Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Hlubinná přívlač

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 31)
  • Autor
    Příspěvky
  • #17896
    ZAPA
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Pane shark nezlobte se na mě ale o rybolovu v Nosku víte úplné prd. Plácáte tu doměnky a pletetete páte přes deváté. Možná by bylo dobré se do té vámi nenáviděné evropy podívat a zkusit si tu ty vaše techniky. Pak se o tom můžem bavit jestli je to použitelné nebo ne. Hrozně by mě zajímalo kdo v norsku hlavně jaké ryby loví trolingem.

    #17898
    shark
    Člen
    (486 odpovědí)

    to ZAPA

    zda se fakt ze vim prd…domnival jsem se totiz(a tvrdili mi to lide co v Norsku lovili) ze trolling je tam beznej spusob lovu…

    Pokud tomu teda spravne rozumim tak treba halibuty lovite na kukurici?

    A berou?berou?;-)

    #17899
    ZAPA
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Pane kraken pošlete přesné místo kam jedete a já vám pošlu satelitní snímek dna tam to bude přesně vidět jak to vypadá a co je možné čekat. Připadně se můžem sejít a probrat to přímo nad obrazovkou kde to můžem zvětšit. Mám v norsku co lovím také hlavně písčité dno kde jsou rozlehlé lavice s hloubkou do 60m tak že velice podobné. Halibut je tam velmi hojně zastoupen přesto je nejčastějším úlovkem treska obecná a tmavá. Většina jich má v žaludku korýše nebo hvězdice což svědčí o jejich dlouhodobé přítomnosti na těchto místech. Většina záběrů halibuta je při zvedání systému s jinou rybou kdy jí sledují a během cesty zaútočí na volný návazec. Dále je účinné potahování, poskakování riperem po dně. Záběry jsou téměř okamžité a většinou jde o větší rybu. Naopak tažení návnady za lodí většinou driftem bývá bez odezvy.

    #17900
    ZAPA
    Účastník
    (258 odpovědí)

    To je právě ta vaše informovanost jedna paní povídala. Zřejmě si z vás vystřelili nebo jsou to blafouni jako vy. Tu kukuřici a halibuty jste neměl vyzrazovat to je má tajná zbraň!

    #17902
    shark
    Člen
    (486 odpovědí)

    to ZAPA

    OK beru!

    je faktem ze osobni skusenosti z Norska nemam.

    Vychadzel jsem jen z tvrzeni ze trolling je tam beznej spusob lovu.

    A downriger je nejlepsi spusob trollingu.

    NAPROSTO respektuji skusenosti a znalost reviru.

    Takze kdyz se opravim tak budu downriger pokladat za vybornou (neli nejlepsi) alternativu trollingu tam kde se trolling uspesne pouziva.Ovsem beru spatky tvrzeni ze v Norsku jde o vhodnej spusob…

    V podstate jsem to takhle i puvodne myslel…shodnem se na tom takhle?OK?

    #17903
    rasto paska
    Účastník
    (108 odpovědí)

    Napisem vam osobnu skusenost a snad si z toho ten koho to zaujima nieco vyberie .Nechcem polemizovat o tom ci sa jedna o trolling alebo vlecenie nastrahy za lodou, ci technika privlace apod. ale pred 4 rokmi som prvy krat videl partiu nemeckych rybarov pouzivat Downriger Canon presny typ si nepamatam ale mal elektricky pohon aj s pocitadlom a drziakom na dva pruty.My sme chytali asi 100m od nich na rovnakej hlbke cca 80m. Pouzivali iba woblery s upravenymi lopatkami vo velkosti max 11cm naviazane 4 m od 6kg olovenej zataze s klipom ( celu montaz som si potom pozrel priamo na ich lodi v kempe).Uspesnost ich chytania bol presne taky ako spominal p.Zapa. Priemerne kelery a tresky obecne do 65 cm s castymi vazkami a motanim ryb do zavesneho lanka downrigeru. Moc ma to -nepresvedcilo.

    Spomeniem ale ine, poznam jedneho starsieho nemeckeho rybara Chrisa,ktory pravidelne navstevuje lokalitu v strednom norsku vzdy v aprili najmenej na tri tyzdne.Jeho sposob lovu je tahanie wobleru asi 40m za lodou(18cm White fish od salma s ponorom 9m na hlbkach max.25 –30m) Specializuje sa na lov halibutov a nema problem ich chytit aj 5 za den. Ak to zoberie treska tak slusny kus. Ma to vyskusane podla jeho slov uz 15 rokov a nic na tom nemeni. Chyta sam v lodi, jeho zena foti ale ak to dovoli pocasie tak cita knihu a sem tam mu naleje kavu.nezabudol vsak pripomenut, ze v tejto lokalite to funguje len do konca aprila a ze potom je to neefektivne, jednoducho vacsie ryby su hlbsie a halibut mu pocas roka zaberie len sporadicky aj to ak je uplne kludne more a slnecno.

    Mna tento sposob moc neoslovil ale minuly rok som prvy krat vyskusal nastrahy od Roya Polinskeho Royberjigy a mozem iba odporucit.V ponuke ma aj 550g jig urceny na trolling, je super ucinny na lov halibuta a velke tresky.Tieto nastrahy ma v ponuke aj Michal tu na eshope ale nie vsetky gramaze. Ja pouzivam 250g , 400g a aj 550g.Moj nazor, doteraz som nevidel gumovu nastrahu s tak perfektnym chodom a ucinnym systemom hakov ako je Royberjig .Podobna nastraha Giantjighead je proti nemu slaby odvar.

    Video : http://www.youtube.com/watch?v=R1qgKMwbfaE&feature=player_embedded

    #17905
    kraken
    Člen
    (37 odpovědí)

    Pane Zapo, velmi děkuji za nabídku. Ozvu se vám na email a domluvíme se.Odjíždím do Norska v termínu 26.4-8.5..Když jsem toto vlákno zakládal, netušil jsem kolik vášní to rozpoutá.

    #17906
    vlastina
    Účastník
    (226 odpovědí)

    ZAPA napsal:

    To je právě ta vaše informovanost jedna paní povídala. Zřejmě si z vás vystřelili nebo jsou to blafouni jako vy. Tu kukuřici a halibuty jste neměl vyzrazovat to je má tajná zbraň!

    Zdravím Vás pane kapitáne,když už shark odhalil Vaši tajnou zbraň,nedá mi to a zkusím se přiznat ke své návnadě.Chytám pouze na žížaly a rousnice.:-)) navlékám je na háčky k eskymačce a pane,jak berou !

    Přeji Vám,aby i letos Vám šly ryby na tu kukuřici:-D8-)já zůstanu u

    rousnic jako vždy:-S

    #17912
    ZAPA
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Pani vlastino taky je používám super návnada jen mě vadí že každou musím před tím nalakovat jinak se mě rozpustí! Za přání děkuji snad půjdou, když tak nasadím sladkou ta je neodolatelná!

    #17926
    MP
    Účastník
    (143 odpovědí)

    shark napsal: to ZAPA

    OK beru!

    je faktem ze osobni skusenosti z Norska nemam.

    Vychadzel jsem jen z tvrzeni ze trolling je tam beznej spusob lovu.

    Ja myslím, že většina Norů (alespoň na menších kutrech) nechytá do sítí, ale na “nějaký druh trollingu”

    #18175
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    ZAPA napsal:

    Hrozně by mě zajímalo kdo v norsku hlavně jaké ryby loví trolingem.

    Zdravím pane Kapitáne, ohledně trollingu v Norsku si dovolím poznámečku. Při svém posledním několikaměsíčním pobytu v Norsku jsem měl možnost vidět poměrně slušné množství trollujících lodí (s vysokou pravděpodobností místních Norů) na Vesteraalen a v zálivu k Narviku. Norští přátelé říkali že jde o lov lososa, nejvíc lodí bylo za slunečných dní a téměř bezvětří, na relativně malých hloubkách a v místech blízko ústí řek ( hranici jak daleko od ústí řeky začíná zakázané pásmo si však nepamatuju) Takže můj osobní názor je že trolling v této podobě zřejmě bude mít své opodstatnění.

    #18177
    pepek005
    Člen
    (6 odpovědí)

    ZAPA napsal:

    Hrozně by mě zajímalo kdo v norsku hlavně jaké ryby loví trolingem.

    Také zdravím Kapitána,

    a potvrzuji že trolling v Norsku je běžný hlavně u Norů.

    Jezdíme s manželkou již 3 rok – do fjordu – vesnicí Alfoten – a zde s domácím nebo sami chytáme – pomalu na sluníčku si to šineme a čekáme na hezkého lososa. Největšího jsme zatím chytli – 80cm. Jinak na trolling jsme chytli mimo lososů ještě ,tresky tmavé a jehlici – jehlu mořskou. Jezdí takto a provádí trolling dost domorodců.

    #18178
    ZAPA
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Pane pepek005 jen pro upřesnění. Jak ten troling vypadá? Nemáte na mysli tažení ruční šňůry za pomalujedoucí lodí.

    #18180
    pepek005
    Člen
    (6 odpovědí)

    Pán Kapitán,

    vím co je trilling, na lodi máme dokonce z každé strany vrátek chytáme na 2 pruty.

    Vrátek ocelové lanko – olovo na vrátkách máme 5kg , klubalka na ní přichytnu vlasec na kterém je návnada.

    Doufám že jsem lajcky přesvědčil , já nejsem odborník , ale do Norska musím jet – alespon 3x do roka.

    Skusím poslat nějaký obrázek.

    #18181
    kraken
    Člen
    (37 odpovědí)

    Pro pepka005, na jakých hloubkách to taháte?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 31)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Hlubinná přívlač

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(107)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...