí tedy bylo spíš květnové než letní. Domácí Nor říkal, že jednou za ca. 10 let se prostě cosi hne a léto prostě není…

  Prvních 5 dní jsme trávili na cestě, Hammar,  Lillehammer, Trolí stezka, Atlantská cesta, Averoy, Kristiansund a pak týden v Imarsundu. Chata pro šest lidí, šest samostatných ložnic, 2x WC se sprchou, ohromná terasa, lodě Oien620 nebo Kverno. Filetárnu udělali novou, velkej mrazák, pračka, sušička, prostě vše, co si vymyslíte.

  V lokalitě jsme byli poprvé, takže jsme ryby trochu hledali, ale našli. Žádní obři, hlavně to bylo o přívlači, polacích, dorškách a makrelách. Měl jsem s sebou ženu+3 děti, takže lehká přívlač byla pro ně jako dělaná. Lokalita je vyhlášená na štikáče, kvůli tomu tam od léta do podzimu mají plno už i na 2023. Parta Němců měla největšího 9 kg.

  Trochu jsem měl strach o to, jak to hlavně dámská část naší výpravy dá, ale NAPROSTO BOMBA ! Domů se nikomu jet nechtělo a vypadá to, že napřesrok pojedeme zase.  Všem, kdo má tolerantní ženu a děti, co vás nepřipraví o nervy cestou v autě, doporučuju zkusit místo Chorvatska ! Je tam krásně i když není kdovíjaké letní počasí.

  Martin

  • Odpověď byla upravena před 8 měsíci a 1 týdnem uživatelem vostrmar.
  #343516
  David
  Účastník
  (284 odpovědí)

  Ahojte ,
  imarsundet je do konce září  2023 plný, nemáte někdo Tip na ubytování s loděma v této lokalitě na září 2023 pro 12 lidí ?

  D

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 16)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte rybolov v Norsku v roce 2022?

(29)
(119)
(33)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...