Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Hitra,Froya,Dolmoy a střední Norsko 2016… (old)

  • Toto téma obsahuje celkem 41 odpovědí. Do diskuze (21 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Duke a poslední změna proběhla před 8 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 42)
  • Autor
    Příspěvky
  • #135378
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    No vidíš a já jsem ve Froyafjordu jako doma a nedám na Dolmoy dopustit. Froyafjord má mnoho krásných a bohatých míst a dají se chytit trofejní ryby. Dolmoy a Froyafjord není jen podkova!!!

    #135379
    Navarchus
    Účastník
    (617 odpovědí)

    No moc jste mne zde nepotěšili. Letos jsme se rozhodli poprvé navštívit Dolmoy, a jak tak čtu, žádná sláva…:-(:-(:-(

    #135380
    Holzby
    Účastník
    (633 odpovědí)

    Ničemu nevěř a nepodléhej panice 😉

    #135381
    os
    Účastník
    (410 odpovědí)

    klid, na podkovu doplaveš od Dufka i na nafukovací matraci. Je to kousek. Ryby tam jsou a pěkný. Nech si od H. Dufka poradit. Ví kde se co a kdy vyskytuje. My na Hitře byli celkem 4x a vždy jsme nachytali i jako úplný nováčci. Teď 10 let zpátky se tomu stylu co jsme předváděli musím smát.:-D:-D:-D

    #135382
    Holzby
    Účastník
    (633 odpovědí)

    os napsal:

    klid, na podkovu doplaveš od Dufka i na nafukovací matraci. Je to kousek. Ryby tam jsou a pěkný. Nech si od H. Dufka poradit. Ví kde se co a kdy vyskytuje. My na Hitře byli celkem 4x a vždy jsme nachytali i jako úplný nováčci. Teď 10 let zpátky se tomu stylu co jsme předváděli musím smát.

    Co dodat . . Super komentář 😛

    #135384
    Navarchus
    Účastník
    (617 odpovědí)

    O našich začátcích cca před dvanácti lety ještě na ,,skořápkách,,

    raději psát nebudu:-D:-D:-D

    #135385
    pollack
    Člen
    (22 odpovědí)

    Na Dolmoy jezdím už přes 10 let a to i několikrát za rok. Tato lokalita není jen o Dolmoy, ale patří sem celá oblast ostrovů Smola, Hitra a Froya. Měl jsem tu čest si zachytat na všech těchto ostrovech a všude jsem ryby nachytal. Západní Evropa sem jezdila už v době, kdy jsme ještě nevěděli, jak treska vypadá. Eden a pak Dolmoy Gjestebrygge je pro mě srdcová záležitost a to hlavně kvůli lidem, od kterých jsem se hodně naučil. Pokud nebudou ryby na Hitře a pustí tě počasí, najdeš je na Froye. Toto není chovný rybník a proto ryby cestují. Pokaždé se nestane, že tam kde nachytáš jeden den budou i druhý. Prostě budou o kilák jinde. To platí i o podkově. Podkova je velmi specifická. Nikdy tam nejedu, abych nachytal množství, ale něco zajímavého. Podkova mě i mým kamarádům vydala krásné ryby. Ať už velké kelery nebo dorše. Loni jsem tam zapřáhl halibuta, kterého jsem na vláčák vůbec nezastavil. Po chvilce mi to uřízl o skálu. Kamarád tam před několika lety odhodil na vláčák 50g soustavu chobotniček s pilkříkem. Po hodině dřiny vytáhl najednou tři metrové dorše a jako bonus na pilkříku 70cm kelera. O pár let později můj další kolega, který měl smůlu na metrové ryby, si tam během půl hodin chytil kelery 114 a 115 cm. Bylo splněno a jeli jsme na své oblíbené polaky. Vždy když jedu okolo, tak se na podkově zastavím. Nikdy nevím, co mě tam překvapí. A to je podkova.

    #135396
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Souhlasím s pollackkem v tom, že je zde mnoho krásných a velice zajímavých míst, kde se dají chytit krásné ryby a věřím tomu, že u EDENu Ti každý rád poradí a i H. Dufek, když se na něj obrátíš Ti poradí tak, jako mě před lety. Je to vše o hledání, štěstí a náhodě, ale ryby zde určitě nachytáš.

    #135425
    Snehulak
    Člen
    (10 odpovědí)

    Děkuji všem, kteří na můj dotaz zareagovali. Na Hitru jedeme 4.6. a já doufám, že se i díky vašim radám zadaří.

    #135426
    Dušan
    Účastník
    (74 odpovědí)

    Snehulak napsal:

    Děkuji všem, kteří na můj dotaz zareagovali. Na Hitru jedeme 4.6. a já doufám, že se i díky vašim radám zadaří.

    Tak ať se daří. pravda ten tvůj termín je trošičku ošemetní. Mi jezdili k Honzovi taky v první půlce června, ale většinou to dopadlo , že poslední dva dni pobytu nastalo to očekávané rybaření – najeli polaci. Ale chytat bylo i tak co, šli keleři, tresky a i halíci. A začínali mníci.

    Takže jak tu kluci píšou, Dufek není jen o podkově, pravdou je, že já tam jedu snad po šesté a již jsem si zvyknul podkovu jen projet, a když tam nic nepípne, jedem jinam. Jsou tam i jiné místa. Ale nikdy jsme nejeli s prázdnou.

    #135428
    Lipenak
    Účastník
    (192 odpovědí)

    beboo jezdím na Dolmoy začátkem května a to je myslím ta doba kdy polaci začínají být aktivní na mělčinách. Tak se divím, že na ně jste narazili až na konci pobytu začátkem června ?

    Myslím, že ti to potvrdí tady více rybářů.

    #135456
    Dušan
    Účastník
    (74 odpovědí)

    no neříkám že to je pravidlem ale třeba loni tomu tak bylo 🙁 rybařina byla ale polaci zmizeli 🙂 ale chytalo se i tak. Ale je to hodně o počasí, hlavně poslední roky. Na mělčinách byli ale obecnačky :). A šli i na kousek alobalu :).

    #135465
    Lipenak
    Účastník
    (192 odpovědí)

    Obecnou mám za takového vodního čuníka a moc je nevyhledáváme, tu chytneš i na lžíci na boty :-)Měli jsme loni od 5.5.nachytáno tak 30% obecných a 70% polaků nej měl kolega asi 95cm

    #135467
    Paradoxxx
    Účastník
    (151 odpovědí)

    Lipenak napsal:

    Obecnou mám za takového vodního čuníka a moc je nevyhledáváme, tu chytneš i na lžíci na boty Měli jsme loni od 5.5.nachytáno tak 30% obecných a 70% polaků nej měl kolega asi 95cm

    Já tvrdím, že každá treska se dá chytit na lžičku od kafe:-), nejenom ta obecná – každá:-P

    #136205
    vlastina
    Účastník
    (226 odpovědí)

    Lipenak napsal:

    Obecnou mám za takového vodního čuníka a moc je nevyhledáváme, tu chytneš i na lžíci na boty Měli jsme loni od 5.5.nachytáno tak 30% obecných a 70% polaků nej měl kolega asi 95cm

    Chytří a zkušení rybáří si umí poradit a ty příbory jsou aluminiové ?

    Musím to zkusit já blbec kupuji takové drahé pilkry a nebo používám lžíce ze své sady zn. Zepter:-D a ono to jde i s lžíci od bot:-D

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 42)

Téma ‚Hitra,Froya,Dolmoy a střední Norsko 2016… (old)’ nepřijímá nové odpovědi.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Hitra,Froya,Dolmoy a střední Norsko 2016… (old)

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...