Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Hraniční přechody do Norska

 • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (4 diskutující) se naposledy zapojil uživatel petr a poslední změna proběhla před 11 roky a 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
 • Autor
  Příspěvky
 • #20376
  chlup
  Účastník
  (6 odpovědí)

  tento přechod jsme jeli v noci ze soboty na neděli(1hod.30)nikde nikdo a po ujetí cca 2km za námi majáky a kontrola.Jeli jsme osobním autem,takže nic zvláštního na nás nebylo.Chtěli vědět odkud kam jedeme

  a potom otevřít kufr vozu.Naštěstí se jen pohrabal v horní vrsvě věcí

  a důkladnou prohlídku nedělal.Samozřejmě,kdyby chtěl,vždy se něco najde

  #4015
  petr
  Účastník
  (162 odpovědí)

  Jel nědo již letos do NO přes přechod Morokulien (Eda) – jak je to tam s aktivitou celních orgánů ? Kdy jste jeli den/noc ?

  #20395
  Step
  Účastník
  (1076 odpovědí)

  Po zkušenosti z loňska jedeme letos po E6 na Oslo, žádné extra buřty nevymýšlím. Stalo se nám podobné co Chlupovi. Kolem čtvrté ráno nikde nic a najednou červené světýlko STOP, stavěl nás chlap v civilu a holínkách s plackou celní správy, za námi z ničeho nic zaparkovala kočka v uniformě a služebním autě. Následoval dotaz kam jedem a otevřít kufr ke kontrole. Ptali se, kolik vezem vodky, odpověděli jsme, že žádnou. Na Tullamorku a rum se neptali. Pustili nás. Zabloudili jsme v mlze, protože jsem nechal v navigaci zvolenu nejkratší cestu a jel podle ní. Přejeli jsme hranici v hodně opuštěné oblasti, přesto o nás věděli.

  #20397
  Step
  Účastník
  (1076 odpovědí)

  Jinak jsem zde začátkem března hodil dotaz, jak to je s kontrolou a odbavením na Ruzyni před odletem do Norska. Diskuse se rozběhla tak, že byla smazána.

  Takže v Praze se nic nedělo, prošli jsme normálně běžnou kontrolou.

  V Trontheimu při příletu žádní celníci. Až když už jsme stáli na nástupišti před letištěm a čekali na odvoz do kempu se k nám připojili dva celníci, vytáhli si jednoho z nás a kontrola dováženého alkoholu. Dokonce chtěli měřit procenta alkoholu u slivovice, kterou kolega vezl, ale nesehnali měřidlo, tak jej pustili a nechali nás žít. Takže tolik k přechodu na letišti v Trontheimu Stjordal.

  #20408
  slavo
  Účastník
  (78 odpovědí)

  Jeli jsme směr Eda loni v noci, vylezl celník asi se nudil jen kam jedeme a tak. Nazpátek jsme jeli taky tak nikdo tam nebyl.Jinak je tudy Krásná cesta prázdné silnice a okreska na mapě je ve skutečnosti jak naše a1. Letos směr harbak zase tudy

  #20570
  petr
  Účastník
  (162 odpovědí)

  Dánsko obnoví kontroly na hranici s Německem a Švédskem

  Dánsko chce po více než deseti letech znovu zavést stálé kontroly na hranici s Německem a Švédskem včetně trajektů ze sousedních zemí. Oznámil to ve středu dánský ministr financí Claus Hjort Frederiksen. Podle něj se na tom shodla menšinová vláda s pravicově populistickou Dánskou lidovou stranou (DVP).

  Dnes 17:46 – Kodaň

  “Dospěli jsme k dohodě o co nejrychlejším znovuzavedení celních kontrol na hranicích Dánska,” cituje Frederiksena AFP. Opatření má začít platit během dvou až tří týdnů především na dánsko-německé hranici, ale týká se prý také přístavů a obřího mostu, jenž spojuje Dánsko a Švédsko.

  DVP požadovala obnovení běžných hraničních kontrol s poukazem na nekontrolovaný příliv uprchlíků a (údajných) zločinců.

  “V posledních letech jsme byli svědky nárůstu přeshraniční kriminality, a to problém otevřelo. Vybudujeme nová zařízení na německo-dánské hranici s novým elektronickým zařízením,” vysvětlil mimo jiné Frederiksen.

  Podle schengenské dohody, k níž chce Dánsko nadále patřit, nemohou kontroly provádět policisté. Proto mají být hraničními kontrolami pověřeni celníci.

  Znovu zavést hraniční kontroly chtějí také Itálie a Francie, které vyzvaly k úpravě dohody o Schengenském prostoru. Návrh podpořilo i Německo. Evropská komise již připravuje změny a první návrhy si mají ministři vnitra zemí EU vyslechnout ve čtvrtek.

  Dánsko přistoupilo k schengenské dohodě v březnu roku 2001 spolu s dalšími severskými státy.

  Schengenský prostor tvoří země EU včetně Česka s výjimkou Kypru, Británie, Irska, Bulharska a Rumunska. Zapojeny jsou rovněž Island, Norsko a Švýcarsko, které členy EU nejsou.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Hraniční přechody do Norska

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte rybolov v Norsku v roce 2022?

(29)
(119)
(32)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...