Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Hodnocení sezóny 2010

Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 1. až 9. (celkem z 9)
 • Autor
  Příspěvky
 • #14965
  janka
  Účastník
  (2439 odpovědí)

  My byli koncem srpna – zacatkem zari v oblasi Flatanger, na Smöle a na Averoy. Pocasi parada – krome jednoho dne deste porad slunicko. Ryby braly vsude, ke konci pobytu posldni 2 dny ale mene, za to jsme byli opaleni a a meli cas na houby, kulturu a nejakou tu navstevu. A taky jsem si zaplavala. Rozmanitost ryb jako vzdy v tomto obdobi. Vetsinou jsme pilkrovali.

  #3768
  sandokan
  Účastník
  (169 odpovědí)

  Zajímá mě jak jste si zachytali, jak vyšlo počasí? Vláčeli jste nebo pilkrovali? Kde jste byli? Na co to nejvíc šlo?

  My jsme byli letos na Hitře začátkem září. S rybama absolutní spokojenost, překvapilo mě, že se kromě makrel povedli i pěkné tresky obecné přes 1m. Na počasí jsme měli štěstí z 10 dní jsme chytali 8 dní. Tento termín jezdíme pravidelně a hodnotli jsme to jako nejlepší výpravu za polední 3 roky. Limit jsme měli nachytaný už za tři dny, většina na vláčku. V žádném případě neslouhlasím s tím, jak se mnohde píše, že Hitra je "vybraná".

  #14977
  Chebak
  Člen
  (58 odpovědí)

  Cesta na kterou se nezapomíná.

  Letos jsme vyrazili 4.června do chaty na ostrově Golma.Dvě auta (Transporter a Mercedes) + 9 lidí. Hned po přejetí hranice na Pomezí nás dvě auta německé policie odtáhli bokem a následovala jejich prohlídka.Ještě že jsme nemuseli všechno vyložit, jenom část a chytili jsme hodinu zpoždění.Pak šlo vše normálně až někde za Berlínem na dálnici nás zastavila policie s tím že na předním bočním skle Mercedesu je nalepena tmavá folie která v Německu nesmí být( byly nějaké dohady o procentech zastínění včetně certifikátu) a skončilo to tím že řidič dostal pokutu 105 Euro a musel folii strhnout.Pak jsme v pořádku projeli Německem,Dánskem a přes most do Švédska. U chaty na ostrově byly dvě velké a jedna menší loď, majitel se o nás vůbec nestaral (když jsme tam přijeli bylo odemčeno a na stole papírek kam si máme jezdit tankovat benzín a že se ukáže na konec za 14 dní). Daleko ani noha a ryb doslova požehnaně. Na vláčku v malých hloubkách krásné obecňačky ,polaci i keleři (dorš 108,keler 118) ale i jednoskvrnky a kousek od ostrova lengové(132)cm). Nachytáno bylo za pár dní,poslední 4 dny připlavaly krásné makrely takže jsme se na závěr dobře vyblbli.

  Cestou zpátky jsme před nájezdem na trajekt v Dánsku zjistili že je porucha chlazení na Transporteru.Protože byla neděle ráno rozhodli jsme se že auto natáhneme na trajekt a necháme ho opravit až v Německu.V Německu nám policajti v přístavu poradili že nedaleko – asi 6 km je servis VW a dali nám číslo. Na zavolání nám sdělili že mají službu a přijedou podívají se a případně nás odtáhnou do servisu a že to bude stát 330 Euro.To se nám zdálo moc a tak vzhledem k tomu že lilo jako z konve jsme to riskli a auto k servisu odtáhli sami.Tam se přijel podívat technik, který konstatoval že je špatná vodní pumpa.Za zjištění závady jsme zaplatili 35 Euro a řekl nám že jsou schopni to opravit v pondělí, protože v neděli nikdo nedělá, pumpu že mají a že to bude stát přibližně 960 Euro.Pokud bychom chtěli odvézt do Chebu (780 km)že to vyjde na 2000 E.Proto se řidič domluvil s kamarády v Chebu a z Chebu pro nás vyrazil další Transporter s přívěsem.Po čekání asi 12 hodin u servisu přívěs přijel, auto jsme naložili a hurá do Chebu. Po rozednění někde u Halle znovu dálniční policie , odstavení bokem a kontrola nosnosti vleku a nosnosti koule.Koule měla o 200 kg méně než vlek a auto bylo plné bagáže a beden.Proto řekli že je to přetížené, nařídili sundat auto z vleku, odjet do Chebu a poslat jiné auto.Podle nějakých tabulek vypočítali pokutu 235 Euro.Část beden jsme přeložili do Transporteru s vlekem a vyrazili. Nechali jsme v autě navigaci, mapy a v tom zmatku i dva mobily a vyrazili. Asi 120 km od hranic začal druhý Transporter ukazovat že nedobíjí a postupně jak jel na baterku začali chcípat jednotlivé funkce.proto jsme zastavili na odstavném parkovišti na dálnici Berlín – Mnichov a zjistili že je přetržený rozvodný řemen. To byl průser- nevěděli jsme ani kde jsme , ještě že tam byl alespoň kilometrovník.Řidič volal kamarádovi do Chebu aby pro nás přijel a přivezl náhradní baterku a ať si vezme jeho auto, které stojí u servisu, že jsou tam klíče. Ale až asi za hodinu si vzpoměl že papíry od auta má u sebe, a že kamarád jede bez nich. Byla to ale klika že ho Vojtanově nechytli a tak asi po 3 hodinách přijel.Cesta zpět z Norska se nám prodloužila na 63 hodin a prodražila každému o 2000 Kč. Ale Norsko pro mne už po deváté bylo stejně krásné.

  #14978
  Anonymní uživatel
  Neaktivní
  (140 odpovědí)

  Ahoj Chebaku,

  opravdu se chcete po těch zkušenostech vrátit do Norska?!?

  Pozdrav, Kormoran;-)

  #14979
  Michal Strak
  Účastník
  (53 odpovědí)

  To Chebak: Tomu se říká pešek 😀

  #14984
  sroubek282
  Účastník
  (6210 odpovědí)

  Ahoj všem kluci,asi jak všichni čtete,tak my letos skoro vyhořeli.Sice sme něco chytli,ale počasí nám nepřálo a když bylo trochu solidně,tak tam nebyly.

  Jezdili sme pravidelně do středního Norska-květen,jiné roky super,ale to je podle mě rybařina.

  Jiné roky tam nebyl problém chytat kelery metr plus a aj nejaké obecné přes metr.

  Myslím,že to bylo vše ovlivněno tů dlůhů zimů co panovala aj u nás,ale je to jenom moja doměnka.

  Když sme přijeli do Hogset jiné roky,tak tam kvetly stromy,letos nic.

  Letos chtěli jenomm menší nástrahy,co bylo nad 100g,tak skoro celý den bez záběru,když sem převázal pilkříka 60g,tak sa chtěli posr….:-),ale to jenom,když bylo počasí,poslední dva dny nám přálo počasí a ryby začali najíždět,bohužel,sme museli domů:-|.Kluci co jeli po nás,už přesně nevím kolik týdnů po nás,tak si super zachytali.

  Každý rok je jiný a bude jiný.

  Chytali sme v Tingvollfjordu a Sunndalsfjordu potom sme zajeli aj do Battnfjordu.Bohužel už sa tam asi nikdy nedostanu a měníme místo.

  Všem mnoho štěstí

  Šroubek

  #14987
  loko
  Člen
  (47 odpovědí)

  Zdravím všechny, my byli letos na hitře začatkem června celkem pohodová rybačka. Chytali sme převážně na vláčku kolem 15-20 m-hlavně s twistry. Úlovky byly většinou menší než sme chtěli, ale zato docela brali :-D. Cestam tam a zpátky bez problémů!!:-D-počasí bylo v celku dobré až na 1-dení vyjímku!!

  #14991
  bulik
  Účastník
  (334 odpovědí)

  Hezký den i zbytek roku všem. My byli v červenci na Vonnoy, tedy na severu u Tromso. Počasí téměř bez vady, tedy kolem 10 stupňů.

  Jenže my jsme se vypravili na Halibuty a ty jsme nechytli:-S /až na jednoho 55cm/. Perfektní kočky a mníci na švédské pilkry. Na vláčku několik obecňaček 90-100cm.

  #14993
  sroubek282
  Účastník
  (6210 odpovědí)

  bulik napsal: Hezký den i zbytek roku všem. My byli v červenci na Vonnoy, tedy na severu u Tromso. Počasí téměř bez vady, tedy kolem 10 stupňů.

  Jenže my jsme se vypravili na Halibuty a ty jsme nechytli /až na jednoho 55cm/. Perfektní kočky a mníci na švédské pilkry. Na vláčku několik obecňaček 90-100cm.

  ahoj,ale halibuta na pilkr chytneš jenom vzácně,tímto nechci tuto debatu měnit v lov halibutů,zůstanem u tématu-sezona 2010

Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 1. až 9. (celkem z 9)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Hodnocení sezóny 2010

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(7)
(91)
(13)

Nahrávání ... Nahrávání ...